Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Poniedziałek 18 Stycznia 2021

Imieniny

Małgorzaty, Piotra, Bogumiła

Menu

Nawigacja

Odnosniki

„ Jeszcze w 2020 roku otrzymamy pieniądze dla Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Łasinie”

Dnia 25 listopada 2020 roku pomiędzy Wojewodą Kujawsko-Pomorskim a Powiatem Grudziądzkim została podpisana umowa dotacji o wsparcie finansowe ze środków budżetu państwa w ramach realizacji Rządowego programu

Do mikro-, małych- i średnich przedsiębiorców!

Utraciliście dochody wskutek Covid-19? Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu zaprasza was na bezpłatne webinarium na temat wsparcia w formie grantów udzielanych przedsiębiorcom.

11 listopada Narodowe Święto Niepodległości

Jutro obchodzimy 102. rocznicę Odzyskania Niepodległości. Obecna, trudna sytuacja epidemiczna ogranicza nam świętowanie tego dnia podczas tradycyjnych obchodów.

Kontynuacja wsparcia ze środków PFRON w ramach programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi – Moduł III”

Uprzejmie informujemy, że Zarząd Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, uchwałą nr 76/2020 z dnia 30 października 2020 r.

Ogłoszenie wykazu nieruchomości będących w użytkowaniu wieczystym Skarbu Państwa, przeznaczonych do sprzedaży w drodze bezprzetargowej.

Zarządzenie nr 50/2020 Starosty Grudziądzkiego z dnia 5 listopada 2020 roku w sprawie: ogłoszenia wykazu nieruchomości będących w użytkowaniu wieczystym Skarbu Państwa, przeznaczonych do sprzedaży w drodze bezprzetargowej.

Praca zakończona

Z myślą o poprawie komfortu i bezpieczeństwa użytkowników naszych dróg właśnie zakończyliśmy remont 865 metrowego odcinak drogi Bogdanki - Szonowo - Plesewo w Jakubkowie.

Nowa jednostka organizacyjna

Powiat Grudziądzki uchwałą Rady z dnia 16 września utworzył Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych w Wydrznie.

Całodobowa Infolinia Państwowej Inspekcji Sanitarnej

Całodobowa infolinia Państwowej Inspecji Sanitarnej dla obywatela to : +48 222 500 115. Jest to decyzja KPRM i ma związek z usprawnieniem obsługi zgłoszeń dla całej Inspekcji Sanitarnej.

Most na Strudze Radzyńskiej wyremontowany

Od 20 sierpnia br. remont mostu i kładki dla pieszych w Świeciu nad Osą powodował utrudnienia w ruchu pojazdów. Prace postępowały sprawnie. Z radością informujemy, że remont mostu jest zakończony, a droga powiatowa nr 1407C Rywałd - Świecie nad Osą - Lisnowo jest już całkowicie przejezdna. Koszt inwestycji wyniósł 650 254,43 zł.

Protest rolników

Dzisiaj około 25 ciągników przyjechało pod gmach Starostwa. Rolnicy protestując przeciw ustawie o ochronie zwierząt złożyli na ręce Starosty Grudziądzkiego petycje skierowane do Prezydenta Polski oraz Premiera.

Utrudnienia w ruchu

Informujemy, że 28 października br. w godz. 12.00 - 15.00 pod gmachem Starostwa Powiatowego w Grudziądzu odbędzie się protest rolników, którego organizatorem jest Związek Zawodowy Rolnictwa "Samoobrona". Pod Urzędem zaparkują ciągniki ze sprzętem. Za utrudnienia przepraszamy.

Powiat Grudziądzki w czerwonej strefie

Drodzy Mieszkańcy! Informujemy, że Powiat Grudziądzki jest w strefie czerwonej. W trosce o własne bezpieczeństwo prosimy o zapoznanie się z nowymi zasadami profilaktyki pod linkiem: https://www.facebook.com/.../pcb.../363402808337588/

Informujemy

Od 10 października br. powiat grudziądzki zostanie objęty żółtą strefą zagrożenia zakażeniem koronawirusem, natomiast miasto Grudziądz strefą czerwoną. W związku tym od najbliższej soboty zaczną nas obowiązywać nowe obostrzenia.

"co powinniśmy wiedzieć o wściekliźnie"

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Grudziadzu przypomina o obowiązku szczepienia psów przeciw wściekliźnie. Obecnie tylko 39% posiadaczy psów stosuje się do tego obowiązku.

Dotacje dla spółek wodnych przyznane

Zarząd Powiatu Grudziądzkiego na posiedzeniu, które odbyło się 16 września 2020 r. podjął Uchwałę 47/68/2020 w sprawie udzielenia dotacji celowych dla spółek wodnych z budżetu Powiatu Grudziądzkiego

Dotacje dla spółek wodnych

Zarząd Powiatu Grudziądzkiego na posiedzeniu, które odbyło się 31 sierpnia 2020 r. podjął Uchwałę Nr 45/61/2020 w sprawie ogłoszenia naboru wniosków na udzielenie spółkom wodnym dotacji celowych z budżetu Powiatu Grudziądzkiego oraz wysokości kwoty przeznaczonej na realizację dotacji celowych

Nowy rozkład jazdy linii Świecie nad Osą - Łasin

Od dnia 1.09.2020r. zostaje wznowione połączenie autobusowe w relacji Łasin - Mędrzyce - Widlice - Lisnówko - Partęczyny - Szarnoś - Świecie nad Osą.

INFORMACJA

INFORMUJEMY, IŻ OD DNIA 1 WRZEŚNIA 2020 r.

STAROSTWO POWIATOWE

W GRUDZIĄDZU

BĘDZIE CZYNNE DLA INTERESANTÓW W GODZ.

PONIEDZIAŁEK, ŚRODA, CZWARTEK 7:30-15:30

WTOREK 7:30-17:00

PIĄTEK 7:30-14:00

 • autor: Małgorzata Staszewska, data: 2020-08-27

Utrudnienia ruchu w Świeciu nad Osą

Od dnia 20 sierpnia 2020 roku rozpocznie się przebudowa mostu nad Strugą Radzyńską w miejscowości Świecie nad Osą. Prace remontowe potrwają do 26 października 2020 roku.

Skrócony czas pracy

Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Grudziądzu w dniach 11 - 14 sierpnia 2020 r. czynne będzie w godzinach 7.30 - 14.00 z wyłączeniem Wydziału Komunikacji i Biura Obsługi Interesanta.

 • autor: Hanna Lotarska, data: 2020-08-11

Zawyją syreny

Informujemy, że zgodnie z Zarządzeniem Starosty Grudziądzkiego nr 33/2020 z dnia 22 lipca 2020 r., 1 sierpnia 2020 r. o godz. 17.00 na 1 minutę załączone zostaną syreny alarmowe na terenie powiatu grudziądzkiego.

Projekt "door to door"

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ogłosił w dniu 19 czerwca br. konkurs grantowy, służący realizacji projektu pn.: „Usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz poprawa dostępności architektonicznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych” (Działanie 2.8 PO WER).

Nabór na mikrogranty OWES TŁOK EDYCJA II/2020

OWES TŁOK 2 organizuje konkurs na małe granty w wysokości od 1500 zł do 5000 zł wspierające grupy nieformalne w tworzeniu organizacji lub istniejące organizacje pozarządowe w ich ekonomizacji.

Konkurs ofert na wykonanie zadania publicznego związanego z realizacją zadań samorządu powiatowego w roku 2020 z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych.

W dniu 02.06.2020 r. Zarząd Powiatu Grudziądzkiego uchwałą Nr 41/36/2020 ogłosił otwarty konkurs ofert na wykonanie zadania publicznego związanego z realizacją zadań samorządu powiatowego w roku 2020 z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych.

MOŻLIWOŚĆ UBIEGANIA SIĘ O GRANTY NA WYNAGRODZENIA PRACOWNIKÓW ZOL-i ORAZ PRACOWNIKÓW ŚWIADCZĄCYCH USŁUGI OPIEKUŃCZE

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu informuje, że Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej rozpoczął nabór wniosków na granty w ramach „Marszałkowskiego Pakietu Kryzysowego”.

Ogłoszenie Starosty Grudziądzkiego,

Informujemy, że W trosce o zdrowie obsługujących mieszkańców i pracowników Starostwa Powiatowego w Grudziądzu, zgodnie z Zarządzeniem nr 23/2020 Starosty Grudziądzkiego z dnia 25 maja 2020 r. wprowadzone zostają zmiany w funkcjonowaniu urzędu.

Mamy nową nawierzchnię

Wczorajsze (26 maja br.) symboliczne przecięcie wstęgi zwieńczyło zakończenie przebudowany drugiego etapu drogi powiatowej nr 1383C Dąbrówka Królewska - Gruta.

Oddali krew

Podczas wielkiej akcji poboru krwi pod hasłem „Twoja Krew – Moje Życie” dla dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych zebrano 40 litrów tego bezcennego leku.

Świetna informacja! Mamy to!

Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego podjął uchwałę przyznającą Powiatowi Grudziądzkiemu środki na doposażenie i modernizację czterech pracowni do kształcenia praktycznego w branży mechanicznej oraz wyposażenie pracowni informatycznej w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Kazimierza Jagiellończyka w Łasinie!

Radni przekazali swoje „diety”

W tym trudnym okresie Radni Powiatu Grudziądzkiego przekazali swoje diety na pomoc w walce z epidemią koronawirusa. Z puli około 15 tyś. zł znaczną część, bo 10 tyś zł.

„Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych uruchomił realizację programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”.

Nowości wydawnicze trafią do biblioteki szkolnej!

Powiat Grudziądzki w odpowiedzi na złożony w grudniu 2019 roku wniosek otrzymał dofinansowane z programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”.

Granty czekają

10 rocznica powstania Kujawsko-Pomorskiej Federacji Organizacji Pozarządowej będzie okazją do otrzymania "Grantów jubileuszowych".

Dofinansowanie

Niedawno informowaliśmy o ogłoszonej przez Wojewodę Kujawsko - Pomorskiego liście zadań rekomendowanych do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Ogłoszenie Starosty Grudziądzkiego

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Powiatu Grudziądzkiego oraz pracowników Starostwa Powiatowego w Grudziądzu, zgodnie z Zarządzeniem nr 19/2020 Starosty Grudziądzkiego z dnia 21 kwietnia 2020 r. wprowadzone zostają ograniczenia w funkcjonowaniu Starostwa Powiatowego w Grudziądzu.

Komputery dla uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Łasinie.

W obecnej sytuacji związanej z wprowadzeniem na obszarze RP stanu epidemii i wprowadzeniem nowych standardów nauczania Powiat Grudziądzki zakupił 21 komputerów przenośnych dla Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Łasinie, dla której to Szkoły jest organem prowadzącym.

Nowy program dla ngo-sów

Do 20 kwietnia br. można składać wnioski do programu dotacyjnego „Kultura w sieci”! Wysokość dofinansowania wyniesie od 5 tys. do 150 tys. złotych. Program wspiera zadania rozwijające kapitał kulturowy odbiorców za pomocą narzędzi internetowych oraz rozwój kompetencji cyfrowych zarówno odbiorców, jak i kadr kultury.

Komunikat Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowej w Toruniu

Komunikat Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowej w Toruniu w sprawie udostępnienia lasów dla społeczeństwa w obecnej sytuacji, tj. zagrożenia epidemią.

Porady dla powracających z zagranicy

Na czym polega kwarantanna domowa i jak ją przeprowadzić? Na te pytania odpowiedzą pracownicy PCPR w Grudziądzu od pn. do pt. w godz. 7.30 - 15.30. pod numerem telefonu: 56 46 229 39 wew. 35 lub 36.

Raport dzienny - 27 marca 2020

Raport dzienny, piątek 27 marca 2020:


dotyczy miasta Grudziądza i powiatu grudziądzkiego*:
- pod nadzorem epidemiologicznym - 385 osób,
- hospitalizowanych - 35 osób,
- kwarantanną domową objętych - 290 osób,
- kwarantanna zbiorową objętych - 3 osoby
- pobranych prób (wczoraj i w nocy) - 47,
- zakażonych - 0 osób.

* obszar działania Powiatowego Państwowego Inspektora Sanitarnego w Grudziądzu

Informacja o Wielkiej Akcji Poboru Krwi pn.: „Twoja Krew – Moje Życie”

21 maja po raz ósmy planowaliśmy zorganizować Wielką Akcją Poboru Krwi pn.: „Twoja Krew – Moje Życie” dla dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych.

Raport dzienny - piątek 20 marca 2020

Raport dzienny, piątek 20 marca 2020:
dotyczy miasta Grudziądza i powiatu grudziądzkiego:
- pod nadzorem epidemiologicznym - 308 osób,
- hospitalizowanych - 11 osób,
- kwarantanną domową objętych - 95 osób,
- kwarantanna zbiorową objętych - 0 osób
- pobranych prób (wczoraj i w nocy) - 19,
- zakażonych - 0 osób.

 • autor: Hanna Lotarska, data: 2020-03-20

Raport dzienny

Raport dzienny:
dotyczy miasta Grudziądza i powiatu grudziądzkiego:
- pod nadzorem epidemiologicznym - 255 osób,
- hospitalizowanych - 5 osób,
- kwarantanną domową objętych - 64 osoby,
- pobranych prób (wczoraj i w nocy) - 36,
- zakażonych - 0 osób.

 • autor: Hanna Lotarska, data: 2020-03-19

Telefoniczne dyżury psychologa w Punkcie Interwencji Kryzysowej

W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 oraz z wprowadzonymi ograniczeniami w obsłudze interesantów w budynku Starostwa Powiatowego w Grudziądzu, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu informuje, iż mieszkańcy powiatu grudziądzkiego mogą skorzystać z telefonicznych dyżurów psychologa w Punkcie Interwencji Kryzysowej.

Bez kar za opóźnienia w rejestracji aut z zagranicy

Starosta Grudziądzki nie będzie wymierzał kar z tytułu niedokonania w 30-dnionym terminie rejestracji pojazdu sprowadzonego z innego kraju Unii Europejskiej lub niezgłoszenia w takim samym terminie nabycia bądź zbycia pojazdu.

Informacja o kursowaniu autobusu

Informujemy, że od 16 marca br. od godz. 15.00 kursy na linii komunikacyjnej Łasin-Świecie nad Osą zostają wstrzymane do odwołania.

Drodzy Mieszkańcy Powiatu Grudziądzkiego,

w trosce o dobro i bezpieczeństwo Państwa apeluję o załatwianie spraw urzędowych w Starostwie Powiatowym w Grudziądzu telefonicznie lub drogą elektroniczną (e-mail, epuap). Ponadto informuję, że od 16 marca br. Starostwo Powiatowe w Grudziądzu zmienia sposób obsługi interesantów. Nie będzie możliwy bezpośredni kontakt z pracownikami.

Posiedzenie zespołów

Dzisiaj (13 marca br.) w Urzędzie Miasta w Grudziądzu odbyło się wspólne posiedzenie zespołów zarządzania kryzysowego Miasta Grudziądza i Powiatu Grudziądzkiego. Do tej pory na terenie naszego powiatu oraz miasta nie wykryto przypadku koronawirusa.

Główny Inspektor Sanitarny apeluje!!!

Główny Inspektor Sanitarny apeluje!!!

Masz jakiekolwiek objawy infekcji???

Masz jakiekolwiek objawy infekcji – zadzwoń do swojej placówki medycznej i uzyskaj szczegółowe informacje, nie musisz iść tam osobiście.

KONKURS PLASTYCZNY NA PROJEKT ZNACZKA POCZTOWEGO

Konkurs ŚWIAT OCZAMI MŁODYCH Organizowany jest wspólnie przez Fundację Banku Ochrony Środowiska i Pocztę Polską ma on na celu stworzyć młodzieży możliwości wypowiedzi w ważnych społecznie tematach. 4 edycja konkursu jest poświęcona tematyce wolontariatu tj. idee jakie ze sobą niesie, przykłady działań wolontariackich, a także korzyści zarówno dla beneficjentów jak i samych wolontariuszy.

Zmiana dyżuru Rzecznika Praw Konsumenta

Uprzejmie informujemy, że w poniedziałek tj. 16 marca biuro Powiatowego Rzecznika Praw Konsumentów będzie nieczynne. Kolejny dyżur odbędzie się we wtorek - 17 marca.

Omówili ważne tematy

5 marca br. odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej. Delegaci KPIR w Grudziądzu wraz z zaproszonymi gośćmi.

Czym jest konflikt …

Wczoraj (4.03.2020 r.) w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyło się spotkanie edukacyjnego dotyczące rozwoju rodzinnych form pieczy zastępczej oraz placówek opiekuńczo - wychowawczych do 14 dzieci.

Dotyczy ASF

Wojewoda Kujawsko – Pomorski zmienił Rozporządzenie w sprawie zarządzenia odstrzału sanitarnego dzików na obszarze zagrożonym wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń na terenie powiatów naszego województwa. Rozporządzenie znajduje się w załączniku.

Jak zapobiegać zakażeniu!

W związku z zagrożeniem zachorowań związanych z koronawirusem, Główny Inspektorat Sanitarny podaje niezbędne informacje pod linkiem: https://gis.gov.pl/aktualnosci/przydatne-materialy-o-koronawirusie

Nowa linia komunikacyjna

Dzisiaj została podpisana umowa z operatorem na świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego. Zadanie realizowane będzie na linii komunikacyjnej: Łasin - Mędrzyce - Widlice - Lisnówko - Partęczyny - Szarnoś - Świecie nad Osą.

Omówili problem zwalczania i profilaktyki afrykańskiego pomoru świń (ASF)

Dzisiaj w gmachu Starostwa odbyła się konferencja poświęcona Afrykańskiemu Pomorowi Świń.

Szkolenie

Zapraszamy wszystkie organizacje pozarządowe na bezpłatne szkolenie pt. "Nie takie straszne RODO", które odbędzie się 28 lutego br. o godz. 16.30 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Grudziądzu.

Dotyczy zwalczania ASF

Wojewoda Kujawsko – Pomorski wydał Rozporządzenie w sprawie zarządzenia odstrzału sanitarnego dzików na obszarze zagrożonym wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń na terenie powiatów naszego województwa. Więcej informacji znajduje się w załączniku.

Stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym

Stowarzyszenie na Rzecz Niepełnosprawnych SPES wspiera rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujące się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym.

Projekt „Inicjuj z FIO 2.0”

Stowarzyszenie Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica wraz z Stowarzyszeniem Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych TŁOK realizuje projekt ,w ramach którego przyznawane są mikrodotacje na oddolne działania mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego.

Konkurs Grantowy „Równać Szanse 2020”

Celem Programu jest wyrównanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie. Chodzi o sytuację, w której młody człowiek z małej miejscowości potrafi samodzielnie i świadomie osiągnąć wyznaczone przez siebie cele myśląc perspektywicznie o własnej przyszłości.

„Program wyrównywania różnic między regionami III”

Powiatowe Centrum Pomoc Rodzinie w Grudziądzu informuje, że Uchwałą nr 31/3/2020 z dnia 21.01.2020 r. Zarządu Powiatu Grudziądzkiego, został wyznaczony termin składania wniosków o dofinansowanie ze środków PFRON...

OGÓLNOPOLSKI KONKURS GRANTOWY „TRADYCYJNY SAD”

Do udziału w trzeciej edycji projektu edukacyjnego zaprasza Fundacja Banku Ochrony Środowiska we współpracy z Polską Akademią Nauk adresatami są uczniowie i nauczyciele ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Mobilne Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich 2020

Specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu zapraszają na bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości wsparcia w ramach Funduszy Europejskich, prowadzone w formie Mobilnych Punktów Informacyjnych.

Omówiono ważne tematy

W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Grudziądzu odbyło się spotkanie dotyczące rozprzestrzeniania się choroby ASF, czyli Afrykańskiego Pomoru Świń oraz zagrożeń związanych z "ptasią grypą".

Informacja dla osób niepełnosprawnych ubiegających się o dofinansowanie ze środków PFRON

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu informuje, że od dnia 01.01.2020 r. osoby niepełnosprawne ubiegające się o dofinansowanie ze środków PFRON w ramach niektórych zadań z zakresu rehabilitacji społecznej realizowanych przez powiat, mogą skorzystać z elektronicznej formy złożenia wniosku. Wykorzystując darmowy System SOW (sow.pfron.org.pl) można złożyć wniosek na dofinansowanie do uczestnictwa w turnusie rehabilitacyjnym oraz do zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze.

Wnioskodawcy chcący skorzystać z takiej możliwości  potrzebują:

- dostępu do Internetu,

- konta w Systemie SOW,

-Profilu Zaufanego (Profil Zaufany można potwierdzić w wielu instytucjach oraz online przy pomocy dziesięciu różnych banków).     

Wnioski w Systemie SOW można składać przez całą dobę 7 dni w tygodniu.        

Zapraszamy do kontaktu z bezpłatną infolinią: 800 889 777 (czynna w dni robocze, godziny 9.00 – 17.00).   

 • autor: Monika Partyka, data: 2020-01-14

BEZPŁATNE SPOTKANIA INFORMACYJNE

Lokalny Punkt Funduszy Europejskich w Grudziądzu zaprasza na bezpłatne potkania informacyjne w Grudziądzu 15.01.2020 oraz Golubiu-Dobrzyniu 16.01.2020 „Dobry czas na lepsze jutro”.

Zaproszenie

Uprzejmie zapraszamy mieszkańców Powiatu Grudziądzkiego oraz miasta Grudziądza do uczestnictwa w uroczystych obchodach 100. Rocznicy Powrotu Regionu Grudziądzkiego w Granice Rzeczpospolitej, które odbędą się 23 stycznia.

Zmiana terminu przyjęć Powiatowego Rzecznika Konsumentów

Od dnia 13 stycznia 2020 r. dyżur Powiatowego Rzecznika Konsumentów odbywać się będzie w poniedziałki w godzinach 9:00-14:00 w pokoju nr 216.

Projekt „Aktywna Mama, aktywny Tata”

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu informuje, że Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu rozpocznie
z dniem 09.01.2020 r. realizację drugiej tury działań przewidzianych w harmonogramie projektu „Aktywna Mama, aktywny Tata” w ramach RPO WK-P na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej 8 Aktywni na rynku pracy, Działanie 8.4 Godzenie życia zawodowego i rodzinnego, Poddziałanie 8.4.1 Wsparcie zatrudnienia osób pełniących funkcje opiekuńcze.

„PROGRAM WYRÓWNYWANIA RÓŻNIC MIĘDZY REGIONAMI III”

Powiatowe Centrum Pomoc Rodzinie w Grudziądzu informuje, iż po uchwaleniu przez Zarząd Powiatu Grudziądzkiego uchwały w sprawie przystąpienia Powiatu Grudziądzkiego do realizacji „Programu wyrównywania różnic między regionami III” będzie możliwości ubiegania się w 2020 r.

Zaproszenie do konkursu

Fundacja Chlorofil zaprasza uczniów klas 3 – 7 szkół podstawowych do udziału w VI edycji ogólnopolskiego konkursu „Mistrz Recyklingu Maks porządkuje odpady”, który rozpoczyna się 15 stycznia 2020 roku. Jego tematem są odpady, a dotyczy prawidłowego odzysku i recyklingu urządzeń RTV i AGD.

Nabór do komisji konkursowych

Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego w związku z organizacją otwartych konkursów ofert na zadania publiczne realizowane w 2019 roku zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych do pracy w komisjach konkursowych.

Informacja

Uprzejmie informujemy, że w dniu 31 grudnia 2019r. Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Grudziądzu będzie czynny do godz. 12.00

 

Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

 • autor: Marek Ziemer, data: 2019-12-27

„WSPARCIE NA START”

Zapraszamy mieszkańców naszego powiatu do wzięcia udziału w projekcie „WSPARCIE NA START”. Celem projektu jest aktywizacja zawodowo – edukacyjna osób biernych zawodowo zamieszkujących województwo kujawsko-pomorskie. Projekt realizowany jest w okresie od 01.09.2019 r. do 31.12.2020 r. przez Firmę JMM Mariusz Lewandowski. Wsparcia udziela Europejski Fundusz Społeczny. Szczegółowe informacje o projekcie znajdą Państwo w załączniku.                                                                          

 • autor: Monika Partyka, data: 2019-12-27

Wręczono powołania

Głównym tematem wczorajszego posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Porządku było omówienie realizacji zadań w zakresie zapobiegania rozprzestrzeniania choroby afrykańskiego pomoru świń (ASF) na terenie naszego powiatu.

Porozumienie o współpracy na rzecz rozwoju gospodarczego

Podczas wczorajszego spotkania u Prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego, Starosta Grudziądzki oraz Burmistrzowie i Wójtowie miast i gmin z terenu powiatu grudziądzkiego podpisali Porozumienie o współpracy na rzecz rozwoju gospodarczego oraz wspólnej oferty nieruchomości inwestycyjnych.

Targi Pracy

12 grudnia uczestniczyliśmy wraz z młodzieżą łasińskiego "Jagiellończyka" w grudniowych targach pracy "Postaw na pracę" zorganizowanych przez Młodzieżowe Centrum Kariery w Grudziądzu. Uczniowie zapoznali się z ofertami lokalnego i zagranicznego rynku pracy, ze specyfiką działalności wystawionych firm oraz z ofertą szkoleniową OHP.

Warsztaty Świąteczne

Blisko 50 dzieci ze szkół z terenu naszego powiatu uczestniczyło w dzisiejszych "Warsztatach Świątecznych" (10.12.2019 r.). Wspólnie spędzony czas upłynął na śpiewaniu kolęd, ubieraniu choinek oraz wykonywaniu świątecznych ozdób. Występ zespołu z łasińskiego "Jagiellończyka" dodatkowo wprowadził wszystkich w atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Fundusze na Biznes w Wąbrzeźnie

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne podczas którego będzie można uzyskać informacje na temat wsparcia, jakie można otrzymać z Funduszy Europejskich na rozpoczęcie działalności gospodarczej m. in.: preferencyjne niskooprocentowane pożyczki oraz dotacje dla osób zwalnianych z pracy, zatrudnionych na umowach zlecenia, osób bezrobotnych i na umowach krótkoterminowych z wynagrodzeniem nie[przekraczającym minimalnego.

Spotkania kierowane są do osób fizycznych zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą.

Spotkanie odbędzie się w dniu 11.12.2019 r. Starostwo Powiatowe Wąbrzeźnie, ul. Wolności 44, w godz.  10:00 – 13:00, w sali informacji zawodowej Powiatowego Urzędu Pracy w Wąbrzeźnie.

Obowiązuje wcześniejsza rejestracja pod numerami telefonu: 56-62 15 883 i 797 304 124

 • autor: Maciej Lipowski, data: 2019-12-03

Serdecznie zapraszamy na kiermasz!

Jak co roku podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Grucie przygotowują dla nas własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne. Będzie można je nabyć dnia 9 grudnia br. w godz. 9.00 – 16.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Grudziądzu
Tradycyjnie na stołach rozstawione zostaną rękodzieła w postaci stroików, aniołków oraz inne niepowtarzalne dekoracje świąteczne. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby związane z działalnością Warsztatów Terapii Zajęciowej w Grucie.

 • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-12-03
 • Przechwytywanie

Dyżur Powiatowego Rzecznika Konsumentów

Dyżur Powiatowego Rzecznika Konsumentów w dniu 6 grudnia 2019 r. odbędzie się w godzinach 7:30-11:00.

 • autor: Adam Feldmann, data: 2019-12-02

Korytarz życia i jazda na suwak

5 listopada br., Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę Prawo o ruchu drogowym, która wprowadza obowiązek tworzenia korytarza życia w przypadku wystąpienia zdarzenia drogowego i jazdy na suwak zapewniająca płynny ruch na drogach. W związku z powyższym Sekretariat Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zamieścił na poniższej stronie grafiki prezentujące jak ma wyglądać jazda na suwak i tworzenie korytarza życia.

http://www.krbrd.gov.pl/pl/aktualnosci/korytarz-zycia-i-jazda-na-suwak-z-podpisem-prezydenta.html

 • autor: Dawid Banasiak, data: 2019-11-20
 • grafika
 • jazda na suwak
 • korytarz życia

„Biała Sobota” bezpłatne badania oraz konsultacje ze specjalistami

Dnia 16.11.2019 r. w godzinach od 9.00 do 13.00 w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Wł. Biegańskiego w Grudziądzu przeprowadzone zostaną bezpłatne badania oraz konsultacje ze specjalistami pn. „Biała Sobota”.

W ramach „Białej Soboty” odbędą się:

- bezpłatne badania mammograficzne (dla mieszkanek Grudziądza w wieku od 40-49 lat i 70+ oraz bez względu na miejsce zamieszkania dla Pań 50-69 lat;

-bezpłatne badania cytologiczne (dla kobiet w wieku 25-59 lat;

-bezpłatne badania w kierunku wykrycia wirusowego zapalenia wątroby typu B i C

Dla mieszkańców Powiatu Grudziądzkiego badanie finansowane jest z budżetu Powiatu Grudziądzkiego oraz budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Na powyższe badania i konsultacje nie jest wymagana rejestracja .

