Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Poniedziałek 18 Stycznia 2021

Imieniny

Małgorzaty, Piotra, Bogumiła

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Podsumowanie konkursu "Piękna Zagrda 2018"

W czwartek, 26 września w Starostwie Powiatowym w Grudziądzu podsumowano powiatowy etap konkursu "Piękna Zagroda 2018". Od dwóch lat, na prośbę uczestników, lustrację wytypowanych do tego etapu obiektów - laureatów gminnych konkursów komisja powiatowa przeprowadza na przełomie wiosny i lata roku następnego.

W tej edycji do konkursu zgłoszono działki siedliskowe z terenu trzech gmin: Grudziądz, Radzyń Chełmiński i Świecie nad Osą. Komisja konkursowa, po długich dyskusjach, wytypowała następujących laureatów:

1. miejsce - Mirosława i Benedykt Kalinowscy, Zielnowo

2. miejsce - Urszula i Michał Horodyńscy - Pieńki Królewskie

3. miejsce - Jolanta Guściora-Urban i Janusz Urban - Wielki Wełcz

Wyróżnienia przyznano Marii Brodzie z Lisnówka oraz Katarzynie i Dariuszowi Walterom z Zakrzewa.

Ponadto do powiatowego finału zakwalifikowały się działki: Ewy Bruzdewicz z Widlic, Ireny Kaczorowskiej z Widlic, Katarzyny i Rafała Osiaków z Dębieńca oraz Roberta Wydry z Małego Rudnika.

Należy podkreślić, że działania tak laureatów, jak i pozostałych uczestników konkursu w widoczny sposób wpływają na poprawienie estetyki naszej "małej ojczyzny", jaką jest dla nas powiat grudziądzki.

W kategorii na najbardziej zadbaną zagrodę wiejską wytypowano jedynie gospodarstwa z terenu gminy Grudziądz. W takiej sytuacji komisja postanowiła nie typować laureatów etapu powiatowego. Przyznano jedno wyróżnienie - Gabrieli i Adamowi Kusiowskim z Rudy. Podziękowano również za wkład pracy w poprawianiu wizerunku powiatu grudziądzkiego pozostałym uczestnikom: Agnieszce Zawadce z Wałdowa Szlacheckiego oraz Bożenie i Mieczysławowi Jaskulskim z Piask.

Nagrody laureatom i upominki wszystkim uczestnikom wręczali Wicestarosta Grudziądzki Jan Kowarowski oraz Przewodniczący Komisji Konkursowej Kazimierz Sobótka.

  • autor: Michał Kosowicz

« wstecz