Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Poniedziałek 18 Stycznia 2021

Imieniny

Małgorzaty, Piotra, Bogumiła

Menu

Nawigacja

Odnosniki

  • GŁOSY PTAKÓW
    GŁOSY PTAKÓW

Zagrożenie drzewostanów iglastych

Wieloletni deficyt opadów atmosferycznych, przyczyniający się do zaniku wód powierzchniowych oraz obniżania się poziomu wód gruntowych powoduje, że obniża się odporność drzew na działalność czynników szkodliwych. Na prośbę Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu zamieszczamy informację na temat zagrożenia lasów iglastych.

XIII Powiatowy Turniej Ekologiczny

Starostwo Powiatowe w Grudziądzu zaprasza uczniów na kolejny, już XIII Powiatowy Turniej Ekologiczny, który odbędzie się w czwartek, 21 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 18 w Grudziądzu. Regulamin Turnieju w załączniku.

  • autor: Michał Kosowicz, data: 2019-11-12

Podsumowanie konkursu "Piękna Zagroda 2018"

W czwartek, 26 września w Starostwie Powiatowym w Grudziądzu podsumowano powiatowy etap konkursu "Piękna Zagroda 2018". Od dwóch lat, na prośbę uczestników, lustrację wytypowanych do tego etapu obiektów - laureatów gminnych konkursów komisja powiatowa przeprowadza na przełomie wiosny i lata roku następnego.

Podsumowanie konkursu "Piękna Zagrda 2018"

W czwartek, 26 września w Starostwie Powiatowym w Grudziądzu podsumowano powiatowy etap konkursu "Piękna Zagroda 2018". Od dwóch lat, na prośbę uczestników, lustrację wytypowanych do tego etapu obiektów - laureatów gminnych konkursów komisja powiatowa przeprowadza na przełomie wiosny i lata roku następnego.

Wiosenny Konkurs Ekologiczny

W czwartek, 23 maja w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi odbył się Wiosenny Konkurs Ekologiczny, podsumowujący XIII Powiatowe Warsztaty Ekologiczne. W warsztatach, które odbyły się w dniach 10-11 maja wzięły udział reprezentacje 16 szkół podstawowych z terenu powiatu grudziądzkiego.

Nagrody dla młodych ekologów

W piątek, 30 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 w Grudziądzu podsumowano XII Powiatowy Turniej Ekologiczny. Nagrody laureatom wręczył Starosta Grudziądzki Adam Olejnik oraz Przewodniczący Komisji Konkursowej Kazimierz Sobótka.

Finał XII Powiatowego Turnieju Ekologicznego

We wtorek, 20 listopada w Szkole Podstawowej nr 18 w Grudziądzu po raz 12 spotkali się młodzi ekolodzy z terenu powiatu grudziądzkiego i Grudziądza, by rywalizować w finale Powiatowego Turnieju Ekologicznego.

XII Powiatowy Turniej Ekologiczny

We wtorek, 20 listopada w Szkole Podstawowej nr 18 przy ul. Dąbrówki 7 w Grudziądzu odbędzie się XII Powiatowy Turniej Ekologiczny. Regulamin turnieju oraz karty zgłoszenia w załączeniu. Serdecznie zapraszamy. Jednocześnie przypominamy, że jest to ostatnia okazja uczestniczenia w Turnieju dla gimnazjalistów!

Oni upiększają nasz powiat

We wtorek, 25 września w Starostwie Powiatowym w Grudziądzu podsumowano powiatowy konkurs "Piękna Zagroda 2017". W zakończonej właśnie edycji komisja powiatowa oceniała wytypowane jesienią ubiegłego roku przez komisje gminne działki i zagrody

Tętniące serca pól - podsumowanie

Konkursem w Zespole Szkół i Placówek nr 1 w Świeciu nad Osą podsumowano XII Powiatowe Warsztaty Ekologiczne, odbywające się pod hasłem "Tętniące serca pól". Ich program w dużej części dotyczył znaczenia śródpolnych zadrzewień, zakrzaczeń i oczek wodnych dla środowiska przyrodniczego krajobrazu rolniczego

Tętniące serca pól

Pod takim hasłem w miniony piątek i sobotę (11-12 maja) w Świeciu nad Osą odbyły się XII Powiatowe Warsztaty Ekologiczne dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu grudziądzkiego.