Więcej informacji na stronie www.bieganski.org oraz na Facebooku

 • autor: Sylwia Gajewska, data: 2019-11-13
 • biała sobota
 • biała sobota 2

Nowy radiowóz

Wczoraj policjanci pracujący na terenie powiatu grudziądzkiego, a w szczególności w gminie Grudziądz i w gminie Rogóźno otrzymali nowy samochód. Kluczyki do auta odebrał asp. szt. Maciej Kaczerzewski, szef rewiru dzielnicowych powiatu grudziądzkiego. Nowy pojazd został zakupiony dzięki finansowemu wsparciu władz samorządowych, również Powiatu Grudziądzkiemu.

 

Fot. Źródło Gazeta Pomorska

 • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-11-13
 • 5dcabf9c95e7c_p
 • 5dcabfb0c30f1_p
 • 5dcabfb5eb72c_p
 • 5dcabfb366d5e_p

Bezpłatne badanie mammograficzne

LUX MED zaprasza Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:

- nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy

- lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

Panie będą miały możliwość zbadania się w mobilnej pracowni mammograficznej LUX MED w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ w miejscowości: Łasin – 4grudnia 2019 w godzinach od 9.00 do 15.00 przy Przychodni Zdrowia, ul. Radzyńska 4

Obowiązuje wcześniejsza rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz . W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty.

Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego. Wskazane zabranie ze sobą zdjęć z poprzednich mammografii.

 • autor: Sylwia Gajewska, data: 2019-11-13

Zaproszenie na bezpłatne szkolenie

Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy organizuje bezpłatne szkolenie pn.: „Jak założyć żłobek. Misja, wizja i biznes”. Spotkanie jest organizowane w ramach projektu „Dobre praktyki opieki nad dziećmi do lat 3 wsparciem dla pracujących rodziców”.

Podczas kursu będzie można nabyć lub podnieść kompetencje w dziedzinie rozwiązań związanych z organizacją i finansowaniem opieki nad dziećmi do lat 3, zapoznać się z z dobrymi praktykami (zwiedzanie żłobków i klubów dziecięcych)”.  Dla chętnych odbędą się dodatkowe szkolenia do wyboru z zagadnień „Zarządzanie zasobami ludzkimi i budowanie zespołu w instytucji opieki nad dziećmi do lat 3” lub „Budowanie wizerunku instytucji opieki nad dziećmi do lat 3”.

Zgłoszenia przyjmowane są elektronicznie na stronie: opieka.byd.pl

 • autor: Maciej Lipowski, data: 2019-11-13

XIII Powiatowy Turniej Ekologiczny

Starostwo Powiatowe w Grudziądzu zaprasza uczniów na kolejny, już XIII Powiatowy Turniej Ekologiczny, który odbędzie się w czwartek, 21 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 18 w Grudziądzu. Regulamin Turnieju w załączniku.

 • autor: Michał Kosowicz, data: 2019-11-12

Mobilne Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich

Specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu zapraszają na bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości wsparcia w ramach Funduszy Europejskich, prowadzone w formie Mobilnych Punktów Informacyjnych.

Zaproszenie kierowane jest do przedsiębiorców, osób fizycznych, organizacji pozarządowych, osób zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą oraz przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego odwiedzanych gmin i powiatów.

Najbliższe spotkania odbędą się:

- 6.11.2019 r. Starostwo Powiatowe Wąbrzeźno, ul. Wolności 44, godz. 8:30 – 11:00, sala nr 128,

- 6.11.2019 r. Starostwo Powiatowe Chełmno, ul. Harcerska 1, godz. 12:00 – 14:30, sala nr 2.

 • autor: Sylwia Gajewska, data: 2019-10-29

Bezpłatne badanie mammograficzne

LUX MED zaprasza Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:

- nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy

- lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

Panie będą miały możliwość zbadania się w mobilnej pracowni mammograficznej LUX MED w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ w miejscowości: Rogóźno – 28 listopada 2019 w godzinach od 9.00 do 14.00 przy Urzędzie Gminy, Rogóźno 91b

 

Obowiązuje wcześniejsza rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz . W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty.

Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego. Wskazane zabranie ze sobą zdjęć z poprzednich mammografii.

 • autor: Sylwia Gajewska, data: 2019-10-25
 • plakat_wersja elektroniczna 2018-2019

Wielka Akcja Poboru Krwi "8 Dar Serca Służb Mundurowych"

Wczoraj jako współorganizatorzy przedsięwzięcia na grudziądzkiej Marinie podsumowaliśmy zbiórkę krwi zorganizowaną przez ratownika medycznego Krzysztofa Misiewicza i Jednostkę Wojskową 1109 8 batalion Walki Radioelektronicznej. W sumie zebraliśmy ponad 68 litrów "leku" ratującego ludzkie życie. 167 osób wyraziło wolę oddania krwi jednak mogło ją oddać 152. Uroczyste podsumowanie było okazją do podziękowań i gratulacji. Ta wspaniała inicjatywa, jednocząca służby mundurowe oraz mieszkańców miasta Grudziądz i powiatu grudziądzkiego trwa już nieustannie od ośmiu lat. Dziękujemy wszystkim dawcom za oddaną "cząstkę siebie"!

 • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-10-25
 • IMG_9504
  • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-10-25
 • IMG_9512
  • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-10-25
 • IMG_9517
  • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-10-25
 • IMG_9519
  • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-10-25
 • IMG_9536
  • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-10-25
 • IMG_9541
  • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-10-25
 • IMG_9546
  • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-10-25
 • IMG_9552
  • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-10-25
 • IMG_9557
  • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-10-25

Trwa promocja pieczy zastępczej w powiecie

 

We wtorek, 22 października br., w sali kolumnowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Kazimierza Jagiellończyka w Łasinie odbyło się kolejne spotkanie dotyczące rozwoju rodzinnych form pieczy zastępczej oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych do 14 dzieci, zorganizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu w ramach projektu partnerskiego pn. „Rodzina w Centrum 2”. Projekt ten jest realizowany w ramach Osi priorytetowej 9 Solidarne społeczeństwo, Działanie 9.3 Rozwój usług zdrowotnych i społecznych, Poddziałanie 9.3.2 Rozwój usług społecznych, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem spotkania było zaznajomienie zainteresowanych osób z zagadnieniami dotyczącymi funkcjonowania dziecka w grupie oraz emocji dziecka, a także rozpowszechnienie informacji dotyczących sytuacji dziecka w rodzinie zastępczej.

Spotkanie poprowadził pedagog Maciej Kluczyk, wieloletni wychowawca w Ośrodku Wspierania Dziecka i Rodziny w Inowrocławiu, który przybliżył uczestnikom specyfikę rodzicielstwa zastępczego, dzieląc się swoimi doświadczeniami i udzielając wielu cennych wskazówek.

W spotkaniu udział wzięli mieszkańcy powiatu grudziądzkiego, a także pracownicy placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz gminnych i miejsko-gminnych ośrodków pomocy społecznej.

 

 • autor: Marcin Dutkowski, data: 2019-10-23
 • DSC00226
 • DSC00227
 • DSC00230
 • DSC00232
 • DSC00238
 • DSC00241
 • DSC00242
 • DSC00249
 • DSC00252

XXI edycja Nagrody im. profesora Aleksandra Gieysztora

Nagroda im. prof. A. Gieysztora przyznawana jest przez Fundację Kronenberga za wybitne osiągnięcia w następujących dziedzinach: działalność muzealna, konserwatorska, archiwalna i biblioteczna; utrwalenie i ochrona polskiego dziedzictwa kulturowego za granicą; przedsięwzięcia samorządowe służące ochronie dziedzictwa kulturowego; indywidualne i zbiorowe inicjatywy mające na celu gromadzenie oraz ochronę śladów i pamiątek dziedzictwa kulturowego; upowszechnianie wiedzy o potrzebie i metodach ochrony dziedzictwa kulturowego w Polsce.

Kandydatów do Nagrody zgłaszać mogą członkowie Kapituły, Laureaci poprzednich edycji Nagrody oraz instytucje kultury – państwowe, samorządowe bądź pozarządowe.

Zgłoszenia do Nagrody można przesyłać za pośrednictwem formularza do 5 listopada 2019 r. Więcej informacji znajduje się na stronie: http://www.citibank.pl/poland/kronenberg/polish/6162.htm

 • autor: Sylwia Gajewska, data: 2019-10-22

XX Forum NGO

„Twoje działanie ma znaczenie” – to hasło przewodnie tegorocznego XX Forum Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko – Pomorskiego organizowanego przez Fundację Ari Ari i Fundację Stabilo. Spotkanie odbędzie się w Centrum Kultury Dwór Artusa przy Rynku Staromiejskim w Toruniu 25 października br., o godz. 9:00 i jest okazją do rozmów, warsztatów, dyskusji i spotkań trzeciego sektora.

Aby wziąć udział w forum należy zarejestrować się na stronie: forum-ngo.pl

 • autor: Maciej Lipowski, data: 2019-10-22

Są jeszcze wolne miejsca na spotkanie poświęcone pieczy zastępczej

 

Starosta Grudziądzki i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu serdecznie zapraszają na spotkanie dotyczące rozwoju rodzinnych form pieczy zastępczej oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych do 14 dzieci, organizowane w ramach projektu partnerskiego pn. „Rodzina w Centrum 2”, realizowanego w ramach Osi priorytetowej 9 Solidarne społeczeństwo, Działanie 9.3 Rozwój usług zdrowotnych i społecznych, Poddziałanie 9.3.2 Rozwój usług społecznych, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem spotkania jest zaznajomienie zainteresowanych osób z zagadnieniami dotyczącymi funkcjonowania dziecka w grupie oraz emocji dziecka, a także rozpowszechnienie informacji dotyczących sytuacji dziecka w rodzinie zastępczej.

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 22 października 2019 r., w sali kolumnowej w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Łasinie.

Na zgłoszenia czekamy dzisiaj do godz. 15:00.

UDZIAŁ JEST BEZPŁATNY

 

 • autor: Marcin Dutkowski, data: 2019-10-22

Bezpłatne badania

Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr. Wł. Biegańskiego  realizuje program wykrywania zakażeń WZW B i C w województwie Kujawsko – Pomorskim, którego celem jest zwiększenie wykrywalności bezobjawowych zakażeń wirusowego zapalenia wątroby typu B i C, oraz  zwiększenie świadomości zdrowotnej w zakresie zapobiegania zakażeniom HBV i HCV.

Adresatami są osoby mieszkające w Powiecie Grudziądzkim, u których nie stwierdzono wcześniej wirusowego zapalenia wątroby. Badanie odbędzie się w Laboratorium Analitycznym  Szpitala przy ul. Rydygiera 15/17 w Grudziądzu. 

Zapraszamy do skorzystania z badań za które nie ponosimy kosztów.

Więcej informacji znajduje się na stronie: http://bieganski.org/pl/news/c/4/624,0.

 • autor: Maciej Lipowski, data: 2019-10-21

Konsultacje w TSAS

Stowarzyszenie CHWYTAJ DZIEŃ oraz Samorząd Województwa Kujawsko – Pomorskiego organizują bezpłatne konsultacje doradcze, realizowane w ramach zadania publicznego „WIEMY BO CHCEMY”.  Tematyka szkolenia obejmuje konsultacje doradcze z zakresów: prawnych aspektów funkcjonowania trzeciego sektora i RODO w NGO.

Na spotkanie zaproszeni są członkowie, przedstawiciele organizacji pozarządowych, wolontariusze z województwa kujawsko – pomorskiego.

Konsultacje odbędą się 13 listopada br., w godz. 16:30 – 18:30, w siedzibie Toruńskiego Stowarzyszenia Aktywności Społecznej, przy ul. Bydgoskiej 58. 

Osoby chętne do skorzystania z porad proszone są o wcześniejszy kontakt pod nr. tel.: 693 – 518 - 219

 • autor: Maciej Lipowski, data: 2019-10-21

II edycja konkursu pn. „Z kamerą wśród Piastów”

Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłosił konkurs na krótki film związany z kujawsko-pomorskim odcinkiem Szlaku Piastowskiego, który kierowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych (VII i VIII klasy) oraz ponadpodstawowych z naszego regionu.

Aby wziąć udział w konkursie należy nagrać krótki film związany z kujawsko-pomorskim odcinkiem Szlaku Piastowskiego i przenieść bohaterów legendy bądź lokalnej opowieści we współczesne czasy. Legendy i opowieści mogą dotyczyć całości lub fragmentu Szlaku Piastowskiego, poszczególnych miejsc znajdujących się na kujawsko-pomorskim odcinku Szlaku lub powinny być utożsamiane z epoką Piastów.

Gotowe prace konkursowe należy przesłać do dnia 15 listopada 2019 r.

Regulamin konkursu oraz wszystkie informacje znajdują się na stronie

http://zkamerawsrodpiastow.kujawsko-pomorskie.pl/

 • autor: Sylwia Gajewska, data: 2019-10-17
 • -

Mobilne Punkty Informacyjne

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne podczas którego będzie można uzyskać informacje na temat wsparcia, jakie można otrzymać z Funduszy Europejskich m. in. na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub jej rozwój.

Spotkania kierowane są do osób fizycznych, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, osób zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą oraz do przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego odwiedzanych gmin i powiatów.

Spotkania odbędą się w dniach:

23 października 2019 r.  w Golubiu – Dobrzyniu, w godz. 8:30 – 11:00 – w budynku Starostwa Powiatowego, Plac Tysiąclecia 25, sala nr S – 5,

23 października 2019 r. w Brodnicy, w godz. 12:00 – 14:30 – w budynku Starostwa Powiatowego, ul. Kamionka 18.

 • autor: Maciej Lipowski, data: 2019-10-17

Zaproszenie na spotkanie

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne pt.: „FUNDUSZE NA BIZNES”, podczas których zostaną omówione możliwości dofinansowania dla osób planujących rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, m. in.: dotacje dla osób zwalnianych z pracy, dla osób zatrudnionych na umowach zlecenia i krótkoterminowych z wynagrodzeniem nieprzekraczającym minimalnego. Tematyka szkolenia obejmie również preferencyjne, niskooprocentowane pożyczki oraz zasady prowadzenia rejestracji firmy, obowiązki wobec ZUS i US.

Spotkania odbędą się w dniach:

24 października 2019 r. w Grudziądzu, w godz. 10:00 – 13:00 – przy ul. Waryńskiego 4, w budynku Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, sala B – 25,

7 listopada 209 r. w Chełmnie, w godz. 10:00 – 13:00 – w budynku Starostwa Powiatowego, ul. Harcerska 1, sala nr 2,

14 listopada w Golubiu – Dobrzyniu, w godz. 10:00 – 13:00 – w budynku Starostwa Powiatowego, Plac Tysiąclecia 25, sala nr S – 5.  

Zgłoszenia przyjmowane są za pomocą formularza znajdującego się na stronie: http://www.mojregion.eu/index.php/strona-glowna-rpo/formularz-kontaktowy-5 lub pod numerami telefonu: 56 62 15 883 oraz 797 304 124.

 • autor: Maciej Lipowski, data: 2019-10-16

Konkurs fotograficzny

Urząd Marszałkowski województwa Kujawsko – Pomorskiego zaprasza mieszkańców województwa do zgłaszania fotografii do konkursu fotograficznego „Kujawsko – Pomorskie: podoba mi się”.

Tematyka konkursu obejmuje kategorie:

- region przyjazny środowisku i rolnictwo

- działalność społeczna i zaangażowanie na rzecz drugiego człowieka

- edukacja, kultura i sport

- transport i infrastruktura.

Zgłoszenia przyjmowane są do 15 listopada br. Regulamin i dokumenty potrzebne do udziału w konkursie dostępne są na stronie: https://kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/34111-pokaz-region-na-zdjeciach-nagrody-czekaja.

 • autor: Maciej Lipowski, data: 2019-10-16

Ogłoszenie w sprawie przeprowadzenia konsultacji projektu Rocznego programu współpracy Powiatu Grudziądzkiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2020

           Działając na podstawie uchwały Nr 23/66/2019 Zarządu Powiatu Grudziądzkiego z dnia 15 października  2019 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji projektu „Rocznego programu współpracy Powiatu Grudziądzkiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3  ust.  3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2020  uprzejmie informuję, iż w okresie od dnia 21.10.2019 r. do dnia 04.11.2018 r. zostaną przeprowadzone  w formie pisemnej konsultacje ww. programu.

       Szczegółowe informacje o konsultacjach Rocznego programu współpracy Powiatu Grudziądzkiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi          w art. 3  ust.  3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2020 udostępnione zostaną w dniu 21 października 2019 r. na stronie internetowej  www.powiatgrudziadzki.pl (w zakładce „aktualności” oraz „organizacje pozarządowe” - konsultacje projektu programu współpracy) i www.bip.powiatgrudziadzki.pl, na tablicy ogłoszeń, rozesłane pocztą tradycyjną oraz elektroniczną.

 

      Starosta

                                                                                               /-/  Adam Olejnik

 • autor: Jarosław Poznański, data: 2019-10-15

Sobota zmotoryzowana

27 runda turystycznego pucharu Polski rajdu samochodowego odbyła się na ziemi grudziądzkiej. Miłośnicy motoryzacji mieli okazję poznali nasz piękny region. W imprezie uczestniczyło osiemnaście załóg. I miejsce zajęli: Piotr Jakubaszek i Amelia Jakubaszek, II Maciej Smoleński i Julia Smoleńska oraz III Marcin Derkowski z Kamilą Drekowską. Starosta Grudziądzki osobiście pogratulował zwycięzcom.

 • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-10-15
 • -
  • autor: Fot. Automobilklub Toruński Delegatura Grudziadz, data: 2019-10-15
 • -
  • autor: Fot. Automobilklub Toruński Delegatura Grudziadz, data: 2019-10-15
 • -
  • autor: Fot. Automobilklub Toruński Delegatura Grudziadz, data: 2019-10-15
 • -
  • autor: Fot. Automobilklub Toruński Delegatura Grudziadz, data: 2019-10-15
 • -
  • autor: Fot. Automobilklub Toruński Delegatura Grudziadz, data: 2019-10-15
 • -
  • autor: Fot. Automobilklub Toruński Delegatura Grudziadz, data: 2019-10-15

Święto nauczycieli

W piątek 11 października br. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Jagiellończyka w Łasinie świętował Dzień Edukacji Narodowej.
Starosta Grudziądzki, Adam Olejnik życzył całemu Gronu Pedagogicznemu oraz pracownikom szkoły wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz zawodowym, a społeczności uczniowskiej gratulował dotychczasowych osiągnięć w nauce.

Obchody uświetniły występy artystyczne przygotowane przez uczniów szkoły.

 • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-10-11
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Wyrównane mecze

8 września br. na boisko przy GOK w Małym Rudniku było areną zmagań chłopców w turnieju Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej. Poziom gry był niezwykle wyrównany. Wśród starszaków zasłużony puchar odebrała drużyna z Łasina pokonując w finale rywali z Radzynia Chełmińskiego 1:0. Maluchy także pokazali na co ich stać. Ostra walka o puchar toczyła się między ekipą z Wałdowa Szlacheckiego i z Radzynia Chełmińskiego. Wynik meczu 3:2 zadecydował o zwycięstwie chłopaków z Wałdowa. Pomimo chłodu atmosfera na boisku była bardzo gorąca. Dziękujemy wszystkim drużynom za udział, a zwycięzcom gratulujemy!

Szczegółowe wyniki w załącznikach.

 • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-10-15
 • -

Z Najlepszymi Życzeniami ....

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim pracownikom oświaty życzymy zdrowia, pogody ducha, wytrwałości w procesie nauczania i wychowania oraz satysfakcji z wykonywanej pracy.

Dotacja dla Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego

Zarząd Powiatu Grudziądzkiego na posiedzeniu, które odbyło się 8 września 2019 r. podjął Uchwałę 22/65/2019 w sprawie udzielenia dotacji Okręgowi Polskiego Związku Wędkarskiego w Toruniu dotacji celowej w kwocie 4 200,00 zł na zakup silnika spalinowego z osprzętem na potrzeby działalności Społecznej Straży Rybackiej w Grudziądzu.

Dotacje dla spółek wodnych

Zarząd Powiatu Grudziądzkiego na posiedzeniu, które odbyło się 8 września 2019 r. podjął Uchwałę 22/64/2019 w sprawie udzielenia dotacji celowych dla spółek wodnych z budżetu Powiatu Grudziądzkiego

Kodeks RODO dla organizacji pozarządowych

Związek Stowarzyszeń Konfederacja Inicjatyw Pozarządowych Rzeczypospolitej rozpoczął prace nad kodeksem RODO dla organizacji pozarządowych. W związku z tym przedstawiciele podmiotów trzeciego sektora są zachęcani do wypełnienia ankiety, która pozwoli na ocenę potrzeb NGO w zakresie ochrony danych osobowych

Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy

W związku z rozpoczęciem sezonu grzewczego, Prezes Krajowej Izby Kominiarzy wydał komunikat do właścicieli i zarządców budynków dotyczący bezpiecznego użytkowania przewodów kominowych

Sobotni przegląd artystyczny

Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów w Świeciu nad Osą przyciągnął zespoły wokalno - instrumentalne zarówno z naszego województwa jak i z sąsiednich. Spotkanie było okazją do podziękowań, gratulacji oraz życzeń wielu dalszych sukcesów artystycznych przepełnionych pasją, zaangażowaniem i miłością do polskiej kultury ludowej gdyż Zespół "Józefinki" obchodził 25 - lecie istnienia.

 • autor: Hanna Lotarska (tekst i zdjęcia)., data: 2019-10-07
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Wystawa w muzeum

4 października br.  w salach grudziądzkiego Muzeum odbyło się otwarcie wystawy rzeźby Aleksieja Leonowa "Drogami ducha". Ukraiński artysta językiem rzeźbiarskim wyraża wiarę w człowieczeństwo, miłość do piękna i nadzieję na lepszą przyszłość dla ludzkości. Uroczystość uświetnili uczniowie Szkoły Podstawowej w Radzyniu Chełmińskim i w Mokrem śpiewając popularną ukraińską piosenkę "Czerwone ruta" oraz Grudziądzki Chór Tibi Mariae. Wystawę zaszczycili swoją obecnością zacni goście z Ukrainy, przedstawicieli władz samorządowych oraz mieszkańcy Grudziądza i Powiatu Grudziądzkiego. Prace Leonowa można podziwiać do 5 stycznia 2020 r. Serdecznie zapraszamy!

 • autor: Hanna Lotarska
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Ćwiczenia Obronne Kobra 2019

Pracownicy Starostwa Powiatowego w Grudziądzu w ramach Powiatowego Ćwiczenia Obronnego Kobra 2019 szkolili się z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Program szkolenia obejmował kilka kluczowych obszarów tematycznych m.in. podstawy prawne i zasady postępowania w miejscu zagrożenia oraz postępowanie podczas zatrzymania krążenia. Przeprowadzony został ćwiczebny alarm przeciwpożarowy, szkolenie kurierów oraz uruchomione zostało stanowisko kierowania Starosty oraz stałe dyżury w Starostwie i w gminach.

 • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-10-04
 • -
  • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-10-04
 • -
  • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-10-04
 • -
  • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-10-04
 • -
  • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-10-04
 • -
  • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-10-04
 • -
  • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-10-04
 • -
  • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-10-04
 • -
  • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-10-04
 • -
  • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-10-04

Dyżury ekspertów

8 października br. w godz. 11:00 – 13:00, pod nr tel.  56 610 93 12. będzie można uzyskać informacje na temat świadczenia uzupełniającego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Podczas dyżuru  telefonicznego  zorganizowanego przez oddział ZUS w Toruniu eksperci podpowiedzą m.in komu przysługuje to świadczenie, jakie należy spełnić warunki oraz jakie należy przedłożyć dokumenty ubiegając o to świadczenie.

 • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-10-02

Dziewczęta z Rogóźna najlepsze

30 września zainaugurowaliśmy międzygminne współzawodnictwo sportowe szkół z terenu powiatu grudziądzkiego w roku szkolnym 2019/2020. Pomimo tego, iż pogoda nas nie rozpieszczała, atmosfera jak na każdych dotychczasowych zawodach była gorąca. Nasza młodzież ostro dopingowała swoje sztafety do zwycięstwa. Wśród dziewcząt w dwóch kategoriach wiekowych pierwsze miejsce wywalczyły zawodniczki ze SP w Rogóźnie. Pierwsze miejsce w Igrzyskach Dzieci chłopców zdobyła drużyna z Wałdowa Szlacheckiego, a w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej ekipa z Lisnowo. Szczegółowe wyniki znajdują się w komunikacie.

 • autor: Hanna Lotarska (tekst i zdjęcia)., data: 2019-10-01
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Mieszkańcy powiatu mogą uzyskać pomoc w Punkcie Interwencji Kryzysowej

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu przypomina, iż w naszych strukturach kontynuuje swoją działalność Punkt Interwencji Kryzysowej, w ramach którego mieszkańcy powiatu grudziądzkiego (gmin wiejskich: Grudziądz, Gruta, Rogóźno i Świecie nad Osą oraz gmin miejsko-wiejskich: Łasin i Radzyń Chełmiński) mogą uzyskać bezpłatną pomoc prawną i psychologiczną.

Pomoc skierowana jest do osób, które znalazły się w sytuacji kryzysowej, borykają się z problemami wychowawczymi albo są dotknięte problemem przemocy lub alkoholizmu w rodzinie.

W 2019 roku psycholog dyżuruje w poniedziałki w godzinach 16:00-18:00, zaś radca prawny we wtorki w godzinach 16:15-18:15. Specjaliści przyjmują w pokoju nr 120 (I piętro) w budynku Starostwa Powiatowego w Grudziądzu przy ul. Małomłyńskiej 1.

Do psychologa wymagana jest rejestracja telefoniczna pod numerem 56 46 229 39.

 • autor: Marcin Dutkowski, data: 2019-10-01

24 października w godz. 9.00 - 17.00 możesz zostać krwiodawcą!

Po raz 8 zapraszamy do udziału w wielkiej akcji poboru krwi pod hasłem „DAR SERCA SŁUŻB MUNDUROWYCH”. Podobnie jak w ubiegłym roku miejscem zbiórki tego drogocennego płynu będzie Grudziądzka Marina.
Informujemy, iż dawcą może zostać każdy dorosły człowiek, który spełnia poniższe wymogi:
- wiek 18 – 65 rok życia;
- ciężar ciała przekracza 50 kg;
- w ciągu 12 miesięcy nie wykonano u niego akupunktury, przekucia uszu i innych części ciała, tatuażu;
- w ciągu 12 miesięcy nie wykonano badań i zabiegów endoskopowych;
- w ciągu 12 miesięcy nie był leczony krwią ani preparatami krwiopochodnymi.
Zapraszamy wszystkich do udziału w tym szczytnym przedsięwzięciu!

 • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-09-30
 • -

Umowa podpisana

Powiat Grudziądzki otrzyma dofinansowanie na realizację nowej inwestycji pn. "Przebudowa drogi powiatowej nr 1383C Dąbrówka Królewska - Gruta w ramach działania "Podstawowe usługi i odnowa wsi" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020. Właśnie dziś podpisaliśmy umowę z Samorządem Województwa Kujawsko - Pomorskiego o dofinansowanie, które wyniesie 63,63% kosztów kwalifikowanych czyli 947 455,00 zł. Droga zostanie przebudowana w 2021 r.

 • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-09-30
 • -

Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy Drogami ducha - rzeźby Aleksieja Leonowa, która odbędzie się 4 października br., o godz. 18.00, w salach Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi przy ul. Wodnej 3/5 w Grudziądzu.

 • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-09-30
 • -
 • -

Uwaga zmiana kierunku jazdy!!!

Informujemy, iż w związku z wprowadzeniem aktywnego systemu świateł na przejściu dla pieszych w ciągu drogi wojewódzkiej nr 402 – ul. Al. 23 Stycznia, zmianie uległa stała organizacja ruchu w obrębie dojazdu do Starostwa Powiatowego, Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Nieruchomościami i Miejskich Wodociągów i Oczyszczalni.

W związku z zamknięciem przejazdu od ul. Al. 23 Stycznia, dojazd do ul. Małomłyńskiej z kierunku ulicy gen. Józefa Hallera możliwy jest poprzez ul. Piłsudskiego, zawrócenie na ul. Mickiewicza, przy Stadionie Centralnym i powrót na ul. Piłsudskiego w kierunku ul. Al. 23 Stycznia.

Za utrudnienia na które Starostwo Powiatowe  nie ma wpływu serdecznie przepraszamy.

 • autor: Łukasz Rządkowski Inspektor w Sekcji Inżynierii Ruchu ZARZĄD DRÓG MIEJSKICH W GRUDZIĄDZU, data: 2019-09-26

Kształcili samodzielności radzenia sobie w nowych miejscach i sytuacjach

Podopieczni WTZ w Grucie oraz ich rodziny i przyjaciele integrowali się podczas wspólnego wyjazdu do Szklarskiej Poręby. Ekipa zwiedziła Zamek w Kórniku, Zamek Książ, Zamek Chojnik oraz Palmiarnię. Podczas wyprawy w górach aktywni turyści zdobyli szczyt górski -  Szrenicę, powędrowali szlakiem do Trzech Świnek i Twarożnika. Ważnym punktem wycieczki było odwiedzenie huty szkła kryształowego "Julia" i poznanie procesu produkcji kryształów, a także poznanie sztuki tworzenia ceramiki w Manufakturze w Bolesławcu.

Wycieczka była częściowo finansowana ze środków pochodzących ze sprzedaży prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej.

 • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-09-25
 • -
  • autor: WTZ Gruta, data: 2019-09-25
 • -
  • autor: WTZ Gruta, data: 2019-09-25
 • -
  • autor: WTZ Gruta, data: 2019-09-25
 • -
  • autor: WTZ Gruta, data: 2019-09-25
 • -
  • autor: WTZ Gruta, data: 2019-09-25
 • -
  • autor: WTZ Gruta, data: 2019-09-25
 • -
  • autor: WTZ Gruta, data: 2019-09-25

Informacja o możliwości zgłaszania kandydatów do Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych

W Dzienniku  Urzędowym Województwa Kujawsko-Pomorskiego z dnia 16 września 2019 r. pod poz. 4888 zostało zamieszczone ogłoszenie Starosty Grudziądzkiego o możliwości zgłaszania kandydatów do Powiatowej  Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych działającej  przy Staroście Grudziądzkim. Rada jest organem opiniodawczo-doradczym, do jej zakresu działań należy:

 1. inspirowanie przedsięwzięć zmierzających do integracji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych oraz  realizacji praw osób niepełnosprawnych;
 2.  opiniowanie projektów powiatowych programów działań na rzecz osób niepełnosprawnych;
 3.  ocena realizacji programów, opiniowanie projektów uchwał i programów przyjmowanych przez radę powiatu pod kątem ich skutków dla osób niepełnosprawnych.

Kandydata  może zgłosić działająca na terenie powiatu grudziądzkiego organizacja pozarządowa, fundacja oraz jednostka samorządu terytorialnego. Zgłoszenie powinno  zawierać  dane osoby zgłaszanej, opinię organizacji lub organu o kandydacie.

Zgłoszenia można dokonać w terminie 21 dni od dat ukazania się ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Kujawsko-Pomorskiego na adres Starostwo Powiatowe w Grudziądzu   ul. Małomłyńska 1 86-300 Grudziądz.

 • autor: Bożena Grabda, data: 2019-09-23

Festyn w Ciechocinku

Związek Gmin Ziemi Kujawskiej wraz z Fundacją Polska Jutra zapraszają na festyn „Bezpieczni nad wodą”  który odbędzie się 5 października br. na przystani nad Wisłą przy ul. Lipnowskiej. W programie imprezy znajdują się rejsy statkiem po Wiśle, prezentacja sprzętu ratowniczego przez Straż Pożarną i Wojsko Polskie, warsztaty udzielania pierwszej pomocy oraz zabawy i konkursy dla dzieci i młodzieży.

Celem festynu jest wpieranie budowy stopnia wodnego w Siarzewie.

 • autor: Maciej Lipowski, data: 2019-09-23
 • -

Droga do marzeń i piłkarskiej przygody

Wystartowały zapisy do XX edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". Więcej informacji w załącznikach.

 • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-09-20
 • -
 • -
 • -
 • -

III Edycja Nagrody „Człowiek wiedzy i doświadczenia”

Przyznawana osobom, które swoją wiedzą i doświadczeniem wspierają działania organizacji pozarządowych i ważne inicjatywy społeczne. Angażują się w wolnym czasie, w ramach wolontariatu, i to dzięki nim wiele projektów społecznych nabiera rozpędu i jest realizowana z sukcesem.

Kandydata do Nagrody „Człowiek wiedzy i doświadczenia” może zgłosić osoba prywatna, organizacja pozarządowa (fundacja, stowarzyszenie) lub inna instytucja. Projekt ten zainicjowany został przez liderów biznesu tworzących koalicję Prezesi-wolontariusze. Nabór wniosków potrwa do 6 października br. Więcej informacji na stronie www.dobrybiznes.info/nagroda

 • autor: Sylwia Gajewska, data: 2019-09-19

Obchody Dnia Sybiraka

17 września 1939 roku – ta data kojarzy się Polakom z tragicznymi wydarzeniami związanymi z agresją Rosji sowieckiej na Polskę. W 80 rocznicę tego tragicznego dla naszego kraju wydarzenia przedstawiciele powiatu grudziądzkiego uczcili pamięć wywiezionych na wschód. Uroczyste obchody Dnia Sybiraka rozpoczęły się mszą świętą w Kościele pw. Maksymiliana Kolbego na Strzemięcinie. Następnie przy pomniku Sybiraków w Radzyniu Chełmińskim odbył się uroczysty apel gdzie uczestnicy uroczystości złożyli wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą naszych rodaków zesłanych na Sybir.

 • autor: Hanna Lotarska (tekst i zdjęcia)., data: 2019-09-17
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Vouchery rozdane

Dzisiaj gościliśmy w sali konferencyjnej Wicewojewodę Kujawsko - Pomorskiego Józefa Raumlau, który uroczyście wręczył samorządowcom vouchery. Powiat Grudziądzki otrzymał dofinansowanie na inwestycje drogowe z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie 8.604.744,00 zł. W ramach tych środków przebudowane zostaną odcinki dróg powiatowych: Zielnowo - Fijewo, Dąbrówka Królewska - Gruta oraz Szembruczek - Nowe Mosty. Ponadto vouchery otrzymali: Miasto i Gmina Grudziądz, Miasto i Gmina Łasin, Gmina Gruta i Gmina Świecie nad Osą. W uroczystości wzięli m.in. udział Pani Marzenna Drab, Prezydent Grudziądza - Maciej Glamowski, Wójt Gminy Gruta - Waldemar Kurkowski, Wójt Gminy Świecie nad Osą - Ireneusz Maj oraz Sekretarz Miasta i Gminy Łasin - Benedykt Stecki.

 • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-09-17
 • -
  • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-09-17
 • -
  • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-09-17
 • -
  • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-09-17
 • -
  • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-09-17
 • -
  • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-09-17
 • -
  • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-09-17
 • -
  • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-09-17
 • -
  • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-09-17

Święto ziemniaka

14 września promowaliśmy wraz z KGW Zielnowo Powiat Grudziądzki podczas Festynu Barwy Lata, Dary Jesieni w Przysieku. Wymarzona pogoda i tłumy gości przy naszym stoisku pozwoliły zaprezentować walory turystyczno - przyrodnicze powiatu i przysmaki kulinarne. Odwiedzający stoisko skosztować mogli specjałów kulinarnych inspirowanych rodzimą tradycją oraz pyszne wypieki. Festyn był dobrą okazją, aby zaprezentować zgromadzonej publiczności dorobek i tradycje powiatu grudziądzkiego. Powiat był reprezentowany również przez Panie ze Stowarzyszenia Aktywna Wieś Słup.

 • autor: Hanna Lotarska (tekst i zdjęcia)., data: 2019-09-17
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

PIERWSZA EDYCJA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU NA NAJCIEKAWSZY WITACZ DOŻYNKOWY

Departament Rolnictwa i Geodezji zaprasza sołectwa województwa kujawsko – pomorskiego do udziału w konkursie.

Ideą konkursu jest zachowanie tradycji budowania na wsiach słomianych scenografii przy drogach publicznych i na skwerach w okresie dożynek oraz aktywizacja mieszkańców do wspólnego działania i kreowania wizerunku swojej miejscowości.

Gmina może zgłosić tylko jedno sołectwo, a sołectwo może zgłosić do konkursu tylko jeden witacz dożynkowy. Po wyłonieniu laureatów konkursu gminy na terenie których znajdują się zwycięskie sołectwa otrzymają nagrodę finansową.

Termin zgłoszeń gmin mija 25 września. W regulaminie konkursu znajdują się wszystkie istotne informacje zgłoszenia można również składać drogą elektroniczną na adres rw.sekretariat@kujawsko-pomorskie.pl.

Więcej informacji oraz zgłoszenie do konkursu znajdują się na stronie: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/34722-konkurs-na-najciekawszy-witacz-dozynkowy.

 • autor: Sylwia Gajewska, data: 2019-09-11

„Tydzień przedsiębiorcy w ZUS”

Zakład Ubezpieczeń Społecznych oddział w Toruniu zaprasza przedsiębiorców oraz wszystkie zainteresowane osoby na cykl spotkań, które odbędą się w siedzibie Inspektoratu ZUS w Grudziądzu, ul. Wybickiego 39, pok. 302A.

Tematyka seminariów obejmuje:

-  Zatrudniam legalnie – współpraca ZUS przy ustalaniu i wypłacie świadczeń krótkoterminowych – 23.09.2019,  godz. 10:00 – 12:00,

-  Zatrudniam legalnie – pracuję legalnie: ubezpieczenia unijne – 24.09.2019, godz. 10:00 – 12:00,

-  Zatrudniam legalnie – pracuję legalnie: mam z tego tytułu świadczenia – 25.09.2019, godz. 10:00 – 12:00,

-  Elektroniczny ZUS dla początkujących – 26.09.2019, godz. 10:00 – 12:00,

-  Ulgi w spłacie zadłużenia z tytułu składek – 27.09.2019, godz. 10:00 – 12:00.

 

Zapisy przyjmowane są do 20 września br. pod numerem telefonu: 56 – 610 – 93 – 12.

W dniu 25.09.2019 r. w godz. 12:00 -14:00 w siedzibie Inspektoratu, dyżurować będą również  przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy w Grudziądzu oraz Państwowej Inspekcji Pracy.

 • autor: Maciej Lipowski, data: 2019-09-11

Dotacje na przedsięwzięcia związane z ochroną wód

Zarząd Powiatu Grudziądzkiego na posiedzeniu, które odbyło się 3 września 2019 r. podjął Uchwałę Nr 18/42/2019 w sprawie ogłoszenia naboru wniosków na udzielenie dotacji celowych z budżetu Powiatu Grudziądzkiego na finansowanie ochrony środowiska i gospodarki wodnej oraz wysokości kwoty przeznaczonej na realizację dotacji celowych

Dotacje dla spółek wodnych

Zarząd Powiatu Grudziądzkiego na posiedzeniu, które odbyło się 3 września 2019 r. podjął Uchwałę Nr 18/43/2019 w sprawie ogłoszenia naboru wniosków na udzielenie spółkom wodnym dotacji celowych z budżetu Powiatu Grudziądzkiego oraz wysokości kwoty przeznaczonej na realizację dotacji celowych

Rozpoczęcie roku szkolnego

Z uśmiechem na twarzy, pełni energii i werwy do działania młodzież łasińskiego "Jagiellończyka" rozpoczęła rok szkolny 2019/2020.

Życzymy wszystkim uczniom samych sukcesów w nowym roku szkolnym!

 • autor: Marek Czarnuch, data: 2019-09-02
 • -
  • autor: Marek Czarnuch, data: 2019-09-03
 • -
  • autor: Marek Czarnuch, data: 2019-09-03
 • -
  • autor: Marek Czarnuch, data: 2019-09-03
 • -
  • autor: Marek Czarnuch, data: 2019-09-03
 • -
  • autor: Marek Czarnuch, data: 2019-09-03
 • -
  • autor: Marek Czarnuch, data: 2019-09-03
 • -
  • autor: Marek Czarnuch, data: 2019-09-03
 • -
  • autor: Marek Czarnuch, data: 2019-09-03

Tryb i zasady udzielania dotacji dla Straży Pożarnych w 2019 r.

Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego informuje, iż do 10 września br. Ochotnicze Straże Pożarne mogą wnioskować do właściwego terytorialnie komendanta powiatowego / miejskiego Państwowej Straży Pożarnej o fundusze m.in. na propagowanie zasad udzielania pierwszej pomocy czy organizowanie przedsięwzięć oświatowo-kulturalnych i sportowych. W tym roku do podziału przeznaczono łączną kwotę 82 mln zł. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pod adresem: https://www.gov.pl/web/mswia/tryb-i-zasady-udzielania-dotacji-dla-jednostek-ochotniczych-strazy-pozarnych-na-zadanie-publiczne-dofinansowanie-jednostek-ochotniczych-strazy-pozarnych-w-2019-roku

w załączeniu wzór wniosku oraz informacje dotyczące trybu i zasad udzielania dotacji dla OSP.

 • autor: Sylwia Gajewska, data: 2019-09-03

Od 1 października 2019 r. wejdzie w życie ustawa o świadczeniu uzupełniającym dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji.

WARUNKI: Świadczenie adresowane jest wyłącznie do osób, które ukończyły 18 lat i są niezdolne do samodzielnej egzystencji oraz, które nie są uprawnione do świadczeń pieniężnych finansowanych ze środków publicznych lub gdy łączna wysokość tych świadczeń brutto nie przekroczy 1600 zł.

 

DOKUMENTY: Potwierdzeniem niezdolności do samodzielnej egzystencji jest ważne w dniu składania wniosku orzeczenie lekarza orzecznika/komisji lekarskiej ZUS (w tym również wydane przed 1 września 1997 r. orzeczenie o zaliczeniu do I grupy inwalidów, wydane przez komisję lekarską ds. inwalidztwa i zatrudnienia) lub orzeczenie o całkowitej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym i niezdolności do samodzielnej egzystencji albo orzeczenie o całkowitej niezdolności do służby i niezdolności do samodzielnej egzystencji. Świadczenie uzupełniające będzie przyznawane wyłącznie na wniosek złożony zarówno przez osobę uprawnioną, tj. osobę ubiegającą się o świadczenie, jak i przez przedstawiciela ustawowego lub pełnomocnika (w tym przypadku konieczne będzie posiadanie pełnomocnictwa). Osoby, które nie posiadają ważnego orzeczenia o niezdolności do samodzielnej egzystencji muszą  dołączyć do wniosku zaświadczenie o stanie zdrowia OL-9 (wydane przez lekarza nie wcześniej niż na miesiąc przed złożeniem wniosku) oraz informację o miejscach leczenia OL-9A, a ponadto jeśli posiadają – dokumentację medyczną lub inne dokumenty, które mogą mieć znaczenie dla wydania orzeczenia, np. kartę badania profilaktycznego.

 

WYSOKOŚĆ: Osobom, które nie są uprawnione do świadczeń pieniężnych finansowanych ze środków publicznych (np. świadczenia emerytalno-rentowe wypłacane przez ZUS, KRUS, inne organy emerytalno-rentowe, zasiłki stałe) lub gdy łączna wysokość tych świadczeń nie przekracza brutto 1100 zł – świadczenie uzupełniające zostanie przyznane w wysokości 500 zł miesięcznie. Natomiast osobom, których łączna wysokość ww. świadczeń przekracza 1100 zł, ale nie przekracza 1600 zł – wysokość świadczenia uzupełniającego zostanie obliczona jako różnica pomiędzy kwotą 1600 zł i łączną kwotą przysługujących świadczeń.  

 

Bożena Maria Wankiewicz

Oddział ZUS w Toruniu

 

drukuj (Od 1 października 2019 r. wejdzie w życie ustawa o świadczeniu uzupełniającym dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji.)

 • autor: ZUS oddział Toruń, data: 2019-09-02

ŚWIADCZENIE UZUPEŁNIAJĄCE DLA OSÓB NIEZDOLNYCH DO SAMODZIELNEJ EGZYSTENCJI

Od 1 października 2019 r. wejdzie w życie ustawa o świadczeniu uzupełniającym dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji.

WARUNKI: Świadczenie adresowane jest wyłącznie do osób, które ukończyły 18 lat i są niezdolne do samodzielnej egzystencji oraz, które nie są uprawnione do świadczeń pieniężnych finansowanych ze środków publicznych lub gdy łączna wysokość tych świadczeń brutto nie przekroczy 1600 zł.

DOKUMENTY: Potwierdzeniem niezdolności do samodzielnej egzystencji jest ważne,        w dniu składania wniosku orzeczenie lekarza orzecznika/komisji lekarskiej ZUS (w tym również wydane przed 1 września 1997 r. orzeczenie o zaliczeniu do I grupy inwalidów, wydane przez komisję lekarską ds. inwalidztwa i zatrudnienia) lub orzeczenie o całkowitej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym i niezdolności do samodzielnej egzystencji albo orzeczenie o całkowitej niezdolności do służby i niezdolności do samodzielnej egzystencji. Świadczenie uzupełniające będzie przyznawane wyłącznie na wniosek złożony zarówno przez osobę uprawnioną, tj. osobę ubiegającą się o świadczenie, jak i przez przedstawiciela ustawowego lub pełnomocnika (w tym przypadku konieczne będzie posiadanie pełnomocnictwa). Osoby, które nie posiadają ważnego orzeczenia o niezdolności do samodzielnej egzystencji muszą  dołączyć do wniosku zaświadczenie o stanie zdrowia OL-9 (wydane przez lekarza nie wcześniej niż na miesiąc przed złożeniem wniosku) oraz informację o miejscach leczenia OL-9A, a ponadto jeśli posiadają – dokumentację medyczną lub inne dokumenty, które mogą mieć znaczenie dla wydania orzeczenia, np. kartę badania profilaktycznego.

WYSOKOŚĆ: Osobom, które nie są uprawnione do świadczeń pieniężnych finansowanych ze środków publicznych (np. świadczenia emerytalno-rentowe wypłacane przez ZUS, KRUS, inne organy emerytalno-rentowe, zasiłki stałe) lub gdy łączna wysokość tych świadczeń nie przekracza brutto 1100 zł – świadczenie uzupełniające zostanie przyznane w wysokości 500 zł miesięcznie. Natomiast osobom, których łączna wysokość ww. świadczeń przekracza 1100 zł, ale nie przekracza 1600 zł – wysokość świadczenia uzupełniającego zostanie obliczona jako różnica pomiędzy kwotą 1600 zł i łączną kwotą przysługujących świadczeń. 

 • autor: Monika Partyka, data: 2019-08-30

Obchody

Województwo Kujawsko-Pomorskie jest jednym z organizatorów Wojewódzkich Obchodów 80.Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej. Otwarte dla wszystkich mieszkanców województwa uroczystości główne odbędą się 1.09 (niedziela) od godz. 9:00 w Partku Pamięci w Toruniu (ul.Uniwersytecka/ul. Dąbrowskiego) pod pomnikiem Ofiar Zbrodni Pomorskiej 1939.

Więcej informacji pod linkiem: https://kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/34670-wojewodzkie-obchody-wybuchu-ii-wojny-swiatowej

 • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-08-30

Nowa trasa

Informujemy, że od 2 września br. mieszkańcy powiatu grudziądzkiego będą mogli korzystać z nowej trasy przewozowej. Powstała linia komunikacyjna zaspokoi potrzeby mieszkańców gminy Świecia nad Osą oraz miasta i gminy Łasin przebiegając przez następujące miejscowości: Świecie nad Osą – Szarnoś – Partęczyny – Lisnowo – Lisnówko – Mędrzyce – Łasin. Trasa będzie liczyć 18 kilometrów. Powstała trasa ułatwi dotarcie mieszkańcom do ośrodków zdrowia, miejsc pracy, instytucji gminnych, a młodzieży do szkół. Przewoźnikiem jest Firma „Transport Osobowy” Jarosław Kruca. Autokar będzie kursował od poniedziałku do piątku oprócz świąt.

Tel. 609842242 - Wszelkie sugestie i propozycje zostaną rozpatrzone w miarę możliwości.

Rozkład jazdy poniżej:

Trasa: Świecie nad Osą - Łasin

Nr przystanku

Nazwa przystanku

Godzina odjazdu

1

Świecie nad Osą

7.00

2

Szarnoś

7.05

3

Partęczyny

7.10

4

Lisnowo

7.13

5

Lisnówko

7.18

6

Mędrzyce

7.24

7

Łasin

7.34

Trasa: Łasin – Świecie nad Osą

Nr przystanku

Nazwa przystanku

Godzina odjazdu

1

Łasin

15.05

2

Mędrzyce

15.15

3

Lisnówko

15.20

4

Lisnowo

15.23

5

Partęczyny

15.28

6

Szarnoś

15.33

7

Świecie nad Osą

15.38

 • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-08-28

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W REGIONALNYM KONKURSIE GRANTOWYM „RÓWNAĆ SZANSE”!

Jego operatorem jest Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży a partnerem regionalnym Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych „STOPA”.

 

W konkursie grantowym mogą wziąć udział lokalne organizacje pozarządowe (zarejestrowane w formie stowarzyszeń i fundacji w KRS lub w ewidencji prowadzonej przez Starostów), miejskie, gminne domy kultury i biblioteki oraz nieformalne grupy dorosłych fundacji, stowarzyszeń i ochotniczych straży pożarnych z miejscowości do 20 000 mieszkańców.

 

Celem Regionalnego Konkursu jest wsparcie projektów, które rozwijają u młodych ludzi umiejętności wykorzystania tego, co może im sprzyjać w nich samych i otaczającym środowisku, oraz umiejętności zjednywania sobie innych podczas pracy w grupie i realizacji wspólnych celów.

 

Wnioski w przyjmowane są do 7.10.2019 do godz. 12:00 wyłącznie przez generator wniosków dostępny na stronach: https://rownacszanse.pl/2019/RKG_rusza_konkurs i http://www.stopa.org.pl/co-robimy/rkg-równać-szanse Tam też znajdują się dokumenty konkursowe: zasady konkursu, wzór wniosku, kryteria oceny formalnej i kryteria oceny merytorycznej.

Dofinansowane projekty będą realizowane od 1 stycznia do 30 czerwca 2020 r. Kwota dotacji to 8 500 zł na projekty trwające 6 miesięcy, realizowane ze stałą grupą młodych w wieku 13-19 lat (uczniowie klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych) z terenów wiejskich i małych miast. Zalecana liczebność grupy projektowej to 12-20 osób.

 

 

 • autor: Sylwia Gajewska, data: 2019-08-28

XII edycja

Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego zaprasza do udziału w kolejnej edycji Konkursu „Odkrywca 2019”.

Wyróżnienia i nominacje przyznane będą w kategoriach: działalność na rzecz rozwoju turystyki i popularyzacji krajoznawstwa (osoba fizyczna i prawna/instytucja), instytucja sprzyjająca rozwojowi turystyki, przedsięwzięcie biznesowe oraz wydarzenie turystyczne i promocyjne, a także promocja oferty turystycznej.

Celem projektu jest nagrodzenie osób, zespołów osób, instytucji, samorządów oraz przedsiębiorców przyczyniających się do budowania pozytywnego wizerunku marki turystycznej województwa kujawsko – pomorskiego w kraju i za granicą oraz rozwoju gospodarki turystycznej w regionie.

Formularz zgłoszeniowy wraz z wymaganymi załącznikami należy przesłać drogą elektroniczną na adres odkrywca@kujawsko-pomorskie.pl do 23 września br. (temat: „Konkurs Odkrywca 2019”). Więcej informacji wraz z formularzem  znajduje się na stronie: www.odkrywca.kujawsko-pomorskie.pl. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w październiku podczas Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia Turystyki organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

 

 • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-08-26

Święto plonów

25 sierpnia Sołectwo Wielkie Lniska reprezentowało Powiat Grudziądzki podczas Dożynek Województwa Kujawsko - Pomorskiego i Diecezji Włocławskiej w Ciechocinku zajmując pierwsze miejsce w konkursie na Najładniejszy Współczesny Wieniec lub Ozdobę Dożynkową.

Fot. Sołectwo Wielkie Lniska

 • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-08-26
 • -
 • -
 • -
 • -

IX edycja Konkursu „Samorządowy Lider Edukacji”

Do udziału w nowej, edycji konkursu „Samorządowy Lider Edukacji” (2019)

Zaprasza Gminy, Powiaty i Samorządy Województw

Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.

 

               Chętni zgłaszają do 18 października 2019 roku

Zgłoszenie dostępne jest na stronie konkursu:  http://www.lider-edukacji.pl/strona-58

 

Podstawowym celem programu jest identyfikowanie, nagradzanie i promowanie jednostek samorządu

Terytorialnego. W dziedzinie rozwoju edukacji i systemu oświaty wyróżnienia za szczególne osiągnięcia, a także podnoszenie jakości działań samorządów w sferze lokalnej polityki edukacyjnej przyznaje jury, w którym zasiadają naukowcy

m.in. z Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

W tym roku po raz pierwszy przyznane będą Nagrody Nadzwyczajne „Lider Edukacji Praktycznej” za wyjątkowe, nowatorskie i innowacyjne działania w dziedzinie rozwoju

edukacji praktycznej uczniów, tj. edukacji ukierunkowanej na kształtowanie umiejętności, kompetencji i postaw szczególnie pożądanych na rynku pracy .

Certyfikat, który może otrzymać jednostka samorządu terytorialnego jest jednym z najbardziej cenionych, elitarnych i rozpoznawalnych certyfikatów jakości .

 Informacje znajdują się na stronie www.lider-edukacji.pl    

 • autor: Sylwia Gajewska, data: 2019-08-26

Uchwała antysmogowa

Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego podjął uchwałę w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa kujawsko-pomorskiego ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw (tzw. uchwałę antysmogową)

Wizyta Konsula w Starostwie

W dniu 2 sierpnia br. gościł w Starostwie Powiatowym w Grudziądzu Konsul Honorowy Republiki Mołdawii, Pan Jan Mrozowski.

W spotkaniu, w którym uczestniczył Starosta Adam Olejnik, omówione zostały możliwości oraz formy współpracy.

 • autor: Maciej Lipowski, data: 2019-08-05
 • -

75 Rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego

 

W dniu 1 sierpnia 2019 r. o godz. 17.00, przy Pomniku Walki i Męczeństwa w Wielkich Lniskach odbyły się uroczyste obchody 75 rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego. Organizatorem uroczystości była Gmina Grudziądz, zaś  honorowy patronat objął Starosta Powiatu Grudziądzkiego Adam Olejnik. W uroczystościach  oprócz Starosty wzięli udział Wicestarosta Jan Kowarowski, Sekretarz Powiatu Dorota Kaczerowska, Przewodnicząca Rady Powiatu Grudziądzkiego Marzena Dembek, Radny Aleksander Zadykowicz, Komendant Miejski PSP bryg Robert Gutowski oraz Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień ppłk Tomasz Sobczyk.

 

Starosta nawiązując do historii powiedział:

„1 sierpnia 1944 r. - po latach nieludzkiej i zbrodniczej okupacji niemieckiej, która każdego dnia przynosiła nowe zbrodnie – Warszawiacy chwycili za broń, rozkaz padł i rozpoczął się największy zryw militarny w okupowanej przez Niemców Europie. Nierówna walka trwała 63 dni. Bitwa o Warszawę przyniosła zagładę miasta, śmierć około 200 tyś. osób i wypędzenie reszty mieszkańców stolicy. Jeżeli ofiara powstańców nie ma pójść na marne, nasze myśli i czyny powinny się zmienić”, i nawiązał do słów jakie wypowiedział o heroizmie naszego narodu prezydent USA Donald Trump 1 sierpnia 2017 r.: „Pamięć o ofiarach tego heroicznego wydarzenia woła do nas przez dziesięciolecia, a wspomnienia o obrońcach przejścia przez Aleje Jerozolimskie należą do najbardziej żywych. Ci bohaterowie przypominają nam, że zachód został ocalony dzięki krwi patriotów, że każde pokolenie ma w tej obronie do odegrania swoją rolę”.

 

Następnie podziękował organizatorom za przygotowaną uroczystość, mieszkańcom Wielkich Lnisk za troskę o to szczególne miejsce oraz wszystkim młodym mieszkańcom powiatu i żołnierzom.

 

Uroczystości w imieniu Dowódcy Garnizonu Grudziądz prowadził mjr Szymon Czarnas, a Wojskową Wartę Honorową pełnił 8 Batalion Walki Radioelektronicznej w Grudziądzu. 

 • autor: Maciej Lipowski, data: 2019-08-05
 • -
 • -
 • -
 • -

Świadczenie DOBRY START dla rodzin zastępczych, osób usamodzielnianych i dyrektorów placówek opiekuńczo-wychowawczych

Informacja dotycząca świadczenia DOBRY START dla rodzin zastępczych, osób usamodzielnianych w rozumieniu ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej i dyrektorów  placówek opiekuńczo-wychowawczych

Zamieszkujące na terenie powiatu grudziądzkiego rodziny zastępcze, osoby uczące się, będące osobami usamodzielnianymi w rozumieniu ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej a także dyrektorzy funkcjonujących na terenie powiatu grudziądzkiego placówek opiekuńczo-wychowawczych, wniosek
o ustalenie prawa do świadczenia DOBRY START, składają w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu (ul. Małomłyńska 1), od dnia 1 sierpnia br. do dnia 30 listopada br.
(wzór wniosku można pobrać ze strony internetowej PCPR).

 

Świadczenie DOBRY START przysługuje:  

 • rodzinom zastępczym – raz w roku na dziecko;
 • osobom uczącym się, które są osobami usamodzielnianymi w rozumieniu ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej – raz w roku;
 • dyrektorom placówek opiekuńczo-wychowawczych – raz w roku na dziecko.

Świadczenie DOBRY START przysługuje wyżej wymienionym osobom w związku z rozpoczęciem roku szkolnego, w wysokości 300 zł jednorazowo.

Świadczenie DOBRY START przysługuje do ukończenia:

 1. przez dziecko lub osobę uczącą się 20. roku życia;
 2. przez dziecko lub osobę uczącą się 24. roku życia w przypadku dzieci lub osób uczących się legitymujących się orzeczeniem o niepełnosprawności.

 

Świadczenie DOBRY START przysługuje także w przypadku:

 1. ukończenia 20. roku życia przez dziecko lub osobę uczącą się przed rozpoczęciem roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko lub osoba ucząca się kończy 20. rok życia;
 2. ukończenia 24. roku życia przez dziecko lub osobę uczącą się przed rozpoczęciem roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko lub osoba ucząca się kończy 24. rok życia – w przypadku dzieci lub osób uczących się legitymujących się orzeczeniem
  o niepełnosprawności.

