Menu

Nawigacja

Odnosniki

Pięściarze rywalizowali w Grudziądzu

W minioną niedzielę (14 kwietnia br.) zakończyły się trwające od kliku dni Mistrzostwa Polski juniorów w boksie. W ceremonii dekoracji zwycięzców uczestniczył również Starosta Grudziądzki Marek Szczepanowski.

Mistrzostwa rozegrane zostały od 10 do 14 kwietnia br. w hali sportowej GKS „Olimpia” przy ul. Piłsudskiego. Na grudziądzkim ringu stanęło ponad 150 zawodników z całej Polski. Pięściarze rywalizowali w dziesięciu kategoriach wagowych.

W kat. 46-49 kg zwyciężył Jakub Słomiński z klubu WDA Świecie;

W kat. 52 kg nagrodzono Adriana Kowala z klubu Olimp Lublin;

W kat. 56 kg triumfował Patryk Trochimiak reprezentujący barwy klubu Kaczor Team Wałbrzych;

W kat. 60 kg najlepszym pięściarzem został Karol Kostka z klubu RMKS Rybnik;

W kat. 64 kg tytuł mistrza obronił Daniel Adamiec z RUSHH Kielce;

W kat. 69 kg zwycięstwo odniósł Cezary Chmielnicki z klubu Róża Karlino;

W kat. 75 kg najlepszy okazał się Kamil Bednarek z klubu DKB Dzierżoniów;

W kat. 81 kg zwyciężył Mateusz Trybuch  z Nowego Dworu Mazowieckiego;

W kat. 91 kg walkę wygrał Jakub Lewkot z klubu Bombardier Wrocław;

W kat. +91 kg złoty medal mistrzostw wywalczył Daniel Król z klubu Olimp Szczecin.

Najładniejsze walki stoczyli w finale – w kat. 60 kg - Karol Kostka (RMKS Rybnik) i zawodnik reprezentujący barwy klubu Champion Chojnów – Łukasz Niemczyk. Nagrodę dla najlepszego zawodnika otrzymał Daniel Adamiec z klubu Rushh Kielce. Najlepszym zawodnikiem Kujawsko-Pomorskiego Okręgowego Związku Bokserskiego został Jakub Słomiński z klubu Wda Świecie.