Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Poniedziałek 18 Stycznia 2021

Imieniny

Małgorzaty, Piotra, Bogumiła

Menu

Nawigacja

Odnosniki

III Łasińskie Spotkania Ekologiczne

 

W miniony piątek i sobotę (17-18 kwietnia) odbyły się kolejne Warsztaty Ekologiczne dla dzieci i młodzieży z terenu powiatu grudziądzkiego oraz gminy Lidzbark Welski. Bazę zapewnił Zespół Szkół Publicznych w Łasinie. Zajęcia odbywały się na terenie rezerwatu przyrody Dolina Osy, na przyrodniczo-leśnej ścieżce dydaktycznej Nadleśnictwa Jamy w leśnictwie Dusocin, w przypałacowym parku w Wydrznie, nad Jeziorem Zamkowym w Łasinie, w łasińskiej stacji uzdatniania wody oraz w budynku szkoły. Wśród prowadzących zajęcia byli pracownicy Nadleśnictwa Jamy, Nadleśnictwa Lidzbark, Welskiego Parku Krajobrazowego, Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego, Muzeum w Grudziądzu, UMiG w Łasinie. Ze strony Starostwa Powiatowego w Grudziądzu zajęcia prowadzili kierownik Wydziału Ochrony Środowiska Kazimierz Sobótka oraz pracownicy Wydziału – Michał Kosowicz i Joanna Piszczatowska.
Uczestnicy warsztatów otrzymali potężną dawkę wiedzy tak przyrodniczej, jak i o historii naszego regionu (wszystko oczywiście w nawiązaniu do wpływu człowieka na środowisko). Spotkają się oni ponownie na finale międzypowiatowych zmagań 30 kwietnia w Kiełpinach koło Lidzbarka Welskiego.
W warsztatach uczestniczyło prawie 90 uczniów reprezentujących szkoły z Łasina, Szonowa, Świecia nad Osą, Gruty, Radzynia Chełmińskiego, Rogóźna, Węgrowa z terenu powiatu grudziądzkiego oraz Lidzbarka, Kiełpin, Wąpierska, Słupa, Dłutowa i Bryńska z terenu powiatu działdowskiego. Na zakończenie imprezy wszyscy jej uczestnicy otrzymali przewodniki „Doliną Osy przez powiat grudziądzki”, które to wydawnictwo zapewne pomoże młodym przyrodnikom w przygotowaniu się do finału.

drukuj (III Łasińskie Spotkania Ekologiczne)

  • autor: Michał Kosowicz, data: 2009-04-20

« wstecz