W przypadku dziecka biorącego udział w zajęciach rewalidacyjno-wychowawczych, świadczenie DOBRY START przysługuje nie wcześniej niż od roku kalendarzowego, w którym dziecko kończy
7. rok życia.

Świadczenie DOBRY START nie przysługuje:

 1. jeżeli dziecko lub osoba ucząca się zostały umieszczone w domu pomocy społecznej, schronisku dla nieletnich, zakładzie poprawczym, areszcie śledczym, zakładzie karnym, szkole wojskowej lub innej szkole, jeżeli instytucje te zapewniają nieodpłatnie pełne utrzymanie;
 2. na dziecko z tytułu rozpoczęcia rocznego przygotowania przedszkolnego (świadczenie DOBRY START nie przysługuje na dziecko uczęszczające do przedszkola, w tym na dziecko realizujące roczne przygotowanie przedszkolne [tzw. zerówka] w szkole podstawowej, a także w przedszkolu lub w innej formie wychowania przedszkolnego).

 

Niepoinformowanie organu właściwego prowadzącego postępowanie w sprawie świadczenia DOBRY START o zmianach, o których mowa powyżej, może skutkować powstaniem nienależnie pobranych świadczeń, a w konsekwencji koniecznością ich zwrotu wraz z odsetkami ustawowymi za opóźnienie.
 

 

Za nienależnie pobrane świadczenie DOBRY START uważa się:

 1. świadczenie wypłacone na podstawie fałszywych oświadczeń lub dokumentów albo
  w innych przypadkach świadomego wprowadzenia w błąd przez osobę pobierającą to świadczenie;
 2. świadczenie wypłacone mimo braku prawa do tego świadczenia;
 3. świadczenie wypłacone osobie innej niż osoba uprawniona do tego świadczenia, z przyczyn niezależnych od organu, który przyznał to świadczenie.

 

Przyznanie świadczenia DOBRY START nie wymaga wydania decyzji.

Odmowa przyznania świadczenia DOBRY START oraz rozstrzygnięcie w sprawie nienależnie pobranego świadczenia DOBRY START wymagają wydania decyzji.

 

Organ właściwy przesyła wnioskodawcy informację o przyznaniu świadczenia DOBRY START na wskazany przez niego adres poczty elektronicznej – o ile wnioskodawca wskazał adres poczty elektronicznej we wniosku. W przypadku, gdy wnioskodawca nie wskazał adresu poczty elektronicznej organ właściwy odbierając wniosek od wnioskodawcy informuje go o możliwości odebrania od tego organu informacji o przyznaniu świadczenia.

Nieodebranie informacji o przyznaniu świadczenia DOBRY START nie wstrzymuje wypłaty tego świadczenia.

 

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 30 maja 2018 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu „Dobry start”, (Dz. U. z 2018 r., poz. 1061) oraz Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 9 lipca 2019 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu „Dobry start” (Dz.U. z 2019 r. poz. 1343), ilekroć jest mowa o:

 1. dziecku – oznacza to uczące się w szkole dziecko własne, dziecko znajdujące się pod opieką opiekuna faktycznego, dziecko znajdujące się pod opieką prawną, lub dziecko, które zostało umieszczone w pieczy zastępczej oraz osobę, o której mowa w art. 37 ust. 2 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (ucząca się osoba pełnoletnia przebywająca w dalszym ciągu w pieczy zastępczej), zwanej dalej „ustawą”;
 2. opiekunie faktycznym – oznacza to osobę faktycznie opiekującą się dzieckiem, jeżeli wystąpiła z wnioskiem do sądu opiekuńczego o jego przysposobienie;
 3. osobie uczącej się – oznacza to osobę pełnoletnią uczącą się, niepozostającą na utrzymaniu rodziców w związku z ich śmiercią lub w związku z ustaleniem wyrokiem sądowym lub ugodą sądową prawa do alimentów z ich strony oraz osobę usamodzielnianą, o której mowa w ustawie;
 4. niepełnosprawności – oznacza to:
  1. potrzebę kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 127 ust. 10 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (Dz.U. z 2018 r. 996 i 1000) albo potrzebę kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 312 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016r. - Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo oświatowe (Dz.U. z 2017 r. poz. 60, 949 i 2203), potrzebę zajęć rewalidacyjno-wychowawczych organizowanych zgodnie z przepisami o ochronie zdrowia psychicznego, o których mowa w art. 127 ust. 10 ustawy z dnia14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe, lub potrzebę zajęć rewalidacyjno-wychowawczych,
   o których mowa w art. 312 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo oświatowe,
  2. umiarkowany stopień niepełnosprawności, przez który rozumie się:
   • niepełnosprawność w umiarkowanym stopniu w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych;
   • całkowitą niezdolność do pracy orzeczoną na podstawie przepisów o emeryturach
    i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych,
   • posiadanie orzeczenia o zaliczeniu do II grupy inwalidów,

                c.    znaczny stopnień niepełnosprawności, przez który rozumie się:

   • niepełnosprawność w stopniu znacznym w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych,
   • całkowitą niezdolność do pracy i samodzielnej egzystencji orzeczoną na podstawie przepisów o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych,
   • stałą albo długotrwałą niezdolność do pracy w gospodarstwie rolnym i do samodzielnej egzystencji albo trwałą lub okresową całkowitą niezdolność do pracy w gospodarstwie rolnym i do samodzielnej egzystencji, orzeczoną na podstawie przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników w celu uzyskania świadczeń określonych w tych przepisach,
   • posiadanie orzeczenia o zaliczeniu do I grupy inwalidów,
   • niezdolność do samodzielnej egzystencji orzeczoną na podstawie przepisów
    o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych lub przepisów
    o ubezpieczeniu społecznym rolników;
 1. szkole – oznacza to szkołę podstawową, szkołę ponadpodstawową (w tym szkołę policealną i szkołę dla dorosłych), klasy dotychczasowej szkoły ponadgimnazjalnej prowadzone w szkole ponadpodstawowej, szkołę artystyczną, w której jest realizowany obowiązek szkolny lub nauki, a także młodzieżowy ośrodek socjoterapii, specjalny ośrodek szkolno-wychowawczy, specjalny ośrodek wychowawczy, ośrodek rewalidacyjno-wychowawczy.
 • autor: Marcin Dutkowski, data: 2019-08-01

Najlepszy Terapeuta Zajęciowy Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Zarząd Województwa Kujawsko – Pomorskiego organizuje konkurs pn.: „Najlepszy Terapeuta Zajęciowy Województwa Kujawsko – Pomorskiego”, którego ideą jest promocja rangi zawodu terapeuty zajęciowego. 

 

Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać przedstawiciele organów prowadzących reintegrację zawodową i społeczną na rzecz osób z niepełnosprawnością oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych, kościołów, związków wyznaniowych działających na rzecz osób z niepełnosprawnością.

 

Adresatami konkursu są terapeuci zajęciowi, którzy wykazali się wybitnymi osiągnięciami w pracy z niepełnosprawnymi. Kandydatów można zgłaszać do 14 sierpnia br. w Elektronicznej Skrzynce Podawczej Urzędu Marszałkowskiego, za pomocą platformy ePUAP lub przesłać pocztą tradycyjną na adres:

 

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego

Departament Spraw Społecznych / Wydział Integracji Osób Niepełnosprawnych

ul. Plac Teatralny 2

87 – 100 Toruń 

 

Regulamin konkursu oraz odpowiednie wnioski znajdują się na stronie: http://niepelnosprawni.kujawsko-pomorskie.pl/227118/ogloszenie-o-naborze-zgloszen-w-konkursie-pn-najlepszy-terapeuta-zajeciowy-wojewodztw.

 • autor: Maciej Lipowski, data: 2019-07-30

Skorzystaj z bezpłatnych badań

Program Wykrywania Zakażeń WZW B i C w Województwie Kujawsko - Pomorskim

Mieszkańcy powiatu grudziądzkiego od 15 lipca br. mogą ponownie skorzystać z bezpłatnego programu badań przesiewowych na obecność wirusów HBV i HCV, odpowiedzialnych za wirusowe zapalenie wątroby typu B i C. Program Wykrywania Zakażeń WZW B i C w Województwie Kujawsko – Pomorskim  - to program zdrowotny, opracowany przez Urząd Marszałkowski w Toruniu, w którego realizację włączył się powiat grudziądzki.

Celem programu jest zwiększenie wykrywalności bezobjawowych zakażeń WZW B i C oraz zwiększenie świadomości zdrowotnej w zakresie zapobiegania zakażeniom WZW B i C. Osoby, które wyrażą chęć udziału w programie wezmą udział w badaniach diagnostycznych krwi w kierunku HBsAg i na obecność przeciwciał anty-HCV.

Inicjatywa skierowana jest do osób zameldowanych w województwie kujawsko – pomorskim na terenie powiatu grudziądzkiego, u których wcześniej nie stwierdzono wirusowego zapalenia wątroby.

Badania wykonywane będą w laboratorium analitycznym Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu (ul. dr. L. Rydygiera 15/17, blok B, I piętro), pon. – pt. 10:00-16.00, sobota 10:00-14:00 do 5 grudnia  2019 roku. Ilość dostępnych badań jest ograniczona. Zainteresowani udziałem w programie mogą bezpośrednio zgłosić się do laboratorium na badania lub telefonicznie (tel. 56 45-14-431/443) ustalić termin jego wykonania.

Pacjenci, którzy zamierzają skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych powinni posiadać przy sobie dowód osobisty, wypełnić kwestionariusz z ankietą i podpisać zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.program.wsoz.pl/

 • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-07-25

Konkurs fotograficzny

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego zaprasza mieszkańców do udziału w drugiej edycji konkursu fotograficznego pn. „Kujawsko-Pomorskie: podoba mi się”.  Prace prezentujące zmiany, które nastąpiły w naszym województwie dzięki realizacji projektów współfinansowanych i finansowanych w ramach dwóch regionalnych programów operacyjnych województwa kujawsko-pomorskiego: na lata 2007-2013 oraz na lata 2014-2020 można nadsyłać do 15 listopada br.  Lista projektów znajduje się na stronie internetowej promującej fundusze europejskie w województwie kujawsko-pomorskim:  www.mojregion.eu w zakładce – Mapa dotacji.

 

Każdy  autor może nadesłać do konkursu jedną pracę w wybranej kategorii: region przyjazny środowisku i rolnictwo, działalność społeczna i zaangażowanie na rzecz drugiego człowieka, edukacja, kultura i sport, transport i infrastruktura w formie pojedynczej fotografii lub fotoreportażu liczącego od trzech do pięciu zdjęć. Fotografie, wykonane w dowolnej technice, muszą zostać dostarczone w formie elektronicznej (na płycie CD lub DVD). Zdjęcia powinny być w rozdzielczości 300 dpi i wymiarze dłuższego boku nie mniejszym niż 4000 px.

Na zwycięzców w każdej kategorii czekają nagrody pieniężne w wysokości: za pierwsze miejsce po 2 tysiące złotych, za drugie i trzecie miejsce wyniosą odpowiednio: 1,5 tysiąca złotych i tysiąc złotych. 800 złotych otrzyma autor wyróżnionej pracy.

 

Regulamin i dokumenty potrzebne do udziału w konkursie do pobrania poniżej:

 • autor: Hanna Arendt, data: 2019-07-25

Zaproszenie

Dla uczczenia pamięci osób pomordowanych 1 sierpnia br. o godz. 17.00 przy Pomniku Walki i Męczeństwa w Wielkich Lniskach (usytuowany przy drodze powiatowej nr 1380C) odbędą się uroczyste obchody 75. Rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego, na które serdecznie wszystkich zapraszamy. 

Pomnik powstał w 1971 r. ku czci pomordowanych na Księżych Górach w latach 1939 – 1945. Pierwsza eksterminacja ludności polskiej nastąpiła jesienią 1939 r. Wówczas w egzekucji zginęło 300 mieszkańców Grudziądza i okolic. Większość ofiar stanowili przedstawiciele polskiej elity społecznej i intelektualnej oraz osoby narodowości żydowskiej. Tu również popłynęła „warszawska krew”. W styczniu 1945 r. Niemcy wymordowali około 100 uczestników Powstania Warszawskiego przywiezionych i przetrzymywanych w obozie w Maruszy. Obelisk został wybudowany w czynie społecznym ludności okolicznych wsi, wojska i załóg grudziądzkich zakładów pracy. Do dziś o ład i porządek w tym szczególnym miejscu dbają mieszkanki okolicznej wsi. Niedawno z własnej inicjatywy podjęły się zadania upiększenia terenu wokół pomnika. Jednakże nie wszyscy potrafili uszanować ich społeczną pracę. Przykładem na to jest zaistniały akt wandalizmu jakim była kradzież świeżo zasadzonych tui przy pomniku. Apelujemy do wszystkich: Dbajmy o miejsca pamięci, bo tylko w taki sposób możemy oddać hołd tym którzy „Zginęli śmiercią męczeńską, by Polska wolna była…”.

 • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-07-23
 • -
  • autor: Fot. Urząd Gminy Grudziądz, data: 2019-07-23

Powstanie mała winda

Dzięki pozyskanym przez Powiat Grudziądzki środkom pieniężnym z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przy Szkole Podstawowej w Łasinie zostanie wybudowany podnośnik platformowy. Wczoraj (22 lipca br.) Starostowie oraz Skarbnik Powiatu podpisali umowę na realizację projektu z beneficjentem - Miastem i Gminą Łasin reprezentowanym przez Burmistrza - Rafała Kobylskiego i Skarbnik Edytę Zientarską.

 • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-07-23
 • -
  • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-07-23
 • -
  • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-07-23

Dofinansowanie do fotowoltaiki

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego „Agroenergia” na poprawę efektywności energetycznej budynków dla właścicieli domów jedno i dwurodzinnych oraz bezzwrotne dofinansowanie dla rolników na instalacje fotowoltaiczne.

Wnioski przyjmowane są w terminie od 08.07.2019 r. do 20.12.2019 r. lub do wyczerpania alokacji

środków. 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: http://www.nfosigw.gov.pl/oferta-finansowania/srodki-krajowe/programy-priorytetowe/agroenergia/nab/ oraz na stronie fundacji daroze.pl.

 • autor: Maciej Lipowski, data: 2019-07-23

Konkurs o nagrodę marszałka Województwa

Zarząd Województwa Kujawsko – Pomorskiego wraz z Kujawsko – Pomorską Izbą Rolniczą zaprasza do składania wniosków do IV edycji Konkursu pn. „Agricola – Syn Ziemi”, mającego na celu wyróżnienie aktywnych społecznie rolników. Wnioski mogą składać samorządy terytorialne, związki i organizacje społeczno-zawodowe rolników, Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego oraz organizacje pozarządowe do dnia 25 lipca br., do odpowiednich Biur Powiatowych Kujawsko – Pomorskiej Izby Rolniczej, w których to powiatach zamieszkują zgłaszani rolnicy.

 

Formularze zgłoszeniowe oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/rolnictwo-i-obszary-wiejskie/34527-konkurs-dla-przedsiebiorczych-rolnikow-agricola-syn-ziemi-iv-edycj

 • autor: Maciej Lipowski, data: 2019-07-19

Konkurs Samorządu Województwa Kujawsko – Pomorskiego

Samorząd Województwa Kujawsko – Pomorskiego zaprasza organizacje pożytku publicznego do udziału w konkursie na organizację XX Forum Organizacji Pozarządowych. Oferty składać można do dnia 22 lipca br., tylko w generatorze ofert znajdującym się na stronie witkac.pl.

Poniżej w załączniku znajduje się regulamin otwartego konkursu „FORUM ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO – POMORSKIEGO”

 • autor: Maciej Lipowski, data: 2019-07-18

Kujawsko – Pomorska Niebieska Linia

W województwie Kujawsko – Pomorskim działa telefon zaufania dla osób dotkniętych przemocą. Biuro Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy prowadzące nadzór nad Kujawsko – Pomorską Niebieską Linią oferuje bezpłatną pomoc prawną i psychologiczną, podejmuje interwencje w instytucjach z którymi muszą skontaktować się pokrzywdzeni, oraz prowadzi mediacje między stronami konfliktów.
Numer telefonu Niebieskiej Linii 800 154 030 czynny jest codziennie w godzinach 17.00 – 21.00.
Informacje o punktach dyżurów prawników udzielających pomocy ofiarom przemocy znajdują się na stronie: http://www.niebieskalinia.kujawsko-pomorskie.pl/dyzury-prawnikow-poza-biurem,46,l1.html.

 

 • autor: Maciej Lipowski, data: 2019-07-18

100 lat Polskiej Policji Państwowej

Dokładnie 24 lipca 1919 roku, na mocy ustawy o Policji Państwowej utworzono – Policję Państwową, zorganizowaną na wzór wojskowy i podległą Ministrowi Spraw Wewnętrznych.

W związku ze zbliżającym się 100 – leciem Polskiej Policji Państwowej dnia 17 lipca br. Starosta Grudziądzki Adam Olejnik uczestniczył w obchodach Święta Policji w Grudziądzu, gdzie na ręce Komendanta Miejskiego Policji insp. Dariusza Knoffa złożył życzenia w imieniu władz samorządowych i mieszkańców Powiatu Grudziądzkiego.

Starosta życzył Komendantowi oraz wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym Komendy pomyślności i sukcesów w realizacji podejmowanych działań wyrażając wdzięczność za ofiarną i pełną zaangażowania służbę służącą poprawie bezpieczeństwa mieszkańców Powiatu Grudziądzkiego.

Ponadto Starosta złożył gratulacje oraz wyrazy uznania za odpowiedzialną służbę i gotowość do poświęceń dla dobra i bezpieczeństwa mieszkańców Powiatu Grudziądzkiego mł. Asp. Andrzejowi Chełmowskiemu z okazji nadania tytułu Najlepszego Funkcjonariusza Policji Powiatu Grudziądzkiego wręczając nagrodę pieniężną.

 • autor: Jarosław Poznański, data: 2019-07-18
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Przedłużenie terminu naboru

Polska Izba Ekologii przedłużyła termin nadsyłania zgłoszeń do XVIII edycji Konkursu „EKOLAURY PIE 2019”. W tym ogólnopolskim konkursie mogą wziąć udział przedsiębiorstwa, instytucje, organizacje pozarządowe i samorządy, które przyczyniły się do znacznego polepszenia stanu środowiska naturalnego.

Zgłoszenia można składać w następujących kategoriach:

- Gospodarka wodno-ściekowa

- Ochrona powierzchni ziemi, gospodarka odpadami

- Ochrona powietrza, odnawialne źródła energii

- Ekoprodukt, zielone technologie

- Edukacja ekologiczna, ochrona przyrody

- Energooszczędność, efektywność energetyczna

- Czystsza Produkcja

- Gmina, związek gminny przyjazny środowisku

- Całokształt działalności na rzecz ochrony środowiska

Zgłoszenia przyjmowane są do 31 lipca br. na adres na adres biura PIE 40-009 Katowice, ul. Warszawska 3 - z dopiskiem "Ekolaury 2019".

Więcej informacji znajduje się na stronie: http://www.pie.pl/ekolaury.html.

 • autor: Maciej Lipowski, data: 2019-07-18

Projekt dla osób niepełnosprawnych

Międzynarodowa Fundacja „Reaxum” realizuje projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Osób rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pn. „GraduatON”. Celem projektu jest zwiększenie zatrudnienia wśród osób z niepełnosprawnością, posiadających wykształcenie wyższe lub są na ostatnim roku studiów wyższych, posiadają aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności i na dzień przystąpienia do projektu są bez zatrudnienia.

Uczestnicy mogą liczyć na wsparcie doradcy zawodowego, wsparcie psychologa, warsztaty, szkolenie z urządzeń i technologii wspomagających osoby z niepełnosprawnościami, wsparcie w aktywnym poszukiwaniu pracy, wsparcie opiekunów stażowych oraz dla najlepszych 20 uczestników w każdym z okresów realizacji projektu płatne 3 – miesięczne staże aktywizacyjne.

Więcej informacji i dokumenty rekrutacyjne znajdują się na stronie: https://reaxum.eu/projekty/graduaton/o-projekcie.

 • autor: Maciej Lipowski, data: 2019-07-18

Informacja o naborze

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego ogłasza nabór kandydatów na członków V kadencji Wojewódzkiej Społecznej Rady do spraw Osób Niepełnosprawnych Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2019 – 2013.

 

Do zadań siedmioosobowej Rady powoływanej na czteroletnią kadencję należą:

1. Inspirowanie przedsięwzięć zmierzających do integracji zawodowej i społecznej niepełnosprawnych oraz realizacja praw osób niepełnosprawnych.

2. opiniowanie projektów wojewódzkich programów działań na rzecz osób niepełnosprawnych.

3. Ocena realizacji programów.

4. Opiniowanie projektów uchwał i programów przyjmowanych przez sejmik województwa pod kątem ich skutków dla osób niepełnosprawnych.

 

Kandydatów na ww. stanowiska mogą zgłaszać organizacje pozarządowe, fundacje oraz przedstawiciele wojewody i jednostek samorządu terytorialnego działające na terenie województwa kujawsko – pomorskiego na formularzu w załączniku dołączonym poniżej do dnia 31 lipca br. na adres:

 

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego

Departament Spraw Społecznych

ul. Plac Teatralny 2

87 – 100 Toruń

 

 • autor: Maciej Lipowski, data: 2019-07-17

Zaproszenie do konkursu

            Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN oraz Fundacja Wspomagania Wsi, Związek Gmin Wiejskich RP, RURBAN Wieś – Miasto – Region w ramach programu Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich przyjmuje zgłoszenia do konkursu „Moja SMART wieś”. Ideą konkursu są inicjatywy wykorzystujące innowacyjne technologie sprawiające że wieś stała się bardziej przyjazna, m.in.: w zakresie edukacji, usług społecznych, zdrowia, transportu, energii, handlu, gospodarki odpadami i inne.

            Prace konkursowe oraz zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 15 września br.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: https://witrynawiejska.org.pl/component/k2/item/51059-konkurs-moja-smart-wies-opisz-jak-twoja-wies-stala-sie-inteligentna.

 • autor: Maciej Lipowski, data: 2019-07-15

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Grudziądzu zostanie wybudowana długo oczekiwana winda

Dzisiaj (10 lipca br.) podpisaliśmy umowę na dofinansowanie realizacji przedsięwzięcia. Powiat Grudziądzki otrzyma 109 722,83 zł dotacji z PFRON-u w ramach "Programu wyrównywania różnic miedzy regionami III". Ponadto została podpisana umowa na budowę podnośnika platformowego przy Szkole Podstawowej w Łasinie. Dofinansowanie na ten cel wyniesie 46 794,49 zł. Umowy podpisali: Starosta Grudziądzki - Adam Olejnik, Skarbnik Powiatu - Grażyna Kalita i Członek Zarządu - Marcin Dziadzio.

 • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-07-10
 • -
 • -
 • -
 • -

W Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy…

Wczoraj (8 lipca br.) Starosta Grudziądzki, Adam Olejnik wraz z Skarbnikiem Powiatu, Grażyną Kalitą spotkali się z  Wojewodą Kujawsko – Pomorskim, Mikołajem Bogdanowiczem w celu podpisania umowy na dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych (FDS). Umowa dotyczy drogi powiatowej nr 1378C Grudziądz – Gać i nr 1388C Łasin - Mędrzyce - Lisnowo, na których prace trwają już od kilku tygodni. Na każde z zadań przyznane zostało dofinansowanie w wielkości 50% wartości zadania, czyli niespełna 6 mln zł łącznie. Niebawem oba zadania zostaną zakończone. Czekamy na rozstrzygnięcie kolejnej edycji programu, w której powiat złożył 4 wnioski. Na 3 zadania przetargi z klauzulą o warunku dofinansowania zostały już ogłoszone.

 • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-07-09
 • -
 • -

W Klubie Centrum Szkolenia Logistyki

28 czerwca Starosta Grudziądzki, Adam Olejnik uczestniczył w uroczystości z okazji święta 13 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Grudziądzu dziękując żołnierzom i pracownikom resortu obrony narodowej za sumienną i pełną oddania pracę w dziedzinie budowania trwałych fundamentów logistycznego zaopatrzenia i zabezpieczenia sił zbrojnych na potrzeby obronności kraju.

 • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-07-02
 • -
  • autor: Fot. Roman Czajkowski, data: 2019-06-28
 • -
  • autor: Fot. Roman Czajkowski, data: 2019-06-28
 • -
  • autor: Fot. Roman Czajkowski, data: 2019-06-28

Rywalizacja i świetna zabawa

22 czerwca w Lisnowie odbyła się impreza z ponad dwudziestoletnią tradycją. Starostwo Powiatowe w Grudziądzu również i w tym roku ufundowało statuetki i nagrody dla laureatów konkursów sportowo - rekreacyjnych "Festynu Świętojańskiego".

 • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-06-28
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • autor: Fot. GOK Świecie nad Osą, data: 2019-06-28

Krótszy czas pracy Wydziału Komunikacji

W dniu 28 czerwca 2019r. Wydział Komunikacji będzie czynny do godziny 13.30

 • autor: Marek Ziemer, data: 2019-06-26

Wakacji czas zacząć …

Nadszedł czas długo oczekiwanych wakacji, dlatego też życzymy wszystkim, aby było one pełne niezapomnianych wrażeń, a przede wszystkim bezpieczne. Wypoczywajcie, realizujcie wakacyjne plany, rozwijajcie zainteresowania. Życzymy wielu fantastycznych przygód i spotkań z interesującymi ludźmi. W załączniku przedstawiamy zasady bezpiecznego wypoczynku i prosimy o ich przestrzeganie.

 • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-06-25

Wyczekiwany koniec roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego w łasińskim "Jagiellończyku" z udziałem Starosty Grudziądzkiego - Adama Olejnika i Wicestarosty Grudziądzkiego - Jana Kowarowskiego. Uczniowie, którzy osiągnęli najwyższą średnią ocen za swoje osiągnięcia otrzymali z rąk starostów nagrody i dyplomy.

 • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-06-24
 • -
 • -
 • -
 • -

Nagrody za osiągnięcia

16 czerwca podczas gali Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego zostały rozdane nagrody w 13 kategoriach za dokonania w obszarach działalności publicznej i społecznej, profesjonalnej oraz biznesowej. Wśród laureatów znalazł się Wacław Szramowski – prezes Fundacji Ochrony Zdrowia i Rehabilitacji Niepełnosprawnych w Łasinie odbierając nagrodę w kategorii Działalność Społeczna i Zaangażowanie na Rzecz Drugiego Człowieka - za stworzenie ośrodka integracji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnościami.
Ponadto Spółdzielnia Socjalna Perspektywa z Łasina zajęła drugie miejsce w kategorii "Przedsięwzięcie PES sfinansowane ze środków zwrotnych" odbierając na III Ogólnopolskim Forum Ekonomii Społecznej i Solidarnej w Warszawie (5-6 czerwca) certyfikat Znaku Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2019. Serdecznie gratulujemy!

 • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-06-18
 • -
 • -
 • -

Bezpłatne spotkanie edukacyjne

Toruńskie Stowarzyszenie Aktywności Społecznej wraz Zaborskim Towarzystwem Naukowym, Kancelarią Adwokacką Adwokata Remigiusza Bednarskiego i Biurem Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi – Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko – Pomorskiego, zapraszają przedstawicieli organizacji pozarządowych, grup nieformalnych, osoby planujące założenie organizacji obywatelskiej a także mieszkańców województwa kujawsko – pomorskiego na spotkanie edukacyjne z zakresu partycypacji społecznej

Raport o stanie powiatu

Zarząd Powiatu Grudziądzkiego zgodnie z art. 30a. ust. 1-2 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym przedstawił na VII sesji Rady Powiatu Grudziądzkiego w dniu 29 maja 2019 r. raport o stanie powiatu. Raport obejmuje podsumowanie działalności zarządu powiatu w roku poprzednim - 2018, w szczególności realizację polityk, programów i  strategii oraz uchwał rady powiatu. Ponadto zawiera wybrane dane z lat wcześniejszych.

 

 • autor: Dorota Kaczerowska, data: 2019-05-30

Zawody w LA

22 maja przeprowadziliśmy ostatnie w tym roku szkolnym zawody sportowe na szczeblu powiatowym. Areną zmagań zawodników był stadion GKS Olimpii w Grudziądzu. Nasza młodzież jak zwykle spisała się na medal!

 • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-05-29
 • -
 • -
 • -
 • -

Bezpłatne szkolenie

Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy organizuje w dniach 17 – 18 czerwca br. bezpłatne szkolenie pn.: „Jak założyć żłobek. Misja, wizja i biznes”. Spotkanie jest organizowane w ramach projektu  „Dobre praktyki opieki nad dziećmi do lat 3 wsparciem dla pracujących rodziców.

Podczas kursu będzie można nabyć lub podnieść kompetencje w dziedzinie rozwiązań związanych z organizacją i finansowaniem opieki nad dziećmi do lat 3, zapoznać się z z dobrymi praktykami (zwiedzanie żłobków i klubów dziecięcych), spotkać się z osobami kierującymi placówkami i personelem oraz zdobyć wiedzę na temat możliwości pozyskania dofinansowania na otwarcie żłobka lub klubu dziecięcego lub zatrudnienie opiekuna.

 

 

Formularz rejestracyjny znajduje się NA TEJ STRONIE.

