Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Poniedziałek 18 Stycznia 2021

Imieniny

Małgorzaty, Piotra, Bogumiła

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Wiedzą wszystko o pożarnictwie

Uczniowie szkół z terenu powiatu i miasta mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę podczas powiatowego etapu XXXI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, jaki odbył się w sobotę w Gminnym Ośrodku Kultury w Rogóźnie.

 
W konkursie wzięli udział zwycięzcy eliminacji gminnych. Młodzież najpierw zmagała się z częścią pisemną. Po rozwiązaniu testu pięcioro najlepszych z każdej grupy wiekowej zakwalifikowało się do części ustnej.
Wśród licznych pytań zadawanych przez komisję, znalazły się pytania m.in. o to, jak dzielimy samochody gaśnicze ze względu na ich masę całkowitą, ile i jakie stopnie w korpusie aspirantów rozróżniamy w Państwowej Straży Pożarnej, jak mierzymy wysokość budynku, aby określić wymagania techniczno użytkowe oraz co oznacza pojęcie pas przeciwpożarowy.
W kategorii szkół podstawowych najlepsi okazali się: Marcel Szczapiński ze Szkoły Podstawowej w Boguszewie (I miejsce), Filip Voimanen z SP w Piaskach (II m-ce),  Damian Wołoszyn z SP w Rudzie (III m-ce), Mateusz Maćkowiak z SP w Lisnowie (IV m-ce) i Stanisław Adwent z SP w Rywałdzie (V m-ce).
Wśród gimnazjalistów najlepiej wypadli: Tomasz Zakrzewski z ZS w Łasinie (I miejsce), Mateusz Kuich z Gimnazjum w Piaskach (II m-ce), Damian Maćkowiak z Gim. w Świeciu nad Osą  (III m-ce), Adrian Dąbrowski z Gim. w Świeciu nad Osą (IV m-ce) i Mateusz Gawrzyał z Gim. w Radzyniu Chełmińskim (V m-ce).
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych największą wiedzą w zakresie ochrony przeciwpożarowej wykazali się: Jakub Groth z I LO w Grudziądzu (I m-ce), Maciej Gachewicz z ZS we Wroniu (II m-ce), Artur Karczewski z Technikum Gastronomicznego w Grudziądzu (III m-ce), Katarzyna Knozowska z II LO w Grudziądzu (IV m-ce) oraz Tomasz Kołodziejski z ZSP w Łasinie  (V m-ce).
Zwycięzcy będą reprezentować powiat i miasto Grudziądz podczas eliminacji wojewódzkich, które odbędą się 9 maja w Toruniu.
Zmagania uczniów zgromadziły sporą widownię. Przez cały czas trwania konkursu dopingowali ich nie tylko koledzy, znajomi, ale także przedstawiciele władz powiatu – Starosta Grudziądzki, Marek Szczepanowski, Wicestarosta Edmund Korgol oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP, Bożesław Tafelski.
Zarząd Powiatu Grudziądzkiego pragnie szczególnie podziękować Wójtowi Gminy Rogóźno, Panu Henrykowi Szpringiel oraz Zarządowi Gminnemu OSP w Rogóźnie za sprawną i fachową pomoc w przygotowaniu konkursu.
 

drukuj (Wiedzą wszystko o pożarnictwie)

  • autor: Justyna Osiewicz, data: 2008-04-22

« wstecz