Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Poniedziałek 18 Stycznia 2021

Imieniny

Małgorzaty, Piotra, Bogumiła

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Dla nich nie ma żadnych przeszkód

Blisko setka zawodowych strażaków z dwunastu Komend Wojewódzkich PSP oraz reprezentanci Rosji zmierzyli się w XII Halowych Mistrzostwach Polski w Dwuboju Pożarniczym. Zawody miały dwudniowy przebieg.

 
Początek zmagań odbył się w czwartek, 26 marca br., w grudziądzkiej hali GKS Olimpia, tam strażacy pokonywali 100-metrowy tor przeszkód.
W klasyfikacji krajowej najlepszymi zawodnikami okazali się: Mirosław Cyrson z KW PSP Gdańsk (I m-ce), Konrad Podpora z KW PSP Olsztyn (II m-ce) oraz Artur Tokarczyk z KW PSP Toruń (III m-ce).
W klasyfikacji międzynarodowej triumfowali reprezentanci Rosji, na pierwszym miejscu na podium stanął Siergiej Gurczenkow.
Podczas zawodów rozegrane zostały również biegi dodatkowe: o Puchar Prezydenta Miasta Grudziądza, o Puchar Starosty Grudziądzkiego, o Puchar Komendanta Miejskiego PSP w Toruniu, o Puchar Komendanta Miejskiego PSP w Grudziądzu, o Puchar Prezesa Oddziału Powiatowego OSP w Grudziądzu oraz o Puchar sponsorów.
Z rąk Starosty Grudziądzkiego, Marka Szczepanowskiego puchar otrzymał Anton Olenskij z Rosji, natomiast puchar Prezesa Oddziału Powiatowego OSP w Grudziądzu, Bożesława Tafelskiego, zdobył Norbert Niedzielski z Centralnej Szkoły PSP  Częstochowa.
Konkurencja wspinania na drugie piętro po drabinie hakowej zakończyła drugi dzień zmagań strażackich, które odbywały się w hali sportowej Komendy PSP w Toruniu.  
W klasyfikacji krajowej nie mieli sobie równych: Artur Tokarczyk z KW PSP Toruń (I m-ce), Maciej Wilczewski z KW PSP Toruń (II m-ce) oraz Zdzisław Kołbasiuk z Centralnej Szkoły PSP Częstochowa (III m-ce).
W klasyfikacji międzynarodowej zdobywcami pierwszych sześciu miejsc byli reprezentanci Rosji, a zwyciężył Anton Olenskij.
W klasyfikacji generalnej w dwuboju (wyniki z Grudziądza i Torunia)bezkonkurencyjni okazali się: Artur Tokarczyk z KW PSP Toruń (I m-ce), Konrad Podpora z KW PSP Olsztyn i Zdzisław Kołbasiuk z CS PSP Częstochowa (III m-ce).

 

komentarze (1) (Dla nich nie ma żadnych przeszkód)

drukuj (Dla nich nie ma żadnych przeszkód)

  • autor: Justyna Osiewicz, data: 2009-04-02
  • -
  • -
  • -
  • -

« wstecz