 • autor: Maciej Lipowski, data: 2019-05-29

Festyn Rodzinny z okazji rodzicielstwa zastępczego

W dniu 25 maja Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu z okazji obchodów  Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, zorganizowało Festyn Rodzinny dla rodzin zastępczych oraz  kandydatów na rodziny zastępcze z terenu powiatu grudziądzkiego.

Festyn odbył się pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Grudziądzkiego  Adama Olejnika, który wraz z Kierownikiem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Bożeną Grabdą  oraz  zaproszonymi gośćmi: Barbarą Dobek - Przewodniczącą Komisji Polityki Społecznej Powiatu Grudziądzkiego oraz Zofią Laskowską i Bożeną Nadworną -Członkiniami Komisji Polityki Społecznej podziękował wszystkim prowadzącym rodziny zastępcze za trud  wniesiony w pełnienie tak ważnej funkcji i zaangażowanie w wychowanie dzieci.

Rodziny zastępcze naszego powiatu spotkały się  na plenerowym Festynie w Centrum Rozrywki EXTREME w Grudziądzu. Dzieci wraz opiekunami, pod czujnym okiem instruktorów obiektu korzystały z licznych dostępnych atrakcji:

-Bubble Football,

-Papugarni  gdzie własnoręcznie można było nakarmić kolorowe papużki,

-Strzelnicy

-Gokartów

-Dmuchanej Strefy Zabaw z której korzystały nie tylko najmłodsi..

- Alpaki - Coco i Miki

oraz wielu  innych, m.in. malowania twarzy,  zabawy z bańkami XXL, gry XXL, zabawy z Chustą Klanza.

W festynie uczestniczyło ponad 50 osób.

W trakcie imprezy wszyscy zostali poczęstowani pyszną grochówką i kiełbaskami z ogniska. Nie zabrakło  również drożdżówek,  słodyczy, owoców i napoi. Wszystkie dzieci otrzymały paczki   z drobnymi upominkami i słodyczami.

To spotkanie nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie sponsorów:

- Makowski Marek, Zakład Piekarniczo-Cukierniczy, ul. Padewskiego 3, Grudziądz

- Lemigo Sp. z o.o, ul. Waryńskiego  32, Grudziądz

- Usługi Transportowe-Spedycja, Leszek Furmański, ul. Jackowskiego 25, Grudziądz

- P.R.E. Elektrochem Sp.z o.o., ul Por. Krzycha 6, Grudziądz

- MEG-AG, Agnieszka Krupska-Falacińska, ul. Waryńskiego 6, Grudziądz

- Nowa Energia Sp. z o.o. Tomasz Trędowski, Piaski 45, Grudziądz

- Starostwo Powiatowe w Grudziądzu, Wydział rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zamówień Publicznych.

Na terenie Powiatu Grudziądzkiego funkcjonuje obecnie 38 rodzin zastępczych w których wychowuje się 50 dzieci. 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu poszukuje  kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej zawodowej i niezawodowej.

Informacje i kontakt:

PCPR, ul. Małomłyńska 1, 86-300 Grudziądz, tel. 56 46 229 39

rodzinazastepcza@pcprgrudziadz.pl

 • autor: Anna Karpus, data: 2019-05-27
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Wizyta Mistrzyni

24 maja gościliśmy Mistrzynię Polski w boksie w kategorii 64 kg - Klaudię Poliwczak, mieszkankę naszego powiatu (gmina Grudziądz). Zawodniczka MKS START Grudziądz swoją karierę rozpoczęła cztery lata temu. Pierwszy sukces odniosła w 2016 r. zdobywając brązowy medal w Mistrzostwach Polski w kategorii 63 kg. Warto wspomnieć, iż w 2017 r. Klaudia w Mistrzostwach Europy zajęła piąte miejsce. Do tej pory stoczyła 55 walk zwyciężając w 44. Gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów!

 • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-05-27
 • -

Akcja „Uszyj z nami misia”

23 maja dzieci ze szkół podstawowych z terenu naszego powiatu uczestniczyli w warsztatach, podczas których wspólnie szyli misie. Jednego misia każde dziecko zabrało z sobą, natomiast pozostałe misie trafiły na Odział Chirurgii Dziecięcej Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu. Otrzymały je dzieci, które uległy wypadkom komunikacyjny.

 

 • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-05-23
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-05-23

Zawody lekkoatletyczne

21 maja na stadionie GKS Olimpii w Grudziądzu odbyły się zawody w Trójboju i Czwórboju Lekkoatletycznym w ramach Igrzysk Dzieci ze szkół z terenu powiatu grudziądzkiego. Wyniki z zawodów znajdują się poniżej.

 • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-05-23
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-05-23

Komunikat!

Informujemy, że nastąpiła zmiana godziny rozpoczęcia powiatowych zawodów. Trójbój i czwórbój lekkoatletyczny (21 maja) oraz LA (22 maja) odbędą się o godz. 10.00 na stadionie GKS Olimpii w Grudziądzu.

 • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-05-16

Bezpłatna mammografia

LUX MED Diagnostyka ponownie zachęca panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek i zaprasza panie na bezpłatne badanie umożliwiające wczesne wykrycie tej choroby. Kobiety będą miały możliwość zbadania się w mammobusie 4 czerwca br. w Grudziądzu przy markecie Kaufland, ul. Piłsudskiego 10, w godzinach 11.00 – 17.00.

Bezpłatne badanie obejmuje kobiety w wieku 50 – 69 lat, refundowane jest co dwa lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

 

Na badania w ramach programu prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44  lub na stronie: http://www.mammo.pl/formularz.

Infolinia czynna jest od poniedziałku do soboty.

Wszystkie szczegóły dotyczące badań znajdują się na stronie internetowej www.fundusze.mammo.pl.

 • autor: Maciej Lipowski, data: 2019-05-15

Zaproszenie na szkolenie

Stowarzyszenie CHWYTAJ DZIEŃ oraz Samorząd Województwa Kujawsko – Pomorskiego organizują bezpłatne szkolenie pt.” DOBRY PROJEKT – SZANSĄ NA NOWE DZIAŁANIA – podnoszenie kompetencji i umiejętności organizacji pozarządowych w zakresie pozyskiwania funduszy zewnętrznych - cz. II”. Szkolenie jest realizowane na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego  w Toruniu w ramach zadania ”WIEMY BO CHCEMY – cykl spotkań szkoleniowo – doradczych dla NGO z obszaru województwa kujawsko – pomorskiego”.

Na spotkanie zaproszeni są przedstawiciele i członkowie NGO, grupy nieformalne, lokalni  aktywiści i przedstawiciele JST z terenu województwa kujawsko – pomorskiego.

Aby wziąć udział w szkoleniu, należy się zarejestrować wypełniając poniższy formularz zgłoszeniowy i przesłać go  na adres mailowy: chwytajdzien@protonmail.com do 21 maja br.

Konsultacje odbędą się 23 maja br., w budynku Starostwa Powiatowego w Lipnie, ul. Sierakowskiego 10 b – sala konferencyjna na 1 piętrze.

 • autor: Maciej Lipowski, data: 2019-05-15

Mobilne Punkty Informacyjne

Specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu zapraszają na bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości wsparcia w ramach Funduszy Europejskich prowadzone w formie Mobilnych Punktów Informacyjnych.

Zaproszenie kierowane jest do przedsiębiorców, osób fizycznych, organizacji pozarządowych, osób zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą oraz przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego.

Najbliższe spotkania odbędą się:

- 22 maja br., w budynku Starostwa Powiatowego w Golubiu – Dobrzyniu, Plac Tysiąclecia 25,w godzinach od 8:30 – 11:00, sala nr S – 5,

- 22 maja br., w budynku Starostwa Powiatowego w Brodnicy, ul. Kamionka 18, w godzinach od 12:00 – 14:30, sala nr 102,

- 29 maja br.,  w budynku Starostwa Powiatowego w Wąbrzeźnie, ul. Wolności 44, w godzinach od 8:30 – 11:00, sala nr 128,

- 29 maja br., w budynku Starostwa Powiatowego w Chełmnie, ul. Harcerska 1, w godzinach od 12:00 – 14:30, sala nr 2.

 • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-05-14

Święto naszych strażaków

11 maja br. w Radzyniu Chełmińskim odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. Święto zainaugurowała msza święta w kościele św. Anny, po której nastąpił przemarsz z pocztami sztandarowymi PSP i OSP. Podczas uroczystego apelu wręczono medale za zasługi dla pożarnictwa oraz nominacje na wyższe stopnie zawodowe. Po części oficjalnej na wszystkich uczestników imprezy czekało wiele atrakcji. W uroczystości uczestniczył Starosta Grudziądzki - Adam Olejnik, który podziękował „współczesnym rycerzom” słowami: „… Jestem przekonany, że włożony wysiłek, poświęcenie i odwaga podczas wieloletniej służby będzie w dalszym ciągu owocował bezpieczeństwem społeczności i sprzyjał kształtowaniu godnego do naśladowania wzorca zachowań”.

 • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-05-14
 • -
  • autor: Urząd Miasta i Gminy w Radzyniu Chełmińskim, data: 2019-05-14
 • -
  • autor: Urząd Miasta i Gminy w Radzyniu Chełmińskim, data: 2019-05-14
 • -
  • autor: Urząd Miasta i Gminy w Radzyniu Chełmińskim, data: 2019-05-14
 • -
  • autor: Urząd Miasta i Gminy w Radzyniu Chełmińskim, data: 2019-05-14
 • -
  • autor: Urząd Miasta i Gminy w Radzyniu Chełmińskim, data: 2019-05-14
 • -
  • autor: Urząd Miasta i Gminy w Radzyniu Chełmińskim, data: 2019-05-14
 • -
  • autor: Urząd Miasta i Gminy w Radzyniu Chełmińskim, data: 2019-05-14
 • -
  • autor: Urząd Miasta i Gminy w Radzyniu Chełmińskim, data: 2019-05-14
 • -
  • autor: Urząd Miasta i Gminy w Radzyniu Chełmińskim, data: 2019-05-14
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Promowaliśmy nasz powiat

12 maja br. reprezentacja Powiatu Grudziądzkiego uczestniczyła w Targach Turystyczno –Ogrodniczych „Lato na Wsi” w Minikowie. Delegacja Starostwa Powiatowego w Grudziądzu przygotowała ekspozycję stoiska przedstawiającą nasze urokliwe zakątki, a członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Zielnowa częstowały gości pysznymi swojskimi daniami. Stoisko wzbudzało duże zainteresowanie odwiedzających. Głównym celem udziału w targach była szeroka promocja walorów przyrodniczo-kulturowych i atrakcji turystycznych naszego regionu.

Targi zorganizowane zostały przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim w Toruniu.

 • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-05-13
 • -
 • -
 • -
 • -

Następna inwestycja drogowa przed nami

Dzisiaj nastąpiło podpisanie umowy z Przedsiębiorstwem Robót Drogowych DROBUD Sp. z o.o. z Wąbrzeźna na przebudowę z rozbudową drogi powiatowej nr 1388C Łasin - Mędrzyce - Lisnowo. Przebudowany zostanie odcinek drogi o długości 2530,37 m. Całkowita wartość zadania wyniesie blisko 6 mln zł. Jest to kolejne przedsięwzięcie na które udało się pozyskać środki pieniężne z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019 w wysokości 3 mln zł. Pozostałe koszty zostaną pokryte z budżetu Powiatu Grudziądzkiego. Planowany termin zakończenia inwestycji wyznaczono na 30 września 2019 r.

 • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-05-10
 • -
 • -
 • -
 • -

Remont drogi

Wczoraj została podpisana umowa pomiędzy Powiatem Grudziądzkim, a firmą Strabag reprezentowaną przez Bogusza Czupryńskiego - Dyrektora Oddziału Toruńskiego na przebudowę i rozbudowę drogi powiatowej nr 1378C Grudziądz-Gać. Przebudową objęty zostanie najbardziej newralgiczny odcinek drogi o długości 1200 m od skrzyżowania z ulicą Warszawską do studni D 37. Wykonanie zadania polegać będzie w szczególności na przebudowie nawierzchni jezdni, budowie zjazdów i chodników oraz kanalizacji deszczowej i przebudowie kabli telekomunikacyjnych. Całkowity koszt robót budowlanych wyniesie blisko 5,5 mln zł. Inwestycja realizowana będzie przy udziale środków pochodzących z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019 (w wysokości 50% wartości – kosztów) czyli 3 mln zł oraz z dotacji od Gminy Grudziądz w wysokości 1,5 mln zł i 1,5 mln z budżetu Powiatu Grudziądzkiego. Remont drogi potrwa do września br.

 • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-05-10
 • -
  • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-05-10
 • -
  • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-05-10
 • -
  • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-05-10
 • -
  • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-05-10
 • -
  • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-05-10
 • -
  • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-05-10

Ruszyły dalsze prace na drogach powiatu grudziądzkiego

Obecnie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych DROBUD Sp. z o.o., z Wąbrzeźna remontuje drogę nr 1361C Rogóźno - Szembruk na odcinku o długości 800 metrów. Oprócz nowej nawierzchni i zjazdów wykonawca wymieni również barierki drogowe. Wartość inwestycji wyniesie 597 753,65 zł brutto. Remont drogi potrwa do 25 maja br. Prosimy o zachowanie ostrożności w miejscu prowadzenia prac i stosowanie się do oznakowania.

 

 • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-05-07
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Zawody w powożeniu zaprzęgami parokonnymi

Dla uczczenia rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Świeciu nad Osą odbył się XXIV Konkurs Zręczności Powożenia Zaprzęgami Parokonnymi. Impreza zgromadziła liczną publiczność podziwiającą kunszt 12 woźniców. Starostwo Powiatowe w Grudziądzu jako współorganizator przedsięwzięcia ufundowało puchary dla liderów poszczególnych konkurencji. W wydarzeniu uczestniczył Starosta Grudziądzki, Adam Olejnik. Szczegółowe wyniki poniżej.

 • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-05-07
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Powiatowy dzień Strażaka

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Powiatowych Dniach Strażaka, które odbędą się 11 maja w Radzyniu Chełmińskim. Dla wszystkich uczestników przewidziany jest poczęstunek i liczne atrakcje. Plan uroczystości poniżej:
Część oficjalna:
- 13.00 Uroczysta Msza św. w kościele pw. św. Anny w Radzyniu Chełmińskim z uroczystym wprowadzeniem relikwii św. Floriana,- Przemarsz z kościoła wzdłuż ul. Dąbrowskich przy asyście Orkiestry Dętej z Chełmna, na plac przed amfiteatrem – ul. Przykop,
- Uroczysty Apel z okazji Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka,
- Występ Orkiestry Dętej z Chełmna,
FESTYN STRAŻACKI /na terenie Parku rekreacji, Sportu i Wypoczynku/
- Pokaz strażacki / dostępność samochodów strażackich i sprzętu przy ul. Przykop oraz pokaz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej na boisku pełnowymiarowym/,
- GROCHÓWKA dla wszystkich,
- występ zespołu DUET FM w amfiteatrze,
- atrakcje dla dzieci: animatorzy z Kopalni Marzeń z pokazami, konkursami, zabawami, itp.
- bezpłatne dmuchańce w hali lodowiska,
PONADTO:
- stoiska kulinarne, gofry, wata, popcorn, kramiki z gadżetami dla dzieci,
20.00 zakończenie obchodów.

 • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-05-07
 • -

Zaproszenie do projektu

Kujawsko – Pomorska Agencja Innowacji wraz z Izbą Przemysłowo – Handlową w Toruniu zapraszają do składania wniosków o dofinansowanie w ramach projektu „Fundusz Badań i Wdrożeń – Voucher Badawczy”. Projekt kierowany jest do firm z sektora MŚP, prowadzących działalność gospodarczą na terenie województwa kujawsko – pomorskiego. W ramach programu można otrzymać dofinansowanie do 80% wartości wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem. Wartość przedsięwzięcia nie może być mniejsza niż 20.000 zł. I nie większa niż 100.000 zł.

Wnioski przyjmowane są w terminie do 17 maja br. w pierwszej rundzie oraz od 3 czerwca br. do 21 czerwca br. w drugiej rundzie.

Więcej informacji znajdą Państwo NA TEJ STRONIE.

 • autor: Maciej Lipowski, data: 2019-05-06

Święto Konstytucji 3 Maja

3 maja br.  odbyły się obchody 228.  rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  Ceremonię rozpoczęła msza święta z udziałem asysty honorowej Wojska Polskiego w bazylice kolegiackiej pw. św. Mikołaja. Po mszy delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem Żołnierza Polskiego na głównym rynku w Grudziądzu. W  uroczystości patriotycznej uczestniczył Starosta Grudziądzki - Adam Olejnik, Wicestarosta Grudziądzki - Jan Kowarowski oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Mieczysław Kucharski.

 • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-05-06
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Roboty drogowe

Trwa remont 700 - metrowego odcinka drogi powiatowej nr 1389C Bogdanki - Szonowo Szlacheckie – Plesewo. Prace remontowe polegają w szczególności na przebudowie nawierzchni jezdni, budowie zjazdów bitumicznych i zjazdów z kostki betonowej oraz utwardzeniu poboczy kruszywem. Prace potrwają do 30 maja 2019 r.
Ze względu na bezpieczeństwo apelujemy o przestrzeganie zaleceń dotyczących ruchu na drodze.

 • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-05-06
 • -
  • autor: PZD w Grudziądzu, data: 2019-05-06
 • -
  • autor: PZD w Grudziądzu, data: 2019-05-06
 • -
  • autor: PZD w Grudziądzu, data: 2019-05-06
 • -
  • autor: PZD w Grudziądzu, data: 2019-05-06
 • -
  • autor: PZD w Grudziądzu, data: 2019-05-06
 • -
  • autor: PZD w Grudziądzu, data: 2019-05-06

Eliminacje powiatowe XXXXII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego za nami.

W SP w Łasinie uczniowie szkół z terenu powiatu grudziądzkiego zmierzyli się z testem wiedzy dotyczącym zasad i przepisów ruchu drogowego, a także z częścią praktyczną. Miejsce I w pierwszej grupie wiekowej zajęła SP w Łasinie, II SP Słup, III Lisnowo oraz IV SP Białochowo. Natomiast w drugiej grupie wiekowej na pierwszym miejscu uplasowała się SP w Łasinie, na drugim SP w Radzyniu Chełmińskim, na trzecim SP w Grucie, na czwartym SP w Lisnowie i na piątym SP Białochowo.

 • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-04-27
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-04-27

Sadzimy las

Dzisiaj Wicestarosta Grudziądzki, Jan Kowarowski wraz z pracownikami Starostwa Powiatowego uczestniczyli w wiosennym sadzeniu lasu zorganizowanym przez Nadleśnictwo Jamy.

 • autor: Dorota Kaczerowska, data: 2019-04-27
 • -
  • autor: Dorota Kaczerowska, data: 2019-04-27
 • -
  • autor: Dorota Kaczerowska, data: 2019-04-27
 • -
  • autor: Dorota Kaczerowska, data: 2019-04-27
 • -
  • autor: Dorota Kaczerowska, data: 2019-04-27
 • -
  • autor: Dorota Kaczerowska, data: 2019-04-27
 • -
  • autor: Dorota Kaczerowska, data: 2019-04-27
 • -
  • autor: Dorota Kaczerowska, data: 2019-04-27
 • -
  • autor: Dorota Kaczerowska, data: 2019-04-27
 • -
  • autor: Dorota Kaczerowska, data: 2019-04-27
 • -
  • autor: Dorota Kaczerowska, data: 2019-04-27
 • -
  • autor: Dorota Kaczerowska, data: 2019-04-27
 • -
  • autor: Dorota Kaczerowska, data: 2019-04-27
 • -
  • autor: Dorota Kaczerowska, data: 2019-04-27
 • -
  • autor: Dorota Kaczerowska, data: 2019-04-27
 • -
  • autor: Dorota Kaczerowska, data: 2019-04-27
 • -
  • autor: Dorota Kaczerowska, data: 2019-04-27
 • -
  • autor: Dorota Kaczerowska, data: 2019-04-27

Ostrzeżenie pożarowe

Szanowni Państwo

mieszkańcy  oraz osoby przebywające na terenie powiatu grudziądzkiego

Mając na uwadze aktualną sytuację pogodową – długotrwały brak opadów atmosferycznych, występowanie obszarów suchych traw, niska wilgotność poszycia w lasach (ok. 10%), oraz zbliżający się długi weekend sprzyjający wypoczynkowi na łonie przyrody apeluję o szczególną troskę o bezpieczeństwo pożarowe.  W lasach, na łąkach nie rozpalajmy ognisk, grillów,  nie palmy tytoniu.

Proszę o jak najszybsze zgłaszanie pod numery alarmowe 112 i 998 wszelkich nawet bardzo małych ognisk pożarów.

Starosta Grudziądzki

Adam Olejnik

 • autor: Marek Kannenberg - PCZK, data: 2019-04-27

Olimpiada OC zmiany w terminach ogranizacji 8 WOOC

Z uwagi na trudności organizacyjne z przeprowadzeniem szkolnych i powiatowych etapów 8 WOOC informuję, że tegoroczna olimpiada zostanie zorganizowana w terminie 4-5 czerwca 2019 na terenie ośrodka Rudnik w Grudziądzu.

Na zgłoszenia drużyn z powiatów oczekujemy do 29 maja 2019 r.

Rozumiemy problemy towarzyszące organizacji olimpiady w tym roku i dla tego przesunęliśmy terminy tak, by możliwe było zakwalifikowanie do olimpiady reprezentacji z jak największej liczby powiatów.

Jednocześnie chcę poinformować, że w organizacji tegorocznej edycji olimpiady uzyskaliśmy wsparcie Szefa Obrony Cywilnej Kraju.

Bardzo prosimy o kontakt telefoniczny jeżeli w Państwa powiecie pojawią się dalsze problemy z organizacją olimpiady.

 

Koleżanki i koledzy bardzo dziękuję za dotychczasowy wysiłek organizacyjny.

Pozdrawiam serdecznie

Piotr Rasmus

 • autor: Piotr Rasmus, data: 2019-04-27

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 klas maturalnych

26 kwietnia br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 klas maturalnych. Starosta Grudziądzki, Adam Olejnik nagrodził najlepszych uczniów życząc wszystkim powodzenia na egzaminie dojrzałości.

 • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-04-26
 • -
  • autor: Wiktor Kowalkowski, data: 2019-04-26
 • -
  • autor: Wiktor Kowalkowski, data: 2019-04-26
 • -
  • autor: Wiktor Kowalkowski, data: 2019-04-26
 • -
  • autor: Wiktor Kowalkowski, data: 2019-04-26
 • -
  • autor: Wiktor Kowalkowski, data: 2019-04-26

Nabór wniosków

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego rozpoczął nabór wniosków do dziewiętnastej edycji Nagród Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego dla autorów najbardziej wartościowych osiągnięć w 2018 roku w dziedzinach publicznej i społecznej oraz profesjonalnej i biznesowej. Wnioski można składać do 30 kwietnia br.

Nagrody Marszałka przyznane zostaną w tym roku następujących dziedzinach: gospodarka, fundusze unijne, rolnictwo i rozwój obszarów wiejskich, innowacyjne metody stosowane w zakresie rozwoju i promocji miast i obszarów wiejskich, nauka, badania naukowe i postęp techniczny, edukacja, kultura, ochrona zdrowia, sport, ochrona środowiska naturalnego, działalność społeczna i zaangażowanie na rzecz drugiego człowieka, budowa społeczeństwa obywatelskiego, promocja województwa.

 

Więcej informacji znajduje się na stronie: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/nagrody-marszalka.

 • autor: Maciej Lipowski, data: 2019-04-25

Konkurs „Dziedzictwo wieków”

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego zaprasza właścicieli, posiadaczy i zarządców obiektów zabytkowych, jednostki samorządu terytorialnego, stowarzyszenia, fundacje, służby konserwatorskie, muzea, osoby fizyczne, instytucje, organizacje pozarządowe działające na polu opieki i ochrony nad zabytkami do składania wniosków w ramach VIII edycji konkursu. Konkurs ma na celu wyróżnienie prac konserwatorskich i restauratorskich przy zabytkach naszego województwa, promocję dobrych wzorów realizacji prac przy zabytku oraz uhonorować autorów szczególnych osiągnięć związanych z opieką nad zabytkami i ochroną zabytków.

Wnioski można składać do dnia 30 kwietnia br. 

Więcej informacji na stronie: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/dziedzictwo-wiekow.

 • autor: Maciej Lipowski, data: 2019-04-25

Zaproszenie na szkolenie

Fundacja „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym” Krajowej Izby Gospodarczej zaprasza na bezpłatne szkolenie pn. „Efektywne NGO i Izby Gospodarcze w procesie konsultacji publicznych. Szkolenie obejmuje 6 zakresów tematycznych: prawo gospodarcze, ekonomia z elementami polityki przemysłowej, prawo pracy, ekonomia przedsiębiorstwa, analiza finansowa i pisanie stanowisk i opinii wraz z prezentacją stanowisk.

Spotkanie odbędzie się w dniach 13 – 15 maja br. w hotelu „HEBAN”, przy ul. Małe Garbary 7.

Kierowane jest do przedstawicieli (pracowników, członków i wolontariuszy) regionalnych i branżowych izb gospodarczych z terenu całej Polski oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych zajmujących się rozwojem gospodarczym.

Obowiązuje wcześniejsza rejestracja na stronie: https://iped.pl/formularz-zgloszeniowy,15.html.

 • autor: Maciej Lipowski, data: 2019-04-25

Zaproszenie na szkolenie

Stowarzyszenie CHWYTAJ DZIEŃ oraz Samorząd Województwa Kujawsko – Pomorskiego organizują bezpłatne szkolenie pt.” DOBRY PROJEKT – SZANSĄ NA NOWE DZIAŁANIA – podnoszenie kompetencji i umiejętności organizacji pozarządowych w zakresie pozyskiwania funduszy zewnętrznych”. Szkolenie jest realizowane na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego  w Toruniu w ramach zadania”WIEMY BO CHCEMY – cykl spotkań szkoleniowo – doradczych dla NGO z obszaru województwa kujawsko – pomorskiego”

Na spotkanie zaproszeni są przedstawiciele i członkowie NGO, grupy nieformalne, lokalni  aktywiści i przedstawiciele JST z terenu województwa Kujawsko – pomorskiego.

Aby wziąć udział w szkoleniu, należy się zarejestrować wypełniając poniższy formularz zgłoszeniowy i przesłać go do 23 kwietnia br na adres mailowy: chwytajdzien@protonmail.com

Konsultacje odbędą się 25 kwietnia w Radziejowie, przy ul. Kościuszki 20/22, w sali nr 27 (sala konferencyjna na parterze), w godzinach 10.00 – 13.00.

 • autor: Maciej Lipowski, data: 2019-04-19

Konkurs literacki

Biuro Programu „Niepodległa” i Komendant Główny Policji zapraszają osoby które ukończyły 16 lat, do udziału w konkursie  z okazji 100 – lecia polskiego kryminału i kryminalistyki. Na zwycięzców w trzech kategoriach, kryminał sto lat temu, kryminał teraz i kryminał za sto lat,  czekają nagrody w wysokości 2.000 zł za pierwsze, 1.500 zł za drugie i 1.000 zł za trzecie miejsce.

Prace należy przesyłać do 15 czerwca br. na adres: konkurs@niepodlegla.gov.pl.

Więcej informacji na temat zasad uczestnictwa w konkursie znajdą państwo NA TEJ STRONIE

 • autor: Maciej Lipowski, data: 2019-04-19
 • -

Zaproszenie do konkursu

Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC zaprasza autorów publikujących prace naukowe i popularnonaukowe na temat edukacji do zgłaszania swoich prac do II edycji konkursu. Prace będą poddawane ocenie szerokiemu gronu specjalistów, a autorzy najlepszych prac zostaną wyróżnieni nagrodami o łącznej wartości 10.000 złotych w każdej kategorii. 

Więcej informacji znajdą państwo NA TEJ STRONIE

 • autor: Maciej Lipowski, data: 2019-04-19

Ankieta edukacyjna

Zapraszamy Państwa do wypełnienia ankiety edukacyjnej badającej poziom potrzeb w zakresie szkolnictwa ponadpodstawowego w Powiecie Grudziądzkim.

 

Ankieta

Konferencja

Wczoraj w Starostwie Powiatowym w Grudziądzu odbyło się spotkanie dotyczące rozwoju rodzinnych form pieczy zastępczej oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych do 14 dzieci, zorganizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu w ramach projektu partnerskiego pn. „Rodzina w Centrum 2”, realizowanego w ramach Osi priorytetowej 9 Solidarne społeczeństwo, Działanie 9.3 Rozwój usług zdrowotnych i społecznych, Poddziałanie 9.3.2 Rozwój usług społecznych, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Konkurs fotograficzny Wojewody Kujawsko-Pomorskiego

Do dnia 6 maja br. poprzez stronę: http://konkursfoto.bydgoszcz.uw.gov.pl/ można przesyłać prace fotograficzne (nie więcej niż 15 prac) by wziąć udział w konkursie fotograficzny pn. „Przyroda województwa kujawsko-pomorskiego”.

Bezpłatna mammografia

LUX MED Diagnostyka ponownie zachęca panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek i zaprasza panie na bezpłatne badanie umożliwiające wczesne wykrycie tej choroby. Kobiety będą miały możliwość zbadania się w mammobusie 23 maja br. w Grudziądzu przy sklepie Kaufland, ul. Piłsudskiego 10, w godzinach 10.00 – 17.00.

