Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Poniedziałek 18 Stycznia 2021

Imieniny

Małgorzaty, Piotra, Bogumiła

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Przyroda obrazem i poezją malowana

18 maja br. o godz. 11oo w Bibliotece Miejskiej im. Wiktora Kulerskiego Filii nr 13 i Ośrodka Czytelnictwa Niepełnosprawnych przy ul. Mikołaja z Ryńska 1/7 w Grudziądzu odbyło się spotkanie pn. „PRZYRODA OBRAZEM I POEZJĄ MALOWANA”. Spotkanie to było okazją do promocji walorów przyrodniczych naszego powiatu. W imprezie wzięli udział czytelnicy biblioteki oraz uczniowie grudziądzkich szkół należący do fotograficznych, przyrodniczych i literackich kół zainteresowań. Starostwo Powiatowe reprezentował kierownik Wydziału Ochrony Środowiska, Leśnictwa, Rolnictwa i Gospodarki Wodnej Kazimierz Sobótka oraz Michał Kosowicz, inspektor Wydziału Ochrony Środowiska.

Michał Kosowicz przedstawiał na slajdach cuda przyrodnicze powiatu grudziądzkiego. Kontemplację urokliwych zdjęć wspomagały recytowane wiersze o tematyce przyrodniczej, których autorką jest poeta-przyrodnik Janina Tarnawska.

Obszar powiatu grudziądzkiego to nie tylko tereny rolniczo zagospodarowane, lecz również lasy i jeziora naszego pojezierza. Na prezentowanych zdjęciach mieliśmy okazję podziwiać faunę i florę tych terenów – urokliwe lasy bukowe, grądowe i sosnowe, bogactwo roślinności oraz ich mieszkańców. Jak powiedział Michał Kosowicz  „Las bukowy to wysmukła gotycka katedra, której iskierką światła jest rosnąca lilia złotogłów. Musimy pamiętać by dbać i chronić naszą przyrodę bo bez niej nie będziemy istnieć.”

komentarze (0) (Przyroda obrazem i poezją malowana)

  • autor: Dominika Nowak

« wstecz