Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Poniedziałek 18 Stycznia 2021

Imieniny

Małgorzaty, Piotra, Bogumiła

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Spinningowym

8 sierpnia br. zakończyły się Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Spiningowym, rozgrywane m.in. na jeziorach powiatu grudziądzkiego. Zwyciężyli reprezentanci Olsztyna i Okręgu Mazowieckiego.

Zmagania wędkarzy o tytuł Spiningowego Mistrza Polski rozpoczęły się w czwartek (5 sierpnia) i trwały cztery dni. Zawody podzielono na dwie kategorie: seniorską oraz juniorską. W kategorii seniorskiej rozgrywanej na jeziorach: Chełmżyńskim, Mełno oraz Goryńskim triumfatorem okazał się Maciej Żejmo z Olsztyna. Na drugim miejscu uplasował się Hubert Cygler, zaś  trzecie miejsce przypadło Damianowi Litwińskiemu – obaj reprezentują Okręg   Mazowiecki.

W zmaganiach juniorów (do lat 18), które odbywały się na jeziorach: Salno Duże, Piaseczno oraz Mełno, zwyciężył reprezentant Okręgu Mazowieckiego – Tomasz Żaroń. Drugie miejsce zajął Mariusz Rozpędzki z Piotrkowa Trybunalskiego, a trzecie miejsce - Maciej Pietrzak z Leszna. 

Nagrody laureatom Spiningowych Mistrzostw Polski Juniorów i Seniorów  wręczali: Prezes Okręgu Toruńskiego PZW – Mirosław Purzycki, Starosta Grudziądzki – Marek Szczepanowski oraz Poseł na Sejm – Janusz Dzięcioł. Patronat nad imprezą objęli: Burmistrz Miasta i Gminy Łasin, Starosta Grudziądzki, Prezydent Grudziądza, Burmistrz Chełmży oraz Wójt Gminy Gruta.

Uczestników mistrzostw gościł Ośrodek Wypoczynkowo-Szkoleniowy „Casus” w Łasinie.

komentarze (0) (Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Spinningowym)

  • autor: Justyna Osiewicz
  • -
  • -
  • -
  • -

« wstecz