Bezpłatne badanie obejmuje kobiety w wieku 50 – 69 lat, refundowane jest co dwa lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

 

Na badania w ramach programu prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44  lub na stronie: http://www.mammo.pl/formularz.

Infolinia czynna jest od poniedziałku do soboty.

Wszystkie szczegóły dotyczące badań znajdują się na stronie internetowej www.fundusze.mammo.pl.

 • autor: Maciej Lipowski, data: 2019-04-09

Zapraszamy na kiermasz świąteczny

Zapraszamy na kiermasz świąteczny, który odbędzie się 12 kwietnia w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Grudziądzu. Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej Grucie przedstawią swoje pięknie wykonane rękodzieła o tematyce Świąt Wielkanocnych.

Serdecznie zapraszamy !

 • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-04-09
 • -

Wojewódzkie przełaje

5 kwietnia we Włocławku reprezentacja Powiatu Grudziądzkiego wzięła udział w finale wojewódzkim drużynowych biegów przełajowych. W Igrzyskach Dzieci (kategoria wiekowa 2008 i młodsi) pobiegła ekipa chłopców ze SP w Mokrem. I tu wielka niespodzianka - Borys Jabłoński został brązowym medalistą zawodów. W kategorii Igrzysk Młodzieży rywalizowały dziewczęta ze SP w Wałdowie Szlacheckim i chłopcy ze SP w Sztynwagu.
Wszyscy nasi młodzi sportowcy spisali się na medal!

 • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-04-09
 • -
 • -
 • -
 • -
 • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-04-09

Zaproszenie na spotkanie

Punkt kontaktowy „Europa dla obywateli” zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne o programie. Zaproszenie kierowane jest do przedstawicieli NGO, samorządów oraz organizacji i instytucji działających na płaszczyźnie społeczeństwa obywatelskiego i pamięci europejskiej. Szkolenie odbędzie się 11 kwietnia br. w Płocku, w godz. 11.00 – 14.45, w Hotelu Petropol, Aleja Stanisława Jachowicza 49.

Aby wziąć udział w szkoleniu, należy zarejestrować się poprzez formularz rejestracyjny znajdujący się NA TEJ STRONIE

 • autor: Maciej Lipowski, data: 2019-04-09

Mobilne Punkty Informacyjne

Specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu  zapraszają przedsiębiorców, organizacje pozarządowe, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego osoby fizyczne oraz  osoby zainteresowane  pozyskaniem dofinansowania z Funduszy Europejskich na bezpłatne konsultacje prowadzone w formie  Mobilnych  Punktów Informacyjnych.

Podczas spotkań uczestnicy uzyskają informacje na temat wsparcia, jakie można otrzymać z Funduszy Europejskich m.in. na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz na temat bezpłatnych szkoleń oraz możliwości dofinansowania projektów realizowanych przez społeczności lokalne.

 

Terminarz najbliższych spotkań:

 

Miejsce

Działanie

Data

Godz.

Starostwo Powiatowe

Golub-Dobrzyń

Plac Tysiąclecia 25

sala nr S - 5

Mobilny Punkt Informacyjny

09.04.2019 r.

8:30-11:00

Starostwo Powiatowe Brodnica

ul. Kamionka 18

sala nr 102

Mobilny Punkt Informacyjny

09.04.2019 r.

12:00-14:30

Starostwo Powiatowe Wąbrzeźno

ul. Wolności 44

sala nr 133

Mobilny Punkt Informacyjny

17.04.2019 r.

8:30-11:00

Starostwo Powiatowe Chełmno    ul. Harcerska 1

Sala nr. 2

Mobilny Punkt Informacyjny

17.04.2019 r.

12:00-14:30

 

 

Spotkania przeznaczone są dla mieszkańców odwiedzanych powiatów i gmin. Organizatorem konsultacji jest Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu przy ul. Waryńskiego 4.

 • autor: Maciej Lipowski, data: 2019-04-08

Zaproszenie na spotkanie dotyczące rozwoju rodzinnych form pieczy zastępczej

 

Starosta Grudziądzki i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu serdecznie zapraszają
na spotkanie dotyczące rozwoju rodzinnych form pieczy zastępczej oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych do 14 dzieci, organizowane w ramach projektu partnerskiego pn. „Rodzina
w Centrum 2”, realizowanego w ramach Osi priorytetowej 9 Solidarne społeczeństwo, Działanie 9.3 Rozwój usług zdrowotnych i społecznych, Poddziałanie 9.3.2 Rozwój usług społecznych, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 11 kwietnia 2019 r., o godz. 9.00 w Starostwie Powiatowym
w Grudziądzu. Udział jest bezpłatny.

 

Tematem spotkania będzie „Komunikacja – porozumienie między dzieckiem a rodzicem”. Poprowadzi je Aleksandra Gawinecka, psycholog, pracownik Zespołu ds. Pieczy Zastępczej i jej Koordynacji oraz Działań Interwencyjnych Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Toruniu.

 

Celem spotkania jest zaznajomienie zainteresowanych osób z wymogami oraz zasadami pełnienia funkcji rodziny zastępczej, a także rozpowszechnienie informacji dotyczących sytuacji dziecka
w pieczy zastępczej.

 

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona. Chętni powinny zgłaszać się za pomocą załączonego formularza. Zgłoszenia przyjmowane są w PCPR w Grudziądzu (mail: sekretariat@pcprgrudziadz.pl, faks: 56 46 229 39) – do dnia 9 kwietnia 2019 r.

 

 • autor: Bożena Grabda, data: 2019-04-03

Informacja o podziale środków PFRON na 2019 r.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu informuje, że w dniu 27.03.2019 r. na  posiedzeniu sesji Rady Powiatu Grudziądzkiego podjęto uchwałę określającą rodzaje zadań finansowanych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przekazanych Powiatowi Grudziądzkiemu w 2019 r. Zgodnie z uchwałą Rady Powiatu Grudziądzkiego Nr V/12/2019 na zadania z zakresu rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych (realizowane przez PUP w Grudziądzu) przekazano 25 000,00 zł na wydatki  na instrumenty lub usługi rynku pracy dla osób niepełnosprawnych zarejestrowanych jako poszukujące pracy niepozostające w zatrudnieniu.

Na zadania  z zakresy rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych (realizowane przez PCPR          w Grudziądzu) przekazano 1 508 349,00 zł w tym na:

 1. dofinansowanie kosztów działania warsztatów terapii zajęciowej 1 227 924,00 zł;            
 2. dofinansowanie uczestnictwa osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w turnusach rehabilitacyjnych 70 000,00 zł;
 3. dofinansowanie zaopatrzenia w sprzęt rehabilitacyjny,  przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze 135 425,00 zł;                      
 4. dofinansowanie likwidacja barier architektonicznych, w komunikowaniu się  i technicznych 70 000,00 zł;
 5. zlecanie zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej fundacjom i organizacjom pozarządowym 5 000,00 zł;

Projekt uchwały przed skierowaniem na posiedzenie Rady Powiatu został  pozytywnie zaopiniowany przez  Powiatową Społeczną Radę ds. Osób Niepełnosprawnych przy Staroście Grudziądzkim.  

 

 • autor: Monika Partyka, data: 2019-04-03

Obwieszczenie o wszczęciu postępowania przez Państwowe Gospodarstwo Wodne

Obiekt będzie bawił i uczył

Wczoraj w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Grudziądzu zostało otwarte multimedialne i interaktywne Centrum Edukacji Przeciwpożarowej „Ognik”.

„Rodzynki z Pozarządówki” – XII edycja

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłasza kolejną edycję konkursu na najlepsze inicjatywy społeczne realizowane przez organizacje pozarządowe, o nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Kwalifikacja Wojskowa

Jak co roku odbywa się kwalifikacja wojskowa, którą przeprowadza Powiatowa Komisja Lekarska nr 2 w godzinach od 7.30 do 15.45. Na kwalifikację stawiają się poborowi urodzeni w roku 2000 oraz osoby z roczników starszych, które nie mogły się stawić w latach poprzednich. Ponadto Powiatowa Komisja Lekarska przygotowana jest do przyjęcia i oceny zdolności do służby wojskowej ochotników i ochotniczek. Komisja pracuje do dnia 29 marca.

 • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-03-22
 • -
 • -
 • -
 • autor: Marek Kannenberg, data: 2019-03-22

Kiermasz Świąteczny

Zapraszamy na kiermasz świąteczny, który odbędzie się 5 kwietnia w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Grudziądzu. Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Łasinie przedstawią swoje pięknie wykonane rękodzieła o tematyce Świąt Wielkanocnych.

Serdecznie zapraszamy !

 • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-03-22

Mammobus LUX MED – bezpłatne badania mammograficzne

Badania mammograficzne w mobilnej pracowni mammograficznej (mammobusie) odbędą się w miejscowości: Rogóźno – 1 kwietnia br., przy Urzędzie Gminy, Rogóźno 91b w godzinach 11.00 – 17.00.

Podsumowanie konkursu eliminacji powiatowych

5 marca br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Grudziądzu nagrodzono laureatów konkursu plastycznego "Zapobiegajmy Pożarom".

XX Powiatowy Przegląd Poezji "Złote Usta" Łasin 2019 za nami

Do konkursu zgłoszono 89 uczestników z 6 gmin Powiatu Grudziądzkiego.
Uczestnicy przeglądu rywalizowali w następujących kategoriach wiekowych:

kategoria I (5-7 lat)
I miejsce  -  Amelia Grabowska - Szkoła Podstawowa Grudziądz-Węgrowo,
II miejsce  -  Maja Kozłowska - Szkoła Podstawowa Nicwałd,
III miejsce -  Tomasz Dubowski - Szkoła Podstawowa Boguszewo, Wyróżnienie-  Magdalena Grzybowska - Przedszkole Samorządowe Radzyń Chełmiński,
Wyróżnienie - Łukasz Kazubowski - Szkoła Podstawowa Białochowo, Wyróżnienie - Wiktoria Kuca - Przedszkole Miejskie Łasin,
Wyróżnienie - Olga kamińska -  Szkoła Podstawowa Zawda, gmina Łasin

Kategoria II (8-10 lat)
I miejsce  - Lena Karaś - Szkoła Podstawowa Grudziądz-Węgrowo,
II miejsce - Nadia Jasińska - Szkoła Podstawowa Łasin,
III miejsce - Michał Majtczak - Szkoła Podstawowa Rogóźno,
wyróżnienie - Inga Weidner - Szkoła Podstawowa Wydrzno,

wyróżnienie - Iga Jurek - Szkoła Podstawowa Rogóźno,
wyróżnienie - Karolina Szram - Szkoła Podstawowa Białochowo,
wyróżnienie - Monika Chojnicka - Szkoła Podstawowa Wydrzno

Kategoria III (11-13 lat)
I miejsce - Nicola Fabiszewska - Szkoła Podstawowa Zawda,
II miejsce - Amelia Sikora - Szkoła Podstawowa Zawda,
III miejsce - Jakub Dudek- Szkoła Podstawowa Rogóźno,
Wyróżnienie - Zuzanna Kmiecik - Szkoła Podstawowa Gruta,
Wyróżnienie - Julia Karwowska - Szkoła Podstawowa Rogóźno,
Wyróżnienie - Martyna Nowakowska - Szkoła Podstawowa Rogóźno, Wyróżnienie - Hanna Olech - Szkoła Podstawowa Zawda
Kategoria IV (14-16 lat)
I miejsce - Kinga Czarnuch - Szkoła Podstawowa Łasin,
II miejsce - Marta Koniszewska - Zespół Szkół i Placówek nr 1 Świecie n/Osą, III miejsce - Natalia Guzowska - Szkoła Podstawowa Grudziądz-Węgrowo, Wyróżnienie - Magdalena Saucha - Szkoła Podstawowa Nicwałd,
Wyróżnienie - Alina Rafalska - Szkoła Podstawowa Słup,
Wyróżnienie - Weronika Rodak - Zespół Szkół i Placówek nr 1 Świecie n/Osą,
Wyróżnienie - Aleksandra Nowacka - Szkoła Podstawowa Łasin

Kategoria V: 17-19 lat

I miejsce - Natalia Maksim - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych  Łasin,

Wyróżnienie -  Magdalena Topolewska - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych  Łasin,

Wyróżnienie - Kacper Kopański - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych  Łasin.

Nagrody, dyplomy oraz wyróżnienia laureatom konkursu wręczyli: Starosta Grudziądzki - Adam Olejnik, Burmistrz Miasta i Gminy Łasin - Rafał Kobylski i Przewodniczący Rady Miejskiej Łasin - Rafał Radacki.

Wszystkim młodym artystom serdecznie gratulujemy!

 • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-03-15
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • autor: ZSP w Łasinie, data: 2019-03-15

Wsparcia dla firm z Funduszy Europejskich m.in. na rozwój, szkolenia, eksport, nowe miejsca pracy

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu 21 marca 2019 r., w godzinach od 10:00 do 13.30 (budynek Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego), ul. Waryńskiego 4, sala B – 25 organizuje spotkanie dotyczące  „Funduszy Europejskich dla przedsiębiorstw w województwie kujawsko-pomorskim". Adresatami bezpłatnego szkolenia są mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. 

Zgłoszenia przyjmowane są za pomocą  formularza  rekrutacyjnego lub telefonicznie pod numerami telefonów: 56 62 15 820, 797 304 124 .

 • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-03-13

Rodzicielskie świadczenie uzupełniające Program „Mama 4+”

Program „Mama 4+” jest rodzicielskim świadczeniem uzupełniającym. Świadczenie to ma zapewnić niezbędne środki utrzymania osobom, które zrezygnowały z zatrudnienia, aby wychowywać dzieci lub z tego powodu w ogóle go nie podjęły.

Dzień zawodowca i licealisty

Łasiński Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Jagiellończyka otworzył dziś swoje podwoje dla uczniów trzecich klas gimnazjów i 8 klasy szkoły podstawowej.

Grupa wsparcia dla rodzin zastępczych

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu informuje, że w dniu 23 marca 2019 r. (sobota)  w godzinach od 10.00 do 13.00 odbędzie się kolejne spotkanie Grupy Wsparcia dla rodzin zastępczych z powiatu grudziądzkiego.

Na spotkaniu, które poprowadzi  Pani Natalia Gniadek – trener i doradca personalny, zostanie poruszony temat:

„ Konflikt w rodzinie  jako sytuacja trudna”.

Jak zwykle spotkanie odbędzie się w budynku Starostwa Powiatowego w Grudziądzu, ul. Małomłyńska 1, sala konferencyjna  nr 1 (parter).

Serdecznie zapraszamy do udziału, zapewniamy zajęcia dla dzieci oraz bufet kawowy dla przybyłych gości.

Prosimy o telefoniczne (56 462 29 39) bądź osobiste potwierdzenie udziału w spotkaniu do dnia 20.03.2019 r.

 • autor: Anna Karpus, data: 2019-03-05

„Aktywny Samorząd” – Moduł II ramach roku szkolnego/akademickiego 2018/2019

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu informuje, że osoby niepełnosprawne zamieszkujące na terenie Powiatu Grudziądzkiego mogą składać wnioski o dofinansowanie ze środków PFRON w ramach Pilotażowego Programu „Aktywny Samorząd” –Moduł II ramach roku szkolnego/akademickiego 2018/2019.

W ramach Modułu II  - pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym, osoby niepełnosprawne ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności uczące się w szkole wyższej, lub szkole policealnej, lub kolegium, lub mające otwarty przewód doktorski poza studiami doktoranckimi mogą ubiegać się o dofinansowanie do:

- kosztów kształcenia, opłaty za naukę (czesne) oraz opłaty za przeprowadzenie przewodu doktorskiego.

Termin naboru wniosków w ramach Modułu II:

semestr letni – od 01.03.2019 r. do 30.03.2019 r.

semestr zimowy – od 01.09.2019 r. do 10.10.2019 r.

Wnioski można składać w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu ul. Małomłyńska 1, 86-300 Grudziądz pokój 112. Druki wniosków oraz szczegółowe informacje na temat programu dostępne w siedzibie PCPR ul. Małomłyńska 1 pokój 112 oraz na stronie www.pcprgrudziadz.pl

 • autor: Monika Partyka, data: 2019-03-05

Dzień Organizacji Pozarządowych

27 lutego swoje święto obchodzą Organizacje Pozarządowe. Pierwsze obchody Światowego Dnia NGO odbyły się 2014 roku w Helsinkach. Święto ustanowione zostało 17 kwietnia 2010 r. przez 12 państw Bałtyckiego IX Forum Organizacji Pozarządowych Morza Bałtyckiego Rady Państw Morza Bałtyckiego.

Spotkania informacyjne

Narodowy Instytut Wolności, Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego oraz Wojewoda Kujawsko – Pomorski Mikołaj Bogdanowicz zapraszają przedstawicieli organizacji pozarządowych  z województwa Kujawsko – Pomorskiego na spotkanie informacyjne dotyczące Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich.

,,Wsparcie spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych ze środków Regionalnego Programu Województwa Kujawsko-Pomorskiego”

26 lutego 2019 r. w budynku Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Grudziądzu (ul. Waryńskiego 4, sala B – 25) o godz. 11.00 - 14.00 odbędzie się bezpłatne spotkanie dotyczące wsparcia spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego.

Spotkania w sprawie Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich w Bydgoszczy i Toruniu

Biuro współpracy z Organizacjami Pozarządowymi zapraszają na spotkania informacyjne dla organizacji pozarządowych w sprawie Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich.

Kampania 1 % dla naszego regionu

Wspólnie wspieramy organizacje działające w województwie kujawsko-pomorskim – nic Cię to nie kosztuje – nie zwlekaj i przekaż 1 % na ich rzecz !

Uchwała antysmogowa

Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego opracował projekt uchwały Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego określający wprowadzenie na obszarze województwa kujawsko-pomorskiego ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw (tzw. uchwały antysmogowej)

Mobilne Punkty Informacyjne

Specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich
w Grudziądzu zapraszają na bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości dofinansowania na założenie działalności gospodarczej lub jej rozwój. 

Zaproszenie do udziału w programie

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza przedsiębiorców i menadżerów do udziału w programie Akademia Menadżera Innowacji. Program ukierunkowany jest na poprawę efektywności pracy i przewagi konkurencyjnej na rynku.

Program ,,Europa dla obywateli”

Bezpłatne spotkanie informacyjne o programie ,,Europa dla obywateli” odbędzie się 6 lutego 2019 roku, o godz. 11.00 w Toruniu (rejestracja o godz. 10.00).

Projekt ,,Inicjuj z FIO na start”

Stowarzyszenie Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica oraz Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych Tłok zaprasza na spotkanie informacyjno-promocyjne dla osób zainteresowanych udziałem w projekcie ,,Inicjuj z FIO na start”.

Obchody Rocznicy Powrotu Grudziądza do Macierzy

W środę (23 stycznia br.) msza święta z udziałem asysty honorowej Wojska Polskiego w Bazylice Kolegiackiej p.w. św. Mikołaja w Grudziądzu zainaugurowała obchody 99 rocznicy powrotu Grudziądza do Macierzy.

Mobilne Punkty Informacyjne

Specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu zapraszają na spotkanie informacyjne dotyczące możliwości dofinansowania z Europejskiego Funduszu Społecznego m.in. założenia działalności gospodarczej (dotacje, pożyczki), szkoleń i staży zawodowych.

1% podatku w usłudze e-PIT

Nowa usługa pn. Twój e-PIT zapewnia, że Krajowa Administracja Skarbowa dołożyła wszelkich starań, aby jak najbardziej ułatwić podatnikom przekazanie 1 % podatku wybranej przez siebie Organizacji Pożytku Publicznego.

Konkurs Strażacki

Trwa trzecia edycja Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów,, FLORIANY 2019 ”, organizowanego przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej oraz redakcję miesięcznika ,,Strażak”.

Śladami Kultury Chrześcijańskiej

Osoby niepełnosprawne posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności lub inny dokument potwierdzający niepełnosprawność mają możliwość wyjazdu do Włoch. Organizatorem wycieczki jak, co roku, jest Fundacja „Ochrona Zdrowia i Rehabilitacja Niepełnosprawnych” w Łasinie.

Przedsiębiorco zaktualizuj nową wersję Płatnika

Od stycznia 2019 r. zmienił się czas przechowywania dokumentacji kadrowo-płacowej z 50 do 10 lat. Z tym wiążą się zmiany w przekazywaniu dokumentów do ZUS. Z tego względu, przed lutowym rozliczeniem składek należy pamiętać o zaktualizowaniu programu Płatnik.

Bezpłatne badanie oczu w Radzyniu Chełmińskim

Fundacja NEUCA dla Zdrowia zaprasza mieszkańców Radzynia Chełmińskiego na bezpłatne badanie oczu polegające na ocenie jakości powierzchni oraz filmu łzowego oka.

Przedłużenie naboru

Rada Działalności Pożytku Publicznego Województwa Kujawsko-Pomorskiego przedłuża termin naboru uzupełniającego na stanowisko członka Komitetu Monitorującego Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko – Pomorskiego 2014 – 2020 w obszarze ochrony środowiska.

Równać szanse 2019

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży przyjmuje zgłoszenia do Ogólnopolskiego Konkursu Grantowego w ramach programu „Równać Szanse 2019”

Żegnamy prezydenta Pawła Adamowicza

Z wielkim smutkiem i krzykiem niezrozumienia i sprzeciwu dla tego co się stało żegnamy

 

ś. p.

Pawła Adamowicza

Prezydenta Gdańska - miasta Solidarności.

 

Był dobrym człowiekiem, wybitnym samorządowcem.

 

Spoczywaj w pokoju!

 

Pogrążonej w żałobie rodzinie, mieszkańcom Gdańska i wszystkim,

którym Paweł Adamowicz był bliski wyrazy współczucia składają

 

 

Adam Olejnik                                                          Marzena Dembek

Starosta Powiatu Grudziądzkiego                                Przewodnicząca Rady

                                                                                      Powiatu Grudziądzkiego

 

 

Konkurs na dofinansowanie projektów o tematyce dostępności dla osób z niepełnosprawnościami

Od 31 grudnia 2018 r. samorządy lokalne mogą składać wnioski o dofinansowanie opracowania i wdrożenia nowych rozwiązań poprawiających dostępność urzędów administracji dla osób ze szczególnymi potrzebami. Należą do nich m. in. osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich bądź kulach, niewidomi i słabo widzący, głusi i słabo słyszących, a także osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi, a nawet kobiety w ciąży i osoby w starszym wieku.

Wnioski o dofinansowanie będą przyjmowane do końca lutego. Projekt musi być zrealizowany z partnerem zagranicznym z jednego z krajów Unii Europejskiej.

Więcej informacji na stronie:

https://www.cpe.gov.pl/aktualnosci/szczegoly/843,konkurs-numer-powr-04-03-00-ip-07-00-006-18

 • autor: Justyna Mądzielewska, data: 2019-01-17

4. posiedzenie Zarządu Powiatu

W dniu 15 stycznia br. w porządku obrad znalazły się projekty uchwał będące przedmiotem posiedzenia Rady Powiatu Grudziądzkiego

WYSTĘPY DZIECI Z NASZEGO POWIATU

W dniu 10 stycznia 2019 br. Starosta Grudziądzki, Adam Olejnik uroczyście otworzył Powiatowy Przegląd Widowisk Bożonarodzeniowych i Zapustnych w Łasinie.

Bezpłatne spotkanie informacyjne

Punkt Kontaktowy pn. „Europa dla obywateli” serdecznie zaprasza przedstawicieli NGO, samorządów oraz innych organizacji i instytucji działających w obszarach społeczeństwa obywatelskiego i pamięci europejskiej na bezpłatne spotkanie informacyjne w Poznaniu.

Nabór do komisji konkursowych

Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego w związku z organizacją otwartych konkursów ofert na zadania publiczne realizowane w 2019 roku zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych do pracy w komisjach konkursowych.

Mały ZUS dla przedsiębiorców

Zakład Ubezpieczeń Społecznych, (oddziały w Bydgoszczy i w Toruniu) zapraszają na dni otwarte i szkolenia podczas których zostaną omówione wszelkie kwestie związane z preferencyjnymi składkami na ubezpieczenia społeczne.

Staże we Włoszech, Hiszpanii i na Malcie dla młodych mieszkańców regionu

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu zaprasza do udziału w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym, dotyczącym pomocy młodym osobom w wejściu lub powrocie na rynek pracy.

,,Czas dla młodych”

Lokalny Punkt Informacyjnych Funduszy w Grudziądzu serdecznie zaprasza na bezpłatne spotkania , na których będzie można pozyskać informacje na temat pomocy młodym osobom w wejściu lub powrocie na rynek pracy.

Otwarty konkurs ofert

W dniu 11 grudnia 2018 r. startuje nowy program Ministerstwa Rodziny , Pracy i Polityki Społecznej: pn. ,, Od zależności ku samodzielności”.

III sesja Rady Powiatu Grudziądzkiego w dniu 28 grudnia 2018r. - transmisja na żywo

W dniu 28 grudnia 2018 r. o godz. 1100, w sali nr 1 Starostwa Powiatowego w Grudziądzu, przy ul. Małomłyńskiej 1 odbędzie się III Sesja Rady Powiatu Grudziądzkiego.

Otwarte konkursy ofert na 2019

Zarząd Województwa ogłosił otwarte konkursy ofert na rok 2019. Generator ofert, który został otwarty 19 grudnia. – termin naboru konkursów kończy się z dniem 21 stycznia 2019 roku.

Ogłoszenie o naborze

Rada Działalności Pożytku Publicznego Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłasza nabór uzupełniający na stanowisko członka Komitetu Monitorującego Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko – Pomorskiego 2014 – 2020 w obszarze ochrony środowiska.

Kącik dla dzieci

W gmachu naszego Urzędu pojawił się kącik dla dzieci. Kiedy rodzice załatwiają swoje sprawy dzieci mogą wykorzystać ten czas poprzez zabawę!

Badanie profilaktyczne

LUX MED Diagnostyka zachęca panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek i zaprasza panie na bezpłatne badanie umożliwiające wczesne wykrycie tej choroby.

Życzenia Bożonarodzeniowe Starosty Powiatu Grudziądzkiego Adama Olejnika

Nagranie i montaż: https://suchanvideo.pl

Protokół nr 2/2018 z Sesji Rady Powiatu Grudziądzkiego 5 grudnia 2018

Zamieszczamy skany protokółu z drugiej sesji Rady Powiatu Grudziądzkiego, która odbyła się 5 grudnia 2018 roku.

Wspólne kolędowanie…

W Starostwie Powiatowym w Grudziądzu po raz pierwszy zorganizowaliśmy akcję „Dzieci dekorują bombki”.

„Program wyrównywania różnic między regionami III”

Powiatowe Centrum Pomoc Rodzinie w Grudziądzu informuje o możliwości ubiegania się w 2019 r. o dofinansowanie ze środków PFRON do realizacji projektów na rzecz osób niepełnosprawnych w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”.

Idą święta

Jak co roku podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej z Łasina (6 grudnia br.) i Gruty (12 grudnia br.) zaprezentowali swoje rękodzieła podczas kiermaszu ozdób bożonarodzeniowych w sali konferencyjne Starostwa Powiatowego w Grudziądzu.

Świąteczne spotkanie

Wczoraj (13 grudnia br.) Starosta Grudziądzki, Adam Olejnik gościł Burmistrzów i Wójtów z terenu powiatu grudziądzkiego.

Wspólnie przygotowaliśmy „Szlachetną Paczkę”

Szlachetna Paczka jak co roku łączy tysiące ludzi w mądrym pomaganiu. Pracownicy Starostwa Powiatowe w Grudziądzu, Radni Rady Powiatu Grudziądzkiego oraz podległe jednostki  organizacyjne zjednoczyli siły i obdarowali dużą paczką potrzebującą rodzinę.

Spotkanie

Specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu  zapraszają osoby do 29 roku życia zainteresowane bezpłatnymi szkoleniami oraz różnymi formami wsparcia na założenie własnej firmy.

Podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego

Dzisiaj (10.12.2018 r.) dzieci z oddziałów „O” szkół podstawowych z terenu powiatu grudziądzkiego gościli w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Grudziądzu.

Spotkanie dotyczące rozwoju rodzinnych form pieczy zastępczej oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych

Starosta Grudziądzki i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu serdecznie zapraszają na spotkanie dotyczące rozwoju rodzinnych form pieczy zastępczej oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych do 14 dzieci. Jest ono organizowane w ramach projektu partnerskiego pn. „Rodzina w Centrum 2”.

II. sesja Rady Powiatu Grudziądzkiego - Radni wybrali składy komisji

5. grudnia br. odbyła się druga w tej kadencji sesja Rady Powiatu Grudziądzkiego podczas której wybrano przewodniczących i członków poszczególnych Komisji.

Mikołajkowy Turniej Brydża

Niedzielny czas (2.12.2018 r.) upłynął miłośnikom brydża na karcianej rywalizacji. Odbył się bowiem Mikołajkowy Turniej Brydża Sportowego w Świeciu nad Osą.

II sesja Rady Powiatu Grudziądzkiego w dniu 5 grudnia 2018r. - transmisja na żywo

W dniu 5 grudnia 2018 r. o godz. 1000, w sali nr 1 Starostwa Powiatowego w Grudziądzu, przy ul. Małomłyńskiej 1 odbędzie się II Sesja Rady Powiatu Grudziądzkiego.

