Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Poniedziałek 18 Stycznia 2021

Imieniny

Małgorzaty, Piotra, Bogumiła

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Oddani swojej służbie

Uroczystą mszą świętą i apelem świętowano w czwartek, 8 maja tegoroczne miejskie obchody Dnia Strażaka. Podczas uroczystości wyróżniającym się nienaganną służbą wręczono odznaczenia i awanse.

Dopisała pogoda i goście, wśród których nie zabrakło władz miejskich i powiatu - na placu komendy miejskiej Państwowej Straży Pożarnej zgromadzili się by podziękować za ofiarną służbę funkcjonariuszom PSP.
- W dniu Waszego Święta proszę przyjąć wyrazy głębokiego uznania i wdzięczności za trud oraz poświęcenie w codziennej, odpowiedzialnej pracy, nieustanną gotowość do walki z żywiołem, a także podziękowania za profesjonalne przygotowanie do akcji ratowniczych. Jestem pełen podziwu dla Waszej odwagi, zaangażowania oraz wrażliwości na ludzkie cierpienie. Dziękuje za gotowość do płacenia zdrowiem i życiem w niesieniu pomocy i wsparcia w obliczu zagrożenia społeczeństwu naszego powiatu - zwrócił się do pracowników grudziądzkiej komendy PSP i druhów z jednostek OSP, Starosta Grudziądzki, Marek Szczepanowski, który został doceniony za sprawne współdziałanie ze służbami ratowniczym i tego dnia w podziękowaniu odebrał srebrny medal za zasługi dla pożarnictwa.
Tradycyjnie obchody Święta Strażaka stały się okazją do wyróżnień dla najbardziej zasłużonych mundurowych.
Medalami za zasługi dla pożarnictwa odznaczono dziewiętnastu strażaków, a jedenastu przyznano nominacje na wyższy stopień.
Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, Tomasz Leszczyński i Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP, Bożesław Tafelski.

drukuj (Oddani swojej służbie)

  • autor: Justyna Osiewicz, data: 2008-05-12
  • Fot. Marcin Dutkowski - Nowości Grudziądzkie
    Fot. Marcin Dutkowski - Nowości Grudziądzkie

komentarze (0) ()

« wstecz