Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Poniedziałek 18 Stycznia 2021

Imieniny

Małgorzaty, Piotra, Bogumiła

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Rejonowy Konkurs Recytatorski

W sobotę, 24 kwietnia br., w radzyńskim Zespole Szkół odbył się XXIII Rejonowy Konkurs Recytatorski. Udział w nim wzięły 32 osoby.

Celem konkursu jest rozbudzanie w dzieciach i młodzieży zainteresowania poezją oraz popularyzacja kultury języka i piękna żywego słowa.

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników jury w składzie: Aleksandra Bacińska – Baranowska (przewodnicząca), Jadwiga Misiaszek, Hanna Schmidt, Aleksandra Kurek, Maria Rajnik i Jagoda Kurek postanowiło nagrodzić następujące osoby:

- w kategorii I : Damianowi Wardulińskiemu z Gimnazjum w Wałdowie Szlacheckim (I m-ce), Klaudii Siwiec z Gimnazjum w Ryńsku (II m-ce) oraz Alicji  Monczkowskiej z Gimnazjum w Radzyniu Chełmińskim (III m-ce),

- w kategorii II: Marta Becmer z Gimnazjum w Jabłonowie Pomorskim (I m-ce) , Grażyna Brylińska (II m-ce) i Marta Paluch z Gimnazjum w Radzyniu Chełmińskim (III m-ce).

Wyróżnienia w I kategorii otrzymały: Aleksandra Walter z Gimnazjum w Świeciu n/Osą, Daria Dombrowska z Gimnazjum w Jabłonowie Pomorskim, Magdalena Molenda i Lawinia Chojnowska z Gimnazjum w Jabłonowie Pomorskim, Monika Zapalska z Gimnazjum w Świeciu n/Osą, Patrycja Tomaszewska z Gimnazjum w Ryńsku oraz Kamila Kruszyńska z Gimnazjum w  Grucie,

Wyróżnienia w II kategorii odebrały: Aleksandra Łasocha z Gimnazjum nr 6 w Grudziądzu, Zuzanna Trędowicz z Gimnazjum w Jabłonowie Pomorskim oraz Maja Kelas z Gimnazjum w Łasinie.

Nagrodę specjalną otrzymał:Mateusz Uciński z radzyńskiego Gimnazjum.

komentarze (0) (Rejonowy Konkurs Recytatorski)

  • autor: Justyna Osiewicz

« wstecz