Powołanie

Dnia 29 listopada br. Starosta Grudziądzki, Adam Olejnik został powołany przez Prezydenta Grudziądza, Macieja Glamowskiego zarządzeniem Nr 429/2018 z dnia 23 listopada 2018 r. do składu Powiatowej Rady Rynku Pracy w Grudziądzu.

Pierwsze Posiedzenie Zarządu Powiatu Grudziądzkiego

W dniu 29 listopada br. Zarząd przyjął uchwały w sprawach: zmian w planie dochodów i wydatków budżetowych na rok 2018, wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na zadanie pn. ,,Budowa dwóch placówek opiekuńczo – wychowawczych w Łasinie i w Grucie” oraz powołania komisji przetargowej, zmiany uchwały w sprawie zasad reprezentacji Powiatu Grudziądzkiego w Związku Powiatów Województwa Kujawsko – Pomorskiego, a także w sprawie uzgodnienia projektu miejskiego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego w miejscowości Nowa Wieś pomiędzy ul. Leśną i ul. Łąkową oraz ogłoszenia naboru kandydatów na członków komisji konkursowych do opiniowania złożonych ofert w otwartych konkursach ofert na realizację zadań publicznych w roku 2019.

Spotkania informacyjne dotyczące Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w 2019 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski oraz Narodowy Instytut Wolności zapraszają organizacje pozarządowe z terenu naszego województwa na spotkania informacyjne dotyczące założeń i zasad uczestnictwa w konkursie w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w 2019 r. i założeń Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030 PROO.

Zaproszenie na II Sesję Rady Powiatu Grudziądzkiego

 • Skan komunikatu - zaproszenia
 • skanowanie0038
  skanowanie0038
 • autor: Anna Łagoda, data: 2018-11-28

Protokół nr 1/2018 z Sesji Rady Powiatu Grudziądzkiego 21 listopada 2018

 • skanowanie
  skanowanie
 • skanowanie0001
  skanowanie0001
 • skanowanie0002
  skanowanie0002
 • skanowanie0003
  skanowanie0003
 • skanowanie0004
  skanowanie0004
 • skanowanie0005
  skanowanie0005
 • skanowanie0006
  skanowanie0006
 • skanowanie0007
  skanowanie0007
 • skanowanie0008
  skanowanie0008
 • skanowanie0009
  skanowanie0009
 • skanowanie0010
  skanowanie0010
 • skanowanie0011
  skanowanie0011
 • skanowanie0012
  skanowanie0012
 • skanowanie0013
  skanowanie0013
 • skanowanie0014
  skanowanie0014
 • skanowanie0015
  skanowanie0015
 • skanowanie0016
  skanowanie0016
 • skanowanie0017
  skanowanie0017
 • skanowanie0018
  skanowanie0018
 • skanowanie0019
  skanowanie0019
 • skanowanie0020
  skanowanie0020
 • skanowanie0021
  skanowanie0021
 • skanowanie0022
  skanowanie0022
 • skanowanie0023
  skanowanie0023
 • skanowanie0024
  skanowanie0024
 • skanowanie0025
  skanowanie0025
 • skanowanie0026
  skanowanie0026
 • skanowanie0027
  skanowanie0027
 • skanowanie0028
  skanowanie0028
 • skanowanie0029
  skanowanie0029
 • skanowanie0030
  skanowanie0030
 • skanowanie0031
  skanowanie0031
 • skanowanie0032
  skanowanie0032
 • skanowanie0033
  skanowanie0033
 • skanowanie0034
  skanowanie0034
 • skanowanie0035
  skanowanie0035
 • skanowanie0036
  skanowanie0036
 • autor: Anna Łagoda, data: 2018-11-27

Z głębokim żalem informujemy, że wczoraj 25 listopada 2018 r. zmarł wybitny sportowiec, mieszkaniec powiatu grudziądzkiego Łukasz Kwiatkowski - długoletni zawodnik klubu ALKS Stal Grudziądz

I sesja nowowybranej Rady Powiatu Grudziądzkiego - transmisja na żywo

W dniu 21 listopada 2018 r. zostanie transmitowana na żywo I sesja Rady Powiatu Grudziądzkiego VI kadencji.

Żołnierskie podziękowania

W dniu dzisiejszym Starosta Grudziądzki – Edmund Korgol otrzymał podziękowania od Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Bydgoszczy – płk Tomasza Dominikowskiego oraz Komendanta WKU w Grudziądzu – ppłk Tomasza Sobczyka za okazaną pomoc i wsparcie przy organizacji Święta Terenowych Organów Administracji Wojskowej.

,,Komórkomania ‘’w ZSP w Łasinie

W dniu 13 listopada 2018 r. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie włączył się w akcję pn. ,,Komórkomania’’. Inicjatorem akcji jest Fundacja DKMS.

Stypendia dla uczniów „Jagiellończyka”

Na wniosek Starosty Grudziądzkiego Zarząd Województwa Kujawsko – Pomorskiego uchwałą Nr. 42/2038/18, z dnia 30 października br. przyznał stypendia czterem najzdolniejszym uczniom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Jagiellończyka w Łasinie w wysokości 300 zł. miesięcznie.

Doradztwo księgowe dla NGO

Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego i Zdrowia oraz Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego zapraszają na bezpłatne doradztwo księgowe organizowane przez Biuro Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi.

Szkolenie z NOWEGO GENERATORA OFERT

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego serdecznie zaprasza do udziału w szkoleniu z wypełniania ofert za pomocą NOWEGO GENERATORA OFERT, który posłuży do realizacji otwartych konkursów ofert realizowanych przez Samorząd Województwa Kujawsko – Pomorskiego w roku 2019

Obchody 100 – lecia Niepodległości

W niedzielę (11 listopada br.) msza święta z udziałem asysty honorowej Wojska Polskiego w Bazylice kolegiackiej p.w. Św. Mikołaja w Grudziądzu zainaugurowała obchody 100 – lecia Odzyskania Niepodległości.

80 Posiedzenie Zarządu Powiatu Grudziądzkiego

Na posiedzeniu w dniu 13.listopada br Zarząd przyjął uchwały w sprawach: projektu budżetu Powiatu Grudziądzkiego na 2019 rok, projektu Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Grudziądzkiego na lata 2019 – 2022, zmian w planie dochodów i wydatków budżetowych na rok 2018, rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego Powiatu Grudziądzkiego w roku 2019 z zakresu udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz zwiększania świadomości prawnej społeczeństwa.

Ćwiczenia sił zbrojnych - zawyją syreny w powiecie grudziądzkim

W dniach 14 – 15 listopada 2018 r. (termin zapasowy - 16 listopada 2018 r.) zostanie przeprowadzony na terenie województwa kujawsko-pomorskiego trening systemu powszechnego ostrzegania i alarmowania ludności cywilnej o zagrożeniu z powietrza

Prace na drogach Powiatu Grudziądzkiego

W dniu 09 października br. Powiat Grudziądzki podpisał umowę z Przedsiębiorstwem Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. z Świecia na remont odcinków dróg powiatowych metodą nakładki asfaltowej.

Mówisz-masz-certyfikowane szkolenia językowe

Rusza rekrutacja do projektu szkoleń językowych pt. ,,W Kujawsko-Pomorskim Mówisz-masz-certyfikowane szkolenia językowe”.

Zaproszenie na spotkanie

W związku z upływem czteroletniej kadencji Sejmiku Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko – Pomorskiego w dniu 27 listopada br. o godz. 12.00 w budynku Starostwa Powiatowego w Grudziądzu (sala nr 1 – parter), ul. Małomłyńska 1 odbędzie się spotkanie przedstawicieli NGO z terenu Powiatu Grudziądzkiego w celu wyboru delegatów do Sejmiku

Zaproszenie do Ankiety…

Z uwagi na coraz większą liczbę osób w różnym wieku borykającą się z problemami zdrowotnymi tj. depresją, zaburzeniami lękowymi czy nerwicą zapraszamy mieszkańców powiatu grudziądzkiego do wypełnienia anonimowej ankiety pn.: „Ocena potrzeb mieszkańców w zakresie zdrowia psychicznego”

Szkolenie z RODO dla NGO

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego wraz z Toruńskim Stowarzyszeniem Aktywności Społecznej (TSAS) organizuje szkolenie dla organizacji pozarządowych z zakresu RODO w organizacjach pozarządowych

Mammobus LUX MED – bezpłatne badania mammograficzne

Badania mammograficzne w mobilnej pracowni mammograficznej (mammobusie) odbędą się w miejscowości: Rogóźno – 21 listopada 2018 przy Urzędzie Gminy, Rogóźno 91b

Skorzystaj z bezpłatnych badań

Przypominamy mieszkańcom powiatu grudziądzkiego, iż nadal mogą skorzystać z bezpłatnego programu badań przesiewowych na obecność wirusów HBV i HCV, odpowiedzialnych za wirusowe zapalenie wątroby typu B i C. Program Wykrywania Zakażeń WZW B i C w Województwie Kujawsko – Pomorskim - to program zdrowotny, opracowany przez Urząd Marszałkowski w Toruniu, w którego realizację włączył się powiat grudziądzki.

"NIEPODLEGŁA DO HYMNU"

2018 rok to rok w którym świętujemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. ,,Niepodległa do Hymnu” to inicjatywa, której podstawowym celem jest zaangażowanie Polek i Polaków do wspólnego zaśpiewania hymnu 11 listopada dokładnie o godzinie 12:00. Do akcji zapraszamy zarówno instytucje państwowe i samorządowe, organizacje społeczne, jak i najmniejsze społeczności lokalne.

Bezpłatne konsultacje

Specjalności Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu serdecznie zapraszają na bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości wsparcia w ramach Funduszy Europejskich, prowadzone w formie Mobilnych Punktów Informacyjnych.

Nabór kandydatów do Rady Działalności Pożytku Publicznego Województwa Kujawsko – Pomorskiego

Zarząd Województwa Kujawsko - Pomorskiego zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych do zgłaszania kandydatów do dnia 7 listopada 2018 r.

Bezpłatna mammografia

Grudziądzki Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr. Wł. Biegańskiego, przy ul. Rydygiera 15/17, zaprasza panie na badania mammograficzne które odbędą się w Pracowni Mammograficznej, budynek D, 2 piętro, gabinet 241. Badanie obejmuje kobiety w wieku 50 – 69 lat (niezależnie od miejsca zamieszkania) raz na 2 lata.

Szkolenie dla NGO

Toruńskie Stowarzyszenie Aktywności Społecznej (TSAS) organizuje szkolenie dla organizacji pozarządowych z zakresu księgowości.

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do oddania w dzierżawę

Ogłoszenie wykazu nieruchomości stanowiących własność Skarbu Państwa, przeznaczonych do oddania w dzierżawę w drodze przetargowej.

PODSUMOWANIE V KADENCJI RADY POWIATU GRUDZIĄDZKIEGO 2014 - 2018

PODSUMOWANIE V KADENCJI RADY POWIATU GRUDZIĄDZKIEGO 2014 - 2018

- przebudowano 49 kilometrów dróg powiatowych różnymi metodami ...

Ranking finansowy samorządu terytorialnego w Polsce za 2016 rok opracowany na IV Europejski Kongres Samorządów.

Ranking finansowy samorządu terytorialnego w Polsce za 2016 rok opracowany na IV Europejski Kongres Samorządów. Ocenie wg tych samych kryteriów poddano 314 powiatów, 66 miast na prawach powiatu i 2478 gmin. To właściwie tam zapadają najważniejsze decyzje dotyczące mieszkańców.

Święto Terenowych Organów Administracji Wojskowej.

Informujemy, że w dniu 25.10.2018r. w Świeciu odbędą się wojewódzkie obchody święta Terenowych Organów Administracji Wojskowej.

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży

Ogłoszenie wykazu nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa, przeznaczonej do sprzedaży w drodze bezprzetargowej na rzecz jej użytkownika wieczystego.

Podsumowanie kadencji

Samorząd powiatu grudziądzkiego jako nowa forma samorządu terytorialnego wyodrębnionego w nowej strukturze Rzeczypospolitej Polskiej realizował zadania publiczne wynikające z ustaw.

Pierwsze zawody za nami

W miniony wtorek (9 października br.) na terenie ośrodka wypoczynkowego „Delfin” w Białym Borze dzieci oraz młodzież szkół z terenu powiatu grudziądzkiego zainaugurowały kolejny sportowy rok szkolny w ramach Międzygminnego Współzawodnictwa Sportowego Powiatu Grudziądzkiego uczestnicząc w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Stypendium w Japonii dla młodych pracowników administracji publicznej

Ambasada Japonii w Polsce zwróciła się z prośbą do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji o pomoc w zorganizowaniu rekrutacji kandydatów na roczne stypendium oferowane przez rząd Japonii dla młodych pracowników administracji publicznej z różnych krajów świata tzw. Young Leaders’ Program (YLP).

Nagroda im. prof. Aleksandra Gieysztora – XX edycja

Nagroda przyznana przez Fundację Bankową im. Leopolda Kronenberga przy banku Citi Handlowy za wybitne osiągnięcia mające na celu ochronę polskiego dziedzictwa kulturowego

Drodzy Rolnicy !

Powstała internetowa giełda rolna o nazwie Rynek-Rolny.pl. Serwis skierowany jest przede wszystkim do rolników, ogrodników i sadowników. Przy pomocy giełdy rolnicy mogą w szybki i łatwy sposób sprzedać lub nabyć środki do produkcji rolnej.

Najlepszy policjant w powiecie grudziądzkim

W dniu dzisiejszym Starosta Grudziądzki – Edmund Korgol, osobiście uhonorował nagrodą pieniężną najlepszego policjanta w powiecie grudziądzkim st. asp. Marka Tubackiego z Rewiru III Dzielnicowych w KMP Grudziądz.

Spotkanie informacyjne w Grudziądzu.

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości serdecznie zapraszają na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 8 października 2018 roku w Hotelu Rudnik, Miła 2, w Grudziądzu.

Europejski Dzień Języków

26 września br. odbył się Europejski Dzień Języków. Uczniowie łasińskiego ,,Jagiellończyka” edukacyjnie i poprzez zabawę spędzili ten dzień uczestnicząc w konkursie językowym, wykonując piosenkę ,,Hallelujah” w kilku językach oraz tańczono belgijkę. Na obchodach nie zabrakło zwycięzców.

Lekcje z ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza do piątej edycji programu edukacyjnego ,,Lekcje z ZUS” – warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych. Projekt skierowany jest do uczniów szkół oraz do pedagogów. Przygotowano scenariusze czterech lekcji o ubezpieczeniach społecznych

Debata o przyszłości Unii Europejskiej

Marszałek  Województwa Kujawsko - Pomorskiego Piotr Całbecki oraz prezydent Torunia Michał Zalewski zapraszają mieszkańców regionu do udziału w Debacie Obywatelskiej poświęconej kierunkom Polityki Spójności Unii Europejskiej po 2020 roku

Konwent

Dnia 19 września br. Starosta Grudziądzki, Edmund Korgol uczestniczył w ostatnim w tej kadencji Konwencie Powiatów Województwa Kujawsko – Pomorskiego. Zgromadzenie odbyło się w Tleniu

Spotkania Informacyjne

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu zaprasza 26 września 2018 roku (godz. 10.00 – 13.00) na bezpłatne spotkanie informacyjne, na którym omówione zostaną możliwości wsparcia dla firm – Przedsiębiorco, przyjdź i dowiedz się, jaką pomoc możesz uzyskać z Funduszy Europejskich!

Druga edycja konkursu

Trwa nabór wniosków do drugiej edycji nagrody „Człowiek wiedzy i doświadczenia”, której organizatorem są Inwestycje Społeczne i Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce.

Liderzy Innowacji

Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. i Samorząd Województwa Kujawsko – Pomorskiego zapraszają do konkursu „Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw”, który ma na celu wyłonienie i promowanie innowacyjnych rozwiązań naukowców i przedsiębiorców.

Badanie profilaktyczne

LUX MED Diagnostyka ponownie zachęca panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek i zaprasza panie na bezpłatne badanie umożliwiające wczesne wykrycie tej choroby.

Szczegółowa informacja dotycząca Regionalnego Konkursu Grantowego ,,Równać Szanse”

  Celem programu jest wyrównanie szans młodych ludzi (13 – 19 lat) na dobry start w dorosłe życie. Działania realizowane w ramach projektu powinny wspierać rozwój młodych ludzi z małych miejscowości, pasji i zainteresowań oraz umiejętności społecznych przydatnych zarówno w ich obecnym, jak i dorosłym życiu poprzez podnoszenie ich kompetencji.

Szkolenie edukacyjne…

Starostwo Powiatowe w Grudziądzu zaprasza mieszkańców powiatu na szkolenie edukacyjne organizowane w ramach Programu Wykrywania WZW B i C w Województwie Kujawsko – Pomorskim 2018.

Nowy odcinek chodnika

Nadrzędnym celem Powiatu Grudziądzkiego jest poprawa bezpieczeństwa pieszych, szczególnie dzieci uczęszczających do szkoły i osób starszych, które poruszają się po drogach o wzmożonym natężeniu ruchu kołowego.

Informacja Powiatowej Komisji Wyborczej w Grudziadzu powołanej w celu przeprowadzenia wyborów do rad powiatów zarządzonych na dzień 21 października 2018r. o składzie, siedzibie i dyżurach.

 • autor: Sławomir Piernicki, data: 2018-09-12

Wystartowała jubileuszowa ,dziesiąta edycja ,,Społecznika Roku”

Do 1 października 2018 roku prowadzone są zgłoszenia do konkursu o tytuł ,,Społecznika Roku” tygodnika ,,Newsweek Polska.”

Narodowe Czytanie w „Jagiellończyku”

10 września 2018 roku społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie po raz siódmy przystąpiła do akcji Narodowe Czytanie.

Odszedł na wieczną służbę Panu Bogu

Ksiądz Prałat Józef Sołobodowski, rezydent w Parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Mokrem zmarł w dniu 5 września br., w wieku 90 lat.

Bezpłatne zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży

Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłasza nabór do Programu Szkolny Klub Sportowy, którego celem jest upowszechnianie sportu i aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży.

Bezpłatne seminarium

Kujawsko – Pomorskie Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów (K-P COIE) w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu zaprasza 11 września 2018 roku na seminarium ,,Handlujesz z zagranicą? Zadbaj o swoje interesy! – czyli, jak być bezpiecznym w obrocie międzynarodowym.”

Pierwszy dzwonek w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie

W poniedziałek (3 września 2018 roku) rozbrzmiał pierwszy dzwonek w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie . W uroczystości wzięli udział m.in. Wicestarosta Grudziądzki – Marek Szczepanowski , Przewodniczący Rady Powiatu Grudziądzkiego – Krzysztof Klonowski oraz Radny Powiatu – Krzysztof Sułek.

Święto plonów

W ubiegłą niedzielę (2 września br.) w Wąbrzeźnie odbyły się Dożynki Wojewódzka Kujawsko - Pomorskiego i Diecezji Toruńskiej. Powiat Grudziądzki reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich w Zielnowie z Lokalną Grupą Działania „Vistula”, które przygotowało ekspozycję stoiska w stylu wiejskiej chaty wzbudzając duże zainteresowanie odwiedzających gości.

Bezpłatne konsultacje

Specjalności Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu serdecznie zapraszają na bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości wsparcia w ramach Funduszy Europejskich, prowadzone w formie Mobilnych Punktów Informacyjnych.

Nowy Inspektor Nadzoru Budowlanego

Wczoraj (30.08 br.) Starosta Grudziądzki, Edmund Korgol wręczył akt powołania na stanowisko Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego Wiesławowi Jeschke.

75 Posiedzenie Zarządu Powiatu Grudziądzkiego

Wczoraj Zarząd przyjął projekty uchwał, które będą przedmiotem najbliższego posiedzenia Rady Powiatu Grudziądzkiego: zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu na 2018 rok i w sprawie ustalenia wynagrodzenia Starosty Grudziądzkiego.

,, Święto rolników i ich plonów w Powiecie Grudziądzkim”

W niedzielę 26 sierpnia 2018 br. odbyły się dożynki gminne w Radzyniu Chełmińskim. Święto rolników i ich plonów rozpoczęło się dziękczynną Mszą Świętą w kościele pw. św. Anny, w której uczestniczył Starosta Grudziądzki – Edmund Korgol.

Regionalny Konkurs Grantowy ,, Równać Szanse”

Ruszyła kolejna edycja Regionalnego Konkursu Grantowego "Równać Szanse”.

Wyróżnienie działalności społecznej, czyli konkurs ,,Stalowy Anioł”

Samorząd Województwa Kujawsko – Pomorskiego zaprasza do XII edycji konkursu pt. ,,Stalowy Anioł”, mającego na celu uhonorowanie osób wyróżniających się w działalności pomocy społecznej na rzecz mieszkańców województwa kujawsko – pomorskiego. Ideą konkursu jest promowanie najciekawszych i najbardziej wartościowych inicjatyw, kreatywnych osiągnięć oraz odwagi we wdrażaniu innowacyjnych przedsięwzięć. Za takie postawy wyróżnione osoby lub zespoły zostaną nagrodzone listami gratulacyjnymi, statuetkami ,,Stalowego Anioła” oraz podarunkiem w formie pieniężnej bądź rzeczowej. Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać przedstawiciele organów administracji rządowej i samorządowej, jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, organizacji pozarządowych, kościołów, związków wyznaniowych działających w zakresie pomocy społecznej oraz laureaci wszystkich poprzednich edycji konkursu.

74. Rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego

W dniu 1 sierpnia br. przy Pomniku Walki i Męczeństwa w Wielkich Lniskach odbyły się uroczyste obchody 74. Rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego.

Bezpłatne konsultacje

Specjalności Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu serdecznie zapraszają na bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości wsparcia w ramach Funduszy Europejskich, prowadzone w formie Mobilnych Punktów Informacyjnych.

Bezpłatne badania płuc

Fundacja NEUCA dla Zdrowia wystartowała z programem bezpłatnych badań płuc, realizowanych na terenie całej Polski. Organizatorzy akcji udostępniają pacjentom możliwość bezpłatnego skorzystania z badania profilaktycznego płuc – spirometrii.

Zapytaj eksperta ZUS o swoją emeryturę

Od 1 października 2017 roku obowiązuje niższy wiek emerytalny - 60 lat dla kobiet, 65 lat dla mężczyzn. Dla tych, którzy chcą przejść na emeryturę lub też chcą wnioskować o powtórne przeliczenie świadczeń Oddział ZUS Toruniu organizuje cykl dyżurów telefonicznych.

Zaproszenie na obchody 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Zapraszamy mieszkańców powiatu grudziądzkiego na obchody 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystości odbędą się w dniu 1 sierpnia 2018 r. przy Pomniku Walki i Męczeństwa usytuowanym przy drodze powiatowej nr 1380C w Wielkich Lniskach.

Realizacja projektu „Rodzina w Centrum 2”

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu w dniu 1 lipca 2018 r. – bezpośrednio po zakończeniu realizacji projektu „Rodzina w Centrum” – przystąpiło do realizacji projektu partnerskiego „Rodzina w Centrum 2”. Jego beneficjentami są: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu, 19 Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie oraz 3 Ośrodki Pomocy Społecznej w miastach na prawach powiatu z terenu województwa kujawsko-pomorskiego.

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 36 - Burze z gradem

Zjawisko: Burze z gradem

Skorzystaj z bezpłatnych badań

Mieszkańcy powiatu grudziądzkiego od 16 lipca br. mogą ponownie skorzystać z bezpłatnego programu badań przesiewowych na obecność wirusów HBV i HCV, odpowiedzialnych za wirusowe zapalenie wątroby typu B i C. Program Wykrywania Zakażeń WZW B i C w Województwie Kujawsko – Pomorskim - to program zdrowotny, opracowany przez Urząd Marszałkowski w Toruniu, w którego realizację włączył się powiat grudziądzki

Informacja

Powiatowy Rzecznik Konsumenta w Grudziądzu informuje, iż w dniach od 10.07.2018 r. – 26.07.2018 r. będzie przebywał na urlopie wypoczynkowym. W przypadku jakichkolwiek pytań bądź porady prawnej w zakresie ochrony interesów konsumentów proszę dzwonić na infolinię konsumencką: tel. 801 440 220

Rodzicu, zarejestruj swoje dziecko online!

Profil zaufany i kilka minut - to wszystko czego potrzeba, by zarejestrować narodziny dziecka online. Nowa usługa ruszyła 1 czerwca 2018 r. Rodzicu, już nie musisz spieszyć się do urzędu. Wszystko czego potrzebujesz to Profil Zaufany i kilka minut.

BUDOWLANE ABC

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju informuje o nowopowstałym portalu informacyjnym, mającym na celu poszerzenie wiedzy obywateli na temat procesu inwestycyjno – budowlanego.

Warsztaty dla NGO

Toruńskie Stowarzyszenie Aktywności Społecznej organizuje warsztaty praktyczne dla organizacji pozarządowych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego.

Świadczenie DOBRY START dla rodzin zastępczych, osób usamodzielnianych i dyrektorów placówek opiekuńczo-wychowawczych

Informacja dotycząca świadczenia DOBRY START dla rodzin zastępczych, osób usamodzielnianych w rozumieniu ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej i dyrektorów  placówek opiekuńczo-wychowawczych

Wielki Zjazd Rycerstwa w Golubiu - Dobrzyniu

W dniach od 6 do 8 lipca br. na zamku w Golubiu - Dobrzyniu odbędzie się XLII Wielki Międzynarodowy Turniej Rycerski, na który zawitają Rycerze m. in. : Niemiec, Szwecji, Polski, Włoch, Francji, a także z Kanady i Australii. W programie znajdują się turnieje konne, kusznicze i łucznicze, oraz pokaz Chorągwi Husarskiej Województwa Kujawsko – Pomorskiego i pokazy grup rekonstrukcyjnych.
Więcej informacji na stronie: http://www.zamekgolub.pl/turniej-2018.html .

Warsztaty dla NGO.

Toruńskie Stowarzyszenie Aktywności Społecznej organizuje warsztaty praktyczne dla organizacji pozarządowych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. Tematem spotkania jest „Logika projektu – czyli metodyka tworzenia projektów społecznych” w ramach zadania pn: „Trener NGO – działania szkoleniowo-doradcze na rzecz rozwoju potencjału organizacji pozarządowych w województwie kujawsko-pomorskim”. 

Powiat Grudziądzki poprawia komfort pieszych

Pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg w Grudziądzu budują nowy trakt dla pieszego w miejscowości Mały Rudnik. Nowy chodnik o długości 235 metrów przebiegać będzie w ciągu drogi powiatowej nr 1622C Chełmno - Sztynwag.

Bezpłatna mammografia

LUX MED Diagnostyka ponownie zachęca panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek i zaprasza panie na bezpłatne badanie umożliwiające wczesne wykrycie tej choroby. Kobiety będą miały możliwość zbadania się w mammobusie dnia 1 sierpnia 2018 r. w Grudziądzu przy sklepie Kaufland, ul. Piłsudskiego 10.

XVIII Sesja Rady Powiatu Grudziądzkiego

Głównym punktem ostatniego posiedzenia Rady Powiatu Grudziądzkiego (27.06.br.) było udzielenie przez radnych absolutorium Zarządowi Powiatu Grudziądzkiego za 2017 rok.

Dotacje dla spółek wodnych

Zarząd Powiatu Grudziądzkiego na posiedzeniu, które odbyło się 27 czerwca 2018 r. podjął Uchwałę Nr 70/43/2018 w sprawie ogłoszenia naboru wniosków na udzielenie spółkom wodnym dotacji celowych z budżetu Powiatu Grudziądzkiego oraz wysokości kwoty przeznaczonej na realizację dotacji celowych

Remont drogi powiatowej nr 1361C Rogóźno - Szembruk

Trwa remont drogi powiatowej nr 1361C Rogóźno - Szembruk w km 3+349 - 4+249 na odcinku o długości 935 m. Zakres rzeczowy zadania polega na wykonaniu nawierzchni jezdni, zjazdów bitumicznych oraz utwardzeniu poboczy kruszywem.

Prace drogowe

Trwają prace polegające na remoncie drogi powiatowej nr 1389C Bogdanki - Szonowo - Plesewo w km 2+565 - 3+500".

Samorząd dba o bezpieczeństwo pieszych

Jednym z głównych celów powiatu grudziądzkiego jest poprawa bezpieczeństwa pieszych, szczególnie dzieci uczęszczających do szkół i osób, które poruszają się po drogach o wzmożonym natężeniu ruchu kołowego.

VI Akcja poboru krwi

21 czerwca br. w Starostwie Powiatowym w Grudziądzu odbyła się wielka akcja poboru krwi „Twoja Krew – Moje Życie” dla dzieci poszkodowanych wypadkach komunikacyjnych, a w szczególności dla rocznego Marcelka zmagającego się z silną białaczką.

Nabór do „Ścieżki PS”

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej Tłok informuje o I etapie naboru pomysłów na utworzenie miejsc pracy w nowych i istniejących przedsiębiorstwach społecznych. O dotacje mogą ubiegać się m. in. organizacje pozarządowe i spółdzielnie socjalne.


