Menu

Nawigacja

Odnosniki

Powiat Grudziądzki startował w finale wojewódzkim Gimnazjady Lekkoatletycznej

Osiemnaścioro zawodników z terenu Powiatu Grudziądzkiego wystartowało 1.06.2017 r. w Dniu Dziecka w finale wojewódzkim Gimnazjady Lekkoatletycznej. Nie brakowało wartościowych rezultatów.

Zawody odbyły się w Świeciu nad Wisłą. Powiat Grudziądzki reprezentowało dziewięciu chłopców oraz tyle samo dziewcząt, którzy zakwalifikowali się do reprezentacji na podstawie wyników uzyskanych w Mistrzostwach Powiatu Grudziądzkiego.

Lepiej spisały się dziewczęta. Blisko podium w rzucie dyskiem była Weronika Stawicka (Gimnazjum Ruda), która z wynikiem 27,91 metra zajęła czwarte miejsce, najwyższe w dorobku całej reprezentacji.

Szósta w skoku w dal była Gabriela Urbanek (Gimnazjum Rogóźno, wynik 4,46 metra). Siódme miejsce z kolei wywalczyła sztafeta szwedzka dziewcząt, która uzyskała czas 2.35,11 sek. Drużyna pobiegła w składzie Julia Manthey (Gimnazjum Mokre), Dominika Kondracka, Katarzyna Wyłupska (obie Gimnazjum Piaski) oraz Paulina Powałka (Gimnazjum Mokre). Miejsce w pierwszej dziesiątce udało się zdobyć także Aleksandrze Jelińskiej w biegu na 800 metrów, która dwa okrążenia lekkoatletycznej bieżni pokonała w czasie 2.40,65 sek. Dwunasta była jej siostra Aleksandra (obie Gimnazjum Rogóźno) – czas 2.43,58 sek.

Dziesiątą lokatę w biegu na 300 metrów uzyskała ponadto Dominika Kondracka, która osiągnęła rezultat 46,96 sek. Miejsca dziewcząt uzupełnia piętnasta pozycja Pauliny Powałki w biegu na 100 metrów (14,44 sek.) oraz dwudziesta Katarzyny Frelik (Gimnazjum Gruta) w pchnięciu kulą – 8,33 metra.

Wśród chłopców na uwagę zasługują dwa finały w konkurencjach technicznych. Jakub Zająkała i Kacper Jaros zajęli ósme miejsca odpowiednio w pchnięciu kulą i rzucie oszczepem, uzyskując kolejno wyniki 10,61 metra i 38,99 metra. Pierwszy jest uczniem Gimnazjum w Łasinie, drugi w Grucie.

Sztafeta szwedzka z czasem 2.27,01 sek. została sklasyfikowana jedenasta. Pobiegła w składzie Kamil Fieberg, Szymon Lewandowski (obaj Gimnazjum Mokre), Mateusz Hulewicz (Gimnazjum Piaski) i Kornel Martini (Gimnazjum Łasin). Dwaj ostatni indywidualnie rywalizowali w sprincie, uzyskując na 100 metrów czasy 12,59 sek. i 12.50 sek., co dało odpowiednio osiemnastą i siedemnastą lokatę.

Na piętnastych rywalizację ukończyli Bartosz Siemianowski (Gimnazjum Radzyń Chełmiński) w skoku w dal (z wynikiem 5,10 metra) oraz Jan Nasieniewski w biegu na 1500 metrów (z czasem 4.54,11 sek.). W tej ostatniej konkurencji startował także Jakub Popiołek (obaj Gimnazjum Gruta), który z rezultatem 5.04,47 sek. był dwudziesty czwarty. Oczko niżej w biegu na 300 metrów sklasyfikowano Szymona Lewandowskiego. Jego czas to 42,10 sek.

Z osiemnastoma punktami Powiat Grudziądzki zajął 14. miejsce w klasyfikacji zespołowej.

Organizatorem wyjazdu lekkoatletów na zawody było Starostwo Powiatowe w Grudziądzu. W załącznikach porcja zdjęć z wyjazdu oraz wyniki końcowe wszystkich konkurencji.

• autor: Karol Piernicki, data: 2017-06-07