Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Poniedziałek 18 Stycznia 2021

Imieniny

Małgorzaty, Piotra, Bogumiła

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Łączą półtorawieczną tradycję z nowoczesnością

Bank Spółdzielczy w Brodnicy – najstarsza tego typu instytucja w Polsce - obchodził w ostatni weekend (25-27.05), piękny jubileusz 150-lecia istnienia. W uroczystościach wzięli udział pracownicy banku, mieszkańcy, turyści, a także przedstawiciele różnych szczebli administracji publicznej.

Do wspólnego celebrowania tego wydarzenia zaproszono również Starostę Grudziądzkiego. Gospodarz powiatu złożył Prezesowi Banku BS Brodnica Józefowi Miturze, serdeczne gratulacje oraz przekazał list okolicznościowy  - Szczerze doceniam wysoką jakość świadczonych usług finansowych oraz profesjonalną obsługę kierowanej przez Pana instytucji. Dziękuję za kompleksowe i efektywne wsparcie zarówno dla małych, jak i dużych przedsięwzięć, realizowanych przez różne podmioty i grupy społeczne na terenie powiatu grudziądzkiego. Jestem przekonany, że 150 lat doświadczeń Banku Spółdzielczego będzie nadal pozytywnie wykorzystywane w kolejnych przedsięwzięciach gospodarczych Państwa klientów. W tym szczególnym dniu życzę Panu oraz wszystkim współpracownikom satysfakcji z pracy zawodowej, pomyślnego rozwoju oraz zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym – napisał w liście okolicznościowym Starosta Marek Szczepanowski.

Historia Banku Spółdzielczego w Brodnicy sięga 23 marca 1862 r. kiedy to powstało Towarzystwo Pożyczkowe dla Przemysłowców Miasta Brodnicy i Okolicy. Pomysłodawcą jego utworzenia był sędzia Mieczysław Łyskowski.Główną ideą przyświecającą założycielom było udzielanie pożyczek wspierających rozwój przemysłu i rzemiosła w Brodnicy.

Od kilku lat BS Brodnica zajmuje czołowe miejscach w krajowych rankingach banków spółdzielczych w Polsce. BS Brodnica posiada prawie 50 oddziałów. Placówki banku znajdują się w województwach warmińsko-mazurskim, pomorskim oraz kujawsko-pomorskim (w naszym województwie m.in. w Toruniu, Bydgoszczy, Grudziądzu, Łasinie i Radzyniu Chełmińskim).

komentarze (0) (Łączą półtorawieczną tradycję z nowoczesnością)

  • autor: Justyna Osiewicz
  • -
O imieninach pamiętali wszyscy

Jednym z marcowych solenizantów jest Kazimierz. O imieninach patrona – Kazimierza Jagiellończyka pamiętali jak zwykle - dyrekcja, grono pedagogiczne, uczniowie szkoły i przedstawiciele władz powiatu grudziądzkiego; to szczególne wydarzenie świętowali w ubiegły piątek niezwykle uroczyście.

 
Od 47 lat istnieje Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie, a z roku na rok coraz bardziej zaznacza swoją obecność w rankingach szkół województwa kujawsko-pomorskiego. Od 10 lat, czyli od początku funkcjonowania samorządu powiatowego, organem prowadzącym dla ZSP jest powiat grudziądzki, którego władze nieustannie troszczą się o rozwój placówki i wspierają ją w podnoszeniu poziomu jakości kształcenia. Dzięki wielu realizowanym wspólnie z powiatem przedsięwzięciom Szkoła zyskuje coraz mocniejszą pozycję w regionie – Największym kapitałem, co Starosta Grudziądzki, Marek Szczepanowski, podkreśla przy każdej niemal okazji, jest młodzież. Jesteśmy dumni z naszej szkoły  i uczniów – powtarza Starosta.
W dniu święta patrona łasińskiego ZSP, Starosta w imieniu władz powiatu grudziądzkiego i jego mieszkańców podziękował oraz złożył serdeczne życzenia i wręczył bukiet kwiatów pani dyrektor Bernadecie Klonowskiej - Pragnę za Pani pośrednictwem życzyć wszystkim nauczycielom oraz pracownikom zdrowia, pomyślności i satysfakcji w życiu osobistym i zawodowym, a całej społeczności uczniowskiej - wytrwałości w realizacji codziennych wyzwań. Niech postawa Kazimierza Jagiellończyka stanowi dla nauczycieli motywację do dalszej twórczej pracy, dla uczniów zaś inspirację do nauki i niewyczerpane źródło mądrości, co zaowocuje w dojrzałym życiu wyborem mądrych i odpowiedzialnych decyzji.
Piątkowa uroczystość miała bogatą oprawę artystyczną; młodzież z teatru szkolnego Galimatias wystąpiła w przedstawieniu współczesnej wersji „Balladyny” Juliusza Słowackiego, wspaniałym wykonaniem poloneza zachwycili też uczniowie klas III LO.
Na „imieninowej” gali wręczono absolwentom Szkoły Policealnej dyplomy, wyróżniono również uczniów klasy II Technikum uczestniczących w kursie komputerowym ECDL.

Zwieńczeniem uroczystości było otwarcie klasy lekcyjnej od Przysposobienia Obronnego oraz sklepiku szkolnego, którego obsługą zajmują się uczennice klas I LO.

komentarze (0) (O imieninach pamiętali wszyscy)

drukuj (O imieninach pamiętali wszyscy)

  • autor: Justyna Osiewicz, data: 2009-03-10
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

« wstecz