Spotkania informacyjne pt: „Wsparcie dla przedsiębiorstw w miastach średnich"

Serdecznie zapraszamy na spotkania informacyjne pt: „Wsparcie dla przedsiębiorstw w miastach średnich", na których przedstawione zostaną możliwości wsparcia z Funduszy Europejskich dla przedsiębiorców zamierzających realizować projekty na terenie miast średnich bądź w gminach bezpośrednio sąsiadujących z tymi miastami.

Informacja dla udających się do Federacji Rosyjskiej na MŚ FIFA 2018

Informacja o zasadach pobytu i meldunku w miejscu pobytu cudzoziemców na terenie
Federacji Rosyjskiej podczas przeprowadzenia Mistrzostw Świata w Pilce Nożnej FIFA 2018 roku


Zaproszenie na zawody

Serdecznie zapraszamy na Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze, które odbędą się w Małym Rudniku 16 czerwca br. o godz. 10.00. W zawodach uczestniczyć będą drużyny młodzieżowe zgłoszone z Gminy Grudziądz, Gruta i Świecie nad Osą, oraz drużyny kobiet z OSP: Szembruk, Wielki Wełcz, Boguszewo, Gruta, Rywałd i mężczyzn.

Awaria systemu CEPiK

Starosta Grudziądzki informuje, że w dniu t.j. 12.06.2018 r. wystąpiła awaria systemu CEPiK:
- trudności w odbiorach dowodów rejestracyjnych,
- brak możliwości przerejestrowania pojazdu,
- trudności przy generowaniu profilów dla kandydatów na kierowców.

Z informacji Ministerstwa Cyfryzacji nie podano terminu usunięcia usterki.

Zaproszenie

Stowarzyszenie Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica oraz Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych Tłok zaprasza na spotkanie informacyjno-promocyjne dla osób zainteresowanych udziałem w projekcie „Inicjuj z FIO na start”.

Spotkania informacyjne

„Instrumenty finansowe szansą na rozwój firm” – pod takim tytułem odbędą się spotkania informacyjne dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców, którzy planują rozwój firmy lub zmianę profilu prowadzonej działalności

Mobilne Punkty Informacyjne

Specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu  zapraszają przedsiębiorców, organizacje pozarządowe, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego osoby fizyczne oraz osoby zainteresowanepozyskaniem dofinansowania z Funduszy Europejskich na bezpłatne konsultacje prowadzone w formie  Mobilnych  Punktów Informacyjnych.

WIELKA ZBIÓRKA KRWI

Dnia 21 czerwca br. w godz. 9:00-17:00 odbędzie się VI Wielka Akcja Poboru Krwi pod hasłem „Twoja krew – Moje życie” dla dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, a w szczególności dla rocznego Marcelka zmagającego się z silną białaczką.

Festyn Rodzinny z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego

Dnia 26 maja br. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu zorganizowało w Ośrodku Wypoczynkowym „Delfin” w Białym Borze Festyn Rodzinny z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, który przypada na dzień 30 maja. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął, jak co roku, Starosta Grudziądzki.

Odznaczeni Krzyżami Zasługi

Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego Starosta Grudziądzki p. Edmund Korgol  wystąpił do Wojewody Kujawsko – Pomorskiego o odznaczenia za wieloletnią działalność na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego. Wnioski zostały zaakceptowane.

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż

Targi Pracy dla osób niepełnosprawnych

W dniu 06 czerwca 2018r.  Kujawsko-Pomorski Oddział PFRON wraz z ZUS Oddział Toruń organizuje „Targi Pracy i Edukacji – osoba niepełnosprawna na rynku pracy i na uczelni”.

Ostra rywalizacja

W tegorocznych trójboju i czwórboju lekkoatletycznym Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej (dnia 21 maja br.) wzięły udziały wszystkie gminy z terenu powiatu Grudziądzkiego. W zawodach uczestniczyło 130 młodych sportowców.

Mistrzostwa lekkoatletyczne

Dnia 22 maja br. na stadionie Olimpii Grudziądz zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w indywidualnych i zespołowych mistrzostwach powiatu grudziądzkiego w lekkiejatletyce. W konkurencjach biegowych rozegrano biegi na 100, 300 oraz 800 (dziewczęta) i 1500 (chłopcy) metrów, w konkurencjach technicznych – skoku wzwyż i dal, pchnięciu kulką, rzucie oszczepem i dyskiem.

Konsultacje społeczne w sprawie Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu zaprasza mieszkańców Powiatu Grudziądzkiego oraz organizacje pozarządowe działające na terenie Powiatu do zgłaszania uwag, wniosków i propozycji do projektu „Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie w Powiecie Grudziądzkim na lata 2018-2022” w ramach konsultacji społecznych.

Dofinansowania dla Studentów

Powiatowe Centrum Pomoc Rodzinie przypomina o trwającym naborze wniosków w ramach pilotażowego programu „Aktywny Samorząd” Moduł I - likwidacja barier utrudniających aktywizację społeczną i zawodową w terminie 01.04.2018 r. – 30.08.2018 r. oraz Moduł II – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym, finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Fundusz pożyczkowy

Polska Fundacja Przedsiębiorczości Subregionalnego Funduszu Pożyczkowego otworzyła 16 maja br. nowy oddział w Toruniu. Fundusz wspiera małe i średnie przedsiębiorstwa oferując pomoc finansową i szkoleniowo – doradczą.

Święto strażaków

12 maja br. na Rynku w Grudziądzu swoje święto obchodzili strażacy z Grudziądza i jednostek OSP z całego powiatu. Podczas uroczystości przekazano samochód ratowniczo-gaśniczy grudziądzkiej OSP oraz wręczono medale, odznaczenia i awanse na wyższe stopnie zawodowe.

100 lat Niepodległej

14 maja br. w Toruniu na placu przed Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego, odbyła się uroczysta inauguracja obchodów 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas uroczystości rozpoczęto zbieranie podpisów pod deklaracją na stulecie niepodległości.

Pożyczki dla firm

17 maja br. w Starostwie Powiatowym w Golubiu-Dobrzyniu (pok. S6), odbędzie się spotkanie informacyjne, na którym firmy z regionu będą mogły otrzymać pożyczki unijne.

Nabór uczestników do Kujawsko-Pomorskiej Akademii Liderów

Stowarzyszenie Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica zaprasza na cykl szkoleń pn. „Kujawsko- Pomorska Akademia Liderów”.

Cykl szkoleń zdrowotnych

Ministerstwo Zdrowia organizuje spotkania informacyjne na temat profilaktyki nowotworowej skóry, osteoporozy, obturacyjnej płuc i depresji poporodowej z Programu Wiedza Edukacja Rozwój (POWER).

Interreg Europa

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju  informuje iż w dniach 7 maja do 22 czerwca br. można składać wnioski o dofinansowanie EFRR z programu Interreg Europa.

Święto Konstytucji 3 Maja

Dnia 3 maja br. odbyły się obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W uroczystości patriotycznej pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego na głównym rynku w Grudziądzu uczestniczyli kombatanci, przedstawiciele samorządów, służby mundurowe, harcerze.

Święto strażaków w powiecie grudziądzkim

W niedzielę (6 lipca br.) strażacy OSP w Szynychu obchodzili swoje święto podczas którego dokonano oficjalnego przecięcia wstęgi nowego boksu garażowego.

„Florianum”

W ubiegły piątek (4 maja br.) w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Grucie strażacy ochotnicy z powiatu grudziądzkiego i druhowie z PSP pokłonili się relikwiom Św. Floriana.

Jubileusz OSP w Rudzie

W sobotę (5 maja br.) Starosta Grudziądzki Edmund Korgol wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Grudziądzkiego Krzysztofem Klonowskim uczestniczyli w uroczystościach z okazji 60-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudzie podczas których zostali odznaczeni zasłużeni druhowie i druhny.

„Majówka z kulturą i sztuką”

Samorząd Kujawsko-Pomorski wraz z placówkami kultury naszego regionu rusza z 8 edycją projektu pn. „Majówka z kulturą i sztuką”.

Spotkanie dla niepełnosprawnych

W dniu 11 maja br. Inspektorat ZUS w Grudziądzu przy ul. Wybickiego 39 (sala nr. 302 A) zaprasza na osoby z niepełnosprawnością na spotkanie mające na celu zachęcić je do aktywności zawodowej i społecznej.

Wyścigi zaprzęgów

Jak co roku dla uczczenia rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Świeciu nad Osą odbył się XXIII Konkurs Zręczności Powożenia Zaprzęgami Parokonnymi. Impreza zgromadziła liczną publiczność podziwiającą kunszt 12 woźniców.

Mobilne Punkty Informacyjne

Specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu  zapraszają przedsiębiorców, organizacje pozarządowe, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz osoby zainteresowane pozyskaniem dofinansowania z Funduszy Europejskich na bezpłatne konsultacje prowadzone w formie  Mobilnych  Punktów Informacyjnych.

Podczas spotkań uczestnicy uzyskają informacje na temat wsparcia, jakie można otrzymać z Funduszy Europejskich m.in. na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz na temat bezpłatnych szkoleń oraz możliwości dofinansowania projektów realizowanych przez społeczności lokalne.

 

Terminarz najbliższych spotkań:

 

Miejsce

Działanie

Data

Godz.

Starostwo Powiatowe

Golub-Dobrzyń

Plac Tysiąclecia 25

sala nr S - 6

Mobilny Punkt Informacyjny

15.05.2018

8:30-11:00

Starostwo Powiatowe Brodnica

ul. Kamionka 18

sala nr 102

Mobilny Punkt Informacyjny

15.05.2018

12:00-14:30

Starostwo Powiatowe Wąbrzeźno

ul. Wolności 44

sala nr 133

Mobilny Punkt Informacyjny

24.05.2018

8:30-11:00

 

 

Spotkania przeznaczone są dla mieszkańców powiatów wąbrzeskiego, brodnickiego i golubsko-dobrzyńskiego. Organizatorem konsultacji jest Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu przy ul. Waryńskiego 4.

 

 • autor: Maciej Lipowski, data: 2018-05-08

Razem Bezpieczniej

6 milionów złotych przeznaczy Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji na III edycję programu „Razem
bezpieczniej im. Władysława Stasiaka 2018”.  Bezpieczeństwo  w  miejscach publicznych, bezpieczne przejścia dla pieszych,  przeciwdziałanie zjawiskom patologii, a także ochrona dzieci i młodzieży, oraz edukacja dla bezpieczeństwa  to cele tegorocznej edycji  programu.

Turystyczna megamajówka

W dniach od 28 kwietnia do 6 maja br. w województwie kujawsko-pomorskim odbędzie się ponad 100 wydarzeń w 30 miejscowościach.

Zasady bezpieczeństwa na drodze

Podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego, a także popularyzowanie środka transportu jakim jest rower, rekreacji i sportu to główna idea XLI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

„Ławka Niepodległości”

Osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej mogą przystąpić do organizowanego przez MON konkursu na opracowanie projektu „Ławki Niepodległości”  - ławki pomnikowej, którego celem jest uczczenie 100-lecia odzyskania niepodległości oraz upamiętnienie tradycji, sławy i chwały oręża polskiego. Główną nagrodą jest 30.000 zł, przewidziane są także dwa wyróżnienia, po 8.500 zł każde.  

Budowa dwóch placówek opiekuńczo – wychowawczych

W piątek (20 kwietnia br.) Zarząd Powiatu Grudziądzkiego podjął decyzję o wszczęciu  postępowania o zamówienie publiczne w trybie przetargu nieograniczonego na  „Budowę dwóch placówek opiekuńczo – wychowawczych: w Łasinie i w Grucie” .

Ogłoszenie

W dniu 20 kwietnia 2018 r. Zarząd Powiatu Grudziądzkiego uchwałą Nr 66/20/2018 ogłosił otwarty konkurs ofert na wykonanie zadania publicznego związanego z realizacją zadań samorządu powiatowego w roku 2018

„Kochamy czyste powietrze”

Starosta Grudziądzki – Edmund Korgol, samorządowcy, eksperci z branży, działacze społeczni wzięli udział w debacie o jakości powietrza i sposobach walki ze smogiem, która odbyła się 12 kwietnia br.

Zaproszenie dla Kół Gospodyń Wiejskich

Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej przy współpracy z Polską Izbą Produktu Regionalnego i Tradycyjnego  zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich z Powiatu Grudziądzkiego do udziału w dwudniowym, bezpłatnym szkoleniu z warsztatem kulinarnym w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Międzyzdrojach, realizowanym  w ramach operacji „Lokalnie, regionalnie i tradycyjnie - wiem co zjem”.  

Spotkanie z Wicewojewodą

Wczoraj (18 kwietnia br.) w Starostwie  Powiatowym  w Grudziądzu Starosta Grudziądzki – Edmund Korgol oraz Przewodniczący Rady Powiatu Grudziądzkiego – Krzysztof Klonowski spotkali się z Wicewojewodą Kujawsko – Pomorskiego -Józefa Ramlau.

Wniosek złożony

W dniu 13 kwietnia 2018 r. Powiat Grudziądzki złożył wniosek o dofinansowanie  inwestycji pn. „przebudowa drogi powiatowej nr 1378C Grudziądz – Gać I etap”  w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.

XLI Turniej Wiedzy Pożarniczej

Popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego to idea  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.

Zaproszenie na bezpłatne szkolenia

W dniach 21-22 maja br. w miejscowości Brzoza odbędzie się organizowane przez Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich pierwsze z cyklu bezpłatne szkolenie pn: „Organizacje wiejskie w procesie stanowienia prawa”. Adresatami szkoleń są przedstawiciele organizacji pozarządowych działających na terenie wsi i małych miast.   

Zgromadzenie Ogólne ZPP

W dniach 11 – 12 kwietnia br. Starosta Grudziądzki, Edmund Korgol wziął udział w XXIII Zgromadzeniu Ogólnym Związku Powiatów Polskich w Warszawie.

Debata Starostów

Dnia 6 kwietnia br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Świeciu Starosta Grudziądzki, Edmund Korgol uczestniczył w spotkaniu Starostów naszego regionu z Dyrektorem Wydziału Infrastruktury i Rolnictwa Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, Zygmuntem Borkowskim.

II miejsce w konkursie plastycznym

Z ogromną dumą informujemy, że Angelika Zielińska uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Jagiellończyka w Łasinie zajęła 2 miejsce w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu pt. „Zapobiegajmy pożarom”.

Mobilne Punkty Informacyjne

Specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu  zapraszają przedsiębiorców, organizacje pozarządowe, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz osoby zainteresowane pozyskaniem dofinansowania z Funduszy Europejskich na bezpłatne konsultacje prowadzone w formie Mobilnych Punktów Informacyjnych.

Medal Hereditas Saeculorum dla najlepszych

Do 30 kwietnia br. przyjmowane są wnioski do udziału w siódmej edycji konkursu pn. „Dziedzictwo Wieków” organizowanego przez Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

Powiatowy Konkurs Historyczny

Rozwijanie wiedzy historycznej, szerzenie patriotyzmu i budzenie szacunku do polskiej tradycji narodowej wśród młodzieży szkolnej to główna idea przeprowadzonego w dniu 14 marca br. Powiatowego Konkursu Historycznego pn. „Dzieje Polski do 1795 roku”.

Agro-Market 24

Uprzejmie informujemy o nowoczesnej platformie rolniczej Agro-Market24. Portal umożliwia bezpłatne dodawanie ogłoszeń, przeglądanie listy ogłoszeń i przede wszystkim znalezienie potencjalnych odbiorców na swoje produkty.

Projekt „Rodzina w Centrum”

W dniu 22 marca 2018r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Rogóźnie odbyło się czwarte i zarazem ostatnie spotkanie informacyjno – edukacyjne dotyczące rozwoju rodzinnych form pieczy zastępczej oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych do 14 dzieci.

Kwalifikacja wojskowa

W dniach od 26 marca do 11 kwietnia 2018r.  odbywa się kwalifikacja wojskowa dla Powiatu Grudziądzkiego w godzinach 7.30 – 15.45 w Zespole Placówek Młodzieżowych „Bursa” w Grudziądzu, ul. Hallera 37

„Złote Usta”

Dnia 15 marca br. (czwartek) w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Łasinie odbył się XIX Powiatowy Przegląd Poezji „Złote Usta” Łasin 2018. Ideą kolejnej edycji konkursu było upowszechnienie oraz propagowanie poezji w środowisku gmin powiatu grudziądzkiego przez dzieci i młodzież.

Stypendium Stowarzyszenia SPES

Stowarzyszenie SPES informuje, że rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej i opiekujące się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym, mogą ubiegać się o roczne stypendium Stowarzyszenia SPES

Bezpłatne szkolenie z RODO

25 maja wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące ochrony danych osobowych. W związku z tym, Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej TŁOK zaprasza na szkolenia dotyczące ochrony danych osobowych w organizacja pozarządowych oraz podmiotach ekonomii społecznej.

Zaproszenie na spotkanie

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu zaprasza do udziału w spotkaniu dotyczącym rozwoju rodzinnych form pieczy zastępczej oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych do 14 dzieci, które odbędzie się w czwartek, 22 marca 2018 r., o godz. 9
w Gminnym Ośrodku Kultury w Rogóźnie.

Konsumenci!

Uprzejmie informujemy, iż w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedzielę i święta oraz w niektóre inne dni (Dz. U. z 2018 r. poz. 305) apteki przy ul. Południowej 8 i przy ul. Włodka 11 w Grudziądzu znajdujące się na terenie placówek handlowych będą nieczynne w niedziele ustawowo wolne od handlu.

Konkurs w ramach Osi Priorytetowej IV Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa

Do 31 marca br. trwa nabór wniosków w ramach konkursu na projekty ponadnarodowe ogłoszonego przez Centrum Projektów Europejskich (CPE).

Zaproszenie do składania wniosków

Trwa procedura przyjmowania wniosków do XVIII edycji Nagród Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego dla autorów najbardziej wartościowych osiągnięć w 2017 roku.

„ZAŁÓŻ FIRMĘ-PRACUJ U SIEBIE”

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu zaprasza na spotkanie informacyjne, dotyczące możliwości skorzystania z dofinansowania z Funduszy Europejskich dla osób chcących podjąć działalność gospodarczą.

Bezpłatne doradztwo księgowe dla NGO

Biuro Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu zaprasza do skorzystania z bezpłatnego doradztwa z zakresu tematyki dotyczące trzeciego sektora.

Spotkanie szkoleniowe

W dniach 23 – 24 lutego br. w Lubiczu odbyło się Kujawsko – Pomorskie Forum Przewodniczących Rad Gmin i Powiatów.

Podział środków z PFRON-u

Powiatowe Centrum Pomoc Rodzinie w Grudziądzu informuje ze w dniu 28.02.2018 r. na posiedzeniu sesji Rady Powiatu Grudziądzkiego podjęto uchwałę określającą rodzaje zadań finansowanych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przekazanych Powiatowi Grudziądzkiemu w 2018 r.

Mobilne Punkty Informacji

Specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu zapraszają na bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości wsparcia w ramach Funduszy Europejskich prowadzone w formie Mobilnych Punktów Informacyjnych .

XI edycja „Rodzynki z pozarządówki”

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłasza kolejną edycję konkursu na najlepsze inicjatywy społeczne realizowane przez organizacje pozarządowe, o nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Programy zdrowotne

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Toruniu ogłosił konkursy na realizację programów polityki zdrowotnej.

Bezpłatne badania

Grudziądzki Szpital Specjalistyczny zaprasza panie na bezpłatne badania mammograficzne, które odbędą się w najbliższą sobotę (10 marca br.) w godz. 10.00 – 14.00, ul. Rydygiera 15/17, budynek D – w pracowni mammograficznej – II piętro gabinet 241.

III edycja programu „Niepodległa”.

Wieloletni Program „Niepodległa” jest programem służącym organizacji obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Jego głównym celem jest wzmocnienie poczucia wspólnoty obywatelskiej Polaków.

VI nabór do projektu „Szansa dla aktywnych”.

W dniach 13.02.2018 - 05.03.2018 r. Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica przyjmuje wnioski o dotacje kolejnej edycji projektu „Szansa dla Aktywnych- Centrum Wspierania Przedsiębiorczości w Płużnicy”.

Zaproszenie na mammografię.

W 2018 roku LUX MED Diagnostyka, Region Mammografia zachęca panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek i zaprasza panie na bezpłatne badania umożliwiające wczesne wykrycie tej choroby.

„Patriotyzm jutra”-X edycja

Muzeum Historii Polski ogłosiło nabór projektów promujących polskie dziedzictwo kulturowe i postawy patriotyczne w ramach X edycji programu „Patriotyzm jutra”, który potrwa do 21 lutego 2018 r. Projekty mają popularyzować wiedzę o dziedzictwie kulturowym i historii Polski. Program realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię?

W 2018 roku LUX MED Diagnostyka, Region Mammografia zachęca panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek i zaprasza panie na bezpłatne badania umożliwiające wczesne wykrycie tej choroby. Kobiety będą miały możliwość zbadania się w mammobusie dnia 26 lutego 2018 r. przy Urzędzie Gminy, Gruta 244.

Punkt Interwencji Kryzysowej dla mieszkańców powiatu grudziądzkiego

W Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu działa Punkt Interwencji Kryzysowej, w którym mieszkańcy powiatu grudziądzkiego mogą otrzymać bezpłatną pomoc prawną i psychologiczną.

Posiedzenie

Dnia 1 lutego 2018 r. o godz. 10.00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Grudziądzu odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, któremu przewodniczył Starosta Grudziądzki Edmund Korgol.

Konwent

Dnia 29 stycznia br. Starosta Grudziądzki, Edmund Korgol uczestniczył w Konwencie Powiatów Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Śliwicach w powiecie tucholskim.

Nie daj się zaskoczyć cichemu zabójcy – zbadaj się!

Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr Władysława Biegańskiego w Grudziądzu zaprasza Panie na bezpłatne badania specjalistyczne, aktualnie realizowane w zakresie profilaktyki onkologicznej.

Kampania „1% dla naszego regionu” trwa.

W województwie kujawsko-pomorskim możemy wspólnie wspomóc organizacje pozarządowe przekazując 1% na ich rzecz.

„Bądź bezpieczny, nie ulegaj manipulacji”

Za nami kolejne spotkanie zorganizowane przez łasińskiego "Jagiellończyka" dla mieszkańców Łasina i okolic. Tym razem adresowane przede wszystkim do seniorów, bo to oni padają najczęściej ofiarą oszustów w sieci i przez telefon, a spotkanie uczyło właśnie, jak nie dać się oszukać.

Zawody szkolne

Nasi uczniowie od ruchu nie stronią. Stąd ostatnie Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej dziewcząt i Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym dziewcząt. W siatkówce najlepsza okazała się drużyna klasy I T. Drugie miejsce zajęły panie z klasy III LO i III T, a trzecie - I BS.

Ostrzeżenie o silnym wietrze - 29.01.2018r.

Ostrzeżenie o silnym wietrze - 29.01.2018r.

OWES Tłok ogłosił zimowy nabór na tworzenie miejsc pracy.

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej Tłok ogłosił zimowy nabór pomysłów na utworzenie miejsc pracy w nowych i istniejących przedsiębiorstwach społecznych – czyli m.in. w organizacjach pozarządowych i spółdzielniach socjalnych.

„Zapobiegajmy Pożarom”

Zainteresowanie dzieci, młodzieży i twórców nieprofesjonalnych ochroną przeciwpożarową, tradycją i życiem strażackich środowisk, a przede wszystkim rozwój uzdolnień plastycznych to idea Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Zapobiegajmy pożarom”, który rozstrzygnął się dzisiaj (25 stycznia br.) w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Grudziądzu.

Spotkanie z NGO-sami

Przedstawiciele organizacji pozarządowych działających na terenie powiatu grudziądzkiego wzięli udział w dzisiejszym (22 stycznia br.) spotkaniu poświęconym Narodowemu Instytutowi Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Spotkanie

Dnia 31 stycznia br. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego, ul. Waryńskiego 4 (sala B-25) odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące form wsparcia ze środków unijnych dla rodziców.

Mieszkańcy powiatu grudziądzkiego!

Dotację do 38 400 zł na stworzenie dla siebie miejsca pracy oraz wsparcie doradczo – szkoleniowe to korzyści jakie mogą uzyskać zakwalifikowani uczestnicy w ramach projektu pn. „Szansa dla Aktywnych – Centrum Wspierania Przedsiębiorczości w Płużnicy”.

Konsumenci!

Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Grudziądzu zwraca się do konsumentów, a szczególnie do seniorów, by uważali na nieuczciwych sprzedawców.

Zaproszenie na spotkanie dot. pieczy zastępczej

Starosta Grudziądzki i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu serdecznie zapraszają na spotkanie dotyczące rozwoju rodzinnych form pieczy zastępczej oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych do 14 dzieci.

Spotkanie dla NGO nt Ustawy o Narodowym Instytucie Wolności – czy coś zmienia się w zasadach funkcjonowania organizacji?

Zapraszamy członków organizacji pozarządowych na spotkanie dotyczące Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Cykl spotkań informacyjnych o Funduszach Europejskich

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu zaprasza przedsiębiorców, osoby fizyczne, organizacje pozarządowe oraz osoby zamierzające rozpocząć działalność gospodarczą i przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego do udziału w bezpłatnych konsultacjach dotyczących możliwości dofinansowania z Funduszy Europejskich

Od 1 lipca 2018 r. lekarze będą wystawiać zwolnienia wyłącznie w postaci elektronicznej (e-ZLA)

W portalu Platformy Usług Elektronicznych ZUS wystawienie i wysłanie do ZUS elektronicznego zwolnienia lekarskiego jest możliwe już od 1 stycznia 2016 r. Do wystawiania e-ZLA lekarz może też używać aplikacji gabinetowej - jeśli ma ona taką funkcję.

Spotkanie

W ubiegły piątek (29 grudnia 2017 r.) pracownicy grudziądzkiej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej podsumowali swoją całoroczną działalność.

Informacja

Wydział Komunikacji dnia 29.12.2017 r. czynny do godz. 13.00.

Konkurs o tytuł „Pracodawcy Pomorza i Kujaw 2017”

Każdy przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą w regionie kujawsko-pomorskim i zatrudniający pracowników może wziąć udział w Konkursie „Pracodawca Pomorza i Kujaw 2017”.
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • autor: Fot. Piotr Bilski, data: 2017-05-18

Mobilne Punkty Informacyjne o Funduszach Europejskich

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu zaprasza przedsiębiorców, osoby fizyczne, organizacje pozarządowe, osoby zamierzające rozpocząć działalność gospodarczą i przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego do udziału w bezpłatnych konsultacjach dotyczących możliwości wsparcia w ramach Funduszy Europejskich.

Świecie nad Osą - godziny pracy Urzędu

Informujmy, że od dnia 1 stycznia 2017 r. Urząd Gminy w Świeciu nad Osą czynny
będzie od poniedziałku do czwartku w godzinach od 07:00 do 15:30, natomiast w piątki
od godziny 07:00 do 13:00.

Mikołaj w Łasinie

Dnia 3 grudnia br. w Łasinie odbyła się impreza plenerowa zorganizowana przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, na której pojawił się Święty Mikołaj aby obdarować najmłodszych prezentami.

„Strona internetowa bez barier”

Fundacja Widzialni oraz Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce zaprasza do udziału w VIII edycji bezpłatnego Konkursu „Strona Internetowa bez Barier”.

II Regionalne Forum Miast i Regionów - ekoinnowacje w inteligentnych miastach

8 listopada br. w siedzibie urzędu marszałkowskiego (Plac Teatralny 2, Toruń) w patio na pierwszym piętrze odbędzie się konferencja stanowiąca platformę wymiany wiedzy i dobrych praktyk w dziedzinie kreowania i wdrażania rozwiązań ekoinnowacyjnych w miastach regionu.

Dodatkowy dzień badań

Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr Władysława Biegańskiego w Grudziądzu zaprasza Panie na dodatkowy dzień tj. 15 października br. (sobota) bezpłatnych, profilaktycznych badań mammografii i cytologii. Potrwają one w godz. 9.00 – 13.00.
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • autor: Hanna Arendt, data: 2016-10-12

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP

Do dnia 10 października br. można składać wnioski kandydatur podmiotów gospodarczych do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. Jest to najcenniejsze wyróżnienie dla przedsiębiorstw, instytucji naukowo – badawczych oraz wynalazców w Polsce.

Zapraszamy po raz czwarty

SPORTOWY ROK SZKOLNY 2015/2016 ZAKOŃCZONY

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • autor: Marcin Lask, data: 2016-06-09

„Małe granty” na uproszczonych formularzach

W wyniku wejścia w życie rozporządzenia dotychczasowego sposobu przygotowywania ofert w trybie przewidzianym w art. 19a Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie od 10 maja br. wszystkie samorządy w Polsce zobowiązane są stosować nowe formularze oferty i rozliczenia dla dotacji w trybie tak zwanych "małych grantów"

Promowali powiat

W dniu 8 maja br. Powiat Grudziądzki uczestniczył w Targach Turystyczno –Ogrodniczych „Lato na Wsi” w Minikowie.

Wernisaż

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Kampania społeczno - informacyjna

W ramach kampanii pn. „Rodzicielstwo bez barier” organizowanej przez Urząd Marszałkowski w Toruniu 11 kwietnia br. w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu rozpocznie się inauguracja wystawy prac przedstawiających życie rodzin z dziećmi, w których chociaż jedno z rodziców jest niepełnoprawne.