Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Poniedziałek 18 Stycznia 2021

Imieniny

Małgorzaty, Piotra, Bogumiła

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Położyć kres chuligańskim wybrykom

Zakup jednego znaku drogowego to wydatek rzędu niemal 200 złotych. A jeśli jest ich kilkadziesiąt – sięga on dobrych kilkudziesięciu tysięcy. Taką kwotę przeznacza co roku grudziądzki samorząd powiatowy na uzupełnianie skradzionego oznakowania. Do tego dochodzą kolejne tysiące złotych na naprawę zdewastowanych znaków i tablic drogowych.

 
Pracownicy brygady patrolowo-interwencyjnej Powiatowego Zarządu Dróg sukcesywnie sprawdzają stan nawierzchni dróg powiatowych, ale także regularnie dokonują przeglądu, czyszczenia i wymiany znaków, tablic informujących o zjazdach oraz drogowskazów niszczonych notorycznie przez wandali.
- Naszą prawdziwą bolączką jest walka ze złodziejami i wandalami. Najczęściej łupem złodziei padają znaki, tablice drogowe i słupki. Skutki chuligańskich wybryków są bardzo poważne powodują dezorganizację ruchu drogowego, przyczyniając się tym samym do zmniejszenia bezpieczeństwa użytkowników dróg. Przysparzają również dodatkowych kosztów finansowych samorządowi powiatowemu. W celu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz uzupełnienia oznakowania w ubiegłym roku zakupiliśmy w ramach dwóch przetargów  znaki drogowe za łączną  kwotę – 94 085,78 zł, a już w pierwszym kwartale br. skradziono znaki i tablice wartości około 4 tyś zł  – martwi się kierownik Powiatowego Zarządu Dróg, Janusz Różański.
I tu właśnie nieoceniona jest rola samych mieszkańców. Drogi to nasze wspólne dobro, o które wszyscy powinniśmy dbać i to od nas zależy czy sprawcy wandalizmu poniosą konsekwencje swoich czynów.
- Tylko wspólnie z mieszkańcami powiatu jesteśmy w stanie położyć kres chuligańskim wybrykom – dodaje kierownik, Różański.

drukuj (Położyć kres chuligańskim wybrykom)

  • autor: Justyna Osiewicz, data: 2008-05-02

« wstecz