Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Poniedziałek 18 Stycznia 2021

Imieniny

Małgorzaty, Piotra, Bogumiła

Menu

Nawigacja

  • Podstawowe informacje   /  

Odnosniki

Konkurs fotograficzny
-

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego zaprasza mieszkańców do udziału w drugiej edycji konkursu fotograficznego pn. „Kujawsko-Pomorskie: podoba mi się”.

data dodania: 2019.07.25
Zaproszenie
-

Dla uczczenia pamięci osób pomordowanych 1 sierpnia br. o godz. 17.00 przy Pomniku Walki i Męczeństwa w Wielkich Lniskach (usytuowany przy drodze powiatowej nr 1380C) odbędą się uroczyste obchody 75. Rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego, na które serdecznie wszystkich zapraszamy. 

data dodania: 2019.07.23
Powstanie mała winda
-

Dzięki pozyskanym przez Powiat Grudziądzki środkom pieniężnym z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przy Szkole Podstawowej w Łasinie zostanie wybudowany podnośnik platformowy. 

data dodania: 2019.07.23
Dofinansowanie do fotowoltaiki
Dofinansowanie do fotowoltaniki

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego „Agroenergia” na poprawę efektywności energetycznej budynków dla właścicieli domów jedno i dwurodzinnych oraz bezzwrotne dofinansowanie dla rolników na instalacje fotowoltaiczne.

data dodania: 2019.07.23
Konkurs o nagrodę marszałka Województwa

Zarząd Województwa Kujawsko – Pomorskiego wraz z Kujawsko – Pomorską Izbą Rolniczą zaprasza do składania wniosków do IV edycji Konkursu pn. „Agricola – Syn Ziemi”, mającego na celu wyróżnienie aktywnych społecznie rolników.

data dodania: 2019.07.22
ostrzeżenie meteorologiczne

 Od godz. 07:00 dnia 21.07.2019 do godz. 16:00 dnia 21.07.2019 prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 85 km/h . Miejscami możliwy grad.

.Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska : 80%

Źródło informacji: IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

 

 

data dodania: 2019.07.21
Konkurs Samorządu Województwa Kujawsko – Pomorskiego
-

Samorząd Województwa Kujawsko – Pomorskiego zaprasza organizacje pożytku publicznego do udziału w konkursie na organizację XX Forum Organizacji Pozarządowych.

data dodania: 2019.07.18
Kujawsko – Pomorska Niebieska Linia
-

W województwie Kujawsko – Pomorskim działa telefon zaufania dla osób dotkniętych przemocą. Biuro Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy prowadzące nadzór nad Kujawsko – Pomorską Niebieską Linią oferuje bezpłatną pomoc prawną i psychologiczną, podejmuje interwencje w instytucjach z którymi muszą skontaktować się pokrzywdzeni, oraz prowadzi mediacje między stronami konfliktów.

 

data dodania: 2019.07.18
100 lat Polskiej Policji Państwowej
Święto Policji

Dokładnie 24 lipca 1919 roku, na mocy ustawy o Policji Państwowej utworzono – Policję Państwową, zorganizowaną na wzór wojskowy i podległą Ministrowi Spraw Wewnętrznych.

data dodania: 2019.07.18
Przedłużenie terminu naboru
-

Polska Izba Ekologii przedłużyła termin nadsyłania zgłoszeń do XVIII edycji Konkursu „EKOLAURY PIE 2019”.

data dodania: 2019.07.18
Projekt dla osób niepełnosprawnych
-

Międzynarodowa Fundacja „Reaxum” realizuje projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Osób rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pn. „GraduatON”.

data dodania: 2019.07.18
Informacja o naborze

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego ogłasza nabór kandydatów na członków V kadencji Wojewódzkiej Społecznej Rady do spraw Osób Niepełnosprawnych Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2019 – 2013

data dodania: 2019.07.17
Apel do hodowców trzody chlewnej
-

Zamieszczamy APEL Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Głównego Lekarza Weterynarii

do hodowców trzody chlewnej

ASF, czyli afrykański pomór świń - nie jest groźny dla ludzi, ale jest bardzo szkodliwy dla gospodarki i niebezpieczny  dla Waszych gospodarstw. 

 

data dodania: 2019.07.16
Zaproszenie do konkursu
-

            Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN oraz Fundacja Wspomagania Wsi, Związek Gmin Wiejskich RP, RURBAN Wieś – Miasto – Region w ramach programu Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich przyjmuje zgłoszenia do konkursu „Moja SMART wieś”.

data dodania: 2019.07.15
XV posiedzenie Zarządu Powiatu
-

Na dzisiejszym posiedzeniu Zarząd przyjął uchwały w sprawach: powołania Komisji Stypendialnej do rozpatrzenia wniosków o stypendium uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie, zatwierdzenia wyniku przetargu oraz przyjęcia oświadczenia o potwierdzeniu dokonania czynności i przyjęcia oświadczenia o potwierdzeniu dokonania czynności i udzielenia pełnomocnictwa.

data dodania: 2019.07.15
W siedzibie Starostwa Powiatowego w Grudziądzu zostanie wybudowana długo oczekiwana winda
W siedzibie Starostwa Powiatowego w Grudziądzu zostanie wybudowana długo oczekiwana winda

Dzisiaj (10 lipca br.) podpisaliśmy umowę na dofinansowanie realizacji przedsięwzięcia. Powiat Grudziądzki otrzyma 109 722,83 zł dotacji z PFRON-u w ramach "Programu wyrównywania różnic miedzy regionami III".

data dodania: 2019.07.10
 W Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy…
-

Wczoraj (8 lipca br.) Starosta Grudziądzki, Adam Olejnik wraz z Skarbnikiem Powiatu, Grażyną Kalitą spotkali się z  Wojewodą Kujawsko – Pomorskim, Mikołajem Bogdanowiczem w celu podpisania umowy na dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych (FDS). 

data dodania: 2019.07.09
Statuetki „Stalowego Anioła” czekają
-

Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłasza XIII edycję Nagród Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego dla osób wyróżniających się w działalności pomocy społecznej na rzecz mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego.

data dodania: 2019.07.05
W Klubie Centrum Szkolenia Logistyki
-

28 czerwca Starosta Grudziądzki, Adam Olejnik uczestniczył w uroczystości z okazji święta 13 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Grudziądzu dziękując żołnierzom i pracownikom resortu obrony narodowej za sumienną i pełną oddania pracę w dziedzinie budowania trwałych fundamentów logistycznego zaopatrzenia i zabezpieczenia sił zbrojnych na potrzeby obronności kraju.

data dodania: 2019.07.02
Impreza sportowa
-

Pierwsza "Spartakiada Osób Niepełnosprawnych" w Łasinie (26 czerwca br.) przyciągnęła rzesze zawodników żądnych rywalizacji i wyzwań. Spotkanie sportowo - rekreacyjne było okazją nie tylko do sprawdzenia się w współzawodnictwie ale także do nawiązania nowych przyjaźni i dobrej zabawy. W imprezie uczestniczył Starosta Grudziądzki, Adam Olejnik, który pogratulował zwycięzcom.

data dodania: 2019.06.28