Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Poniedziałek 18 Stycznia 2021

Imieniny

Małgorzaty, Piotra, Bogumiła

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Zaprezentowali pamiątki rodzinne

Gimnazjum w Radzyniu Chełmińskim już po raz trzynasty zorganizowało Rejonowy Konkurs Wiedzy o Regionie. Wzięło w nim udział 40 uczniów klas szóstych szkół podstawowych i pierwszych gimnazjum z powiatów: grudziądzkiego, wąbrzeskiego i brodnickiego.

Tegoroczna, trzynasta  edycja konkursu poświęcona była pamiątkom rodzinnym. Konkurs przeprowadzono w dwóch etapach. W części pisemnej młodzi historycy rozwiązywali test składający się z 27 zadań. Natomiast w drugiej części opowiadali o pamiątce rodzinnej lub innym przedmiocie posiadającym wartość historyczną.

Uczestników oceniało jury w składzie: Dyrektor Biblioteki Publicznej, Miejskiej i Powiatowej w Wąbrzeźnie Aleksandra Kurek, Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Radzyniu Chełmińskim Danuta Neumann oraz archeolog Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi  Małgorzata Kurzyńska.

Laureatami konkursu zostali: Agata Głowacka z Gimnazjum w Radzyniu Chełmińskim (I miejsce), Alicja Nowocień ze Szkoły Podstawowej w Jarantowicach (II miejsce) i Aleksandra Junkier z Gimnazjum w Radzyniu Chełmińskim (III miejsce).

Zwycięzcom nagrody wręczyli: Wicestarosta Grudziądzki Marek  Szczepanowski, Burmistrz Miasta i Gminy w Radzyniu Chełmińskim Krzysztof Chodubski, Przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Klonowski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Radzyniu Chełmińskim Jan Michaliszyn oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Radzyniu Chełmińskim  Adam Olejnik.

Fundatorami nagród i patronami konkursu byli Starosta Grudziądzki Edmund Korgol i Burmistrz Miasta i Gminy w Radzyniu Chełmińskim Krzysztof Chodubski.

drukuj (Zaprezentowali pamiątki rodzinne)

  • autor: Justyna Osiewicz, data: 2015-05-26

« wstecz