Powiatowe Warsztaty Ekologiczne

W dniach 11 - 12 maja 2018 roku w Świeciu nad Osą odbędą się XII Powiatowe Warsztaty Ekologiczne dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów (klas gimnazjalnych) z powiatu grudziądzkiego. Ramowy program warsztatów oraz wzór karty zgłoszenia uczestników zamieszczony jest w załączniku.

Nauczyciele bliżej przyrody

W dniach 13-14 kwietnia odbyło się zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Grudziądzu przy współpracy z Ośrodkiem Doradztwa i Doskonalenia Zawodowego Nauczycieli w Grudziądzu wyjazdowe seminarium dla nauczycieli „Bliżej przyrody – nauka przyrody w terenie z wykorzystaniem obszarów chronionych”

Nagrody dla młodych ekologów

W piątkowe popołudnie (8 grudnia) w siedzibie Starostwa Powiatowego w Grudziądzu odbyło się podsumowanie XI Powiatowego Turnieju Ekologicznego. Nagrody i upominki laureatom i pozostałym uczestnikom zmagań wręczyli: Wicestarosta Grudziądzki Marek Szczepanowski, Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Jamy Stanisław Miłkowski oraz Kierownik Wydziału Ochrony Środowiska, Leśnictwa, Rolnictwa i Gospodarki Wodnej Kazimierz Sobótka.

Powiatowy Turniej Ekologiczny - Finał

XI Powiatowy Turniej Ekologiczny za nami. W finale, który odbył się tradycyjnie w Szkole Podstawowej nr 18 im. Bohaterów Westerplatte w Grudziądzu udział wzięło ponad 100 przedstawicieli szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu grudziądzkiego i z Grudziądza. Uroczyste podsumowanie oraz wręczenie nagród i upominków laureatom i wszystkim uczestnikom Turnieju odbędzie się 8 grudnia 2017 roku o godzinie 13.30 w sali posiedzeń nr 1 Starostwa Powiatowego w Grudziądzu, ul. Małomłyńska 1.

Zmiana harmonogramu Powiatowego Turnieju Ekologicznego

Przypominamy, że w najbliższy piątek, 17 listopada mija termin zgłaszania uczestników finału XI Powiatowego Turnieju Ekologicznego. Jednocześnie informujemy, że z przyczyn od nas niezależnych ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród i upominków uczestnikom odbędzie się w późniejszym terminie, który uzgodniony i podany zostanie w dniu finału, czyli 23 listopada. Za zmianę serdecznie przepraszamy.

Z wizytą w Starostwie

W dniu dzisiejszym, tj. 7 listopada w Starostwie Powiatowym w Grudziądzu gościliśmy uczniów klasy Ic ze Szkoły Podstawowej nr 18 im. Bohaterów Westerplatte w Grudziądzu

XI Powiatowy Turniej Ekologiczny

Starostwo Powiatowe w Grudziądzu wraz ze współorganizatorami zaprasza uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu grudziądzkiego oraz z miasta Grudziądza do udziału w XI Powiatowym Turnieju Ekologicznym. Finał Turnieju odbędzie się 23 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 18 im. Bohaterów Westerplatte w Grudziądzu. W załączeniu regulamin i karty zgłoszenia uczestników.

X Rajd Śladami Pana Samochodzika

Na terenie gminy Radzyń Chełminski w miniony weekend (22-24 września) odbył się X Harcerski Rajd Przyrodniczo-Historyczny "Śladami Pana Samochodzika i Templariuszy". Współorganizatorem imprezy (i współinicjatorem sprzed 10 laty) jest Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

XI Powiatowe Warsztaty Ekologiczne

Już po raz jedenasty na terenie powiatu grudziądzkiego odbyły się Powiatowe Warsztaty Ekologiczne. Najpierw, w piątek i sobotę 12 i 13 maja młodzież reprezentująca 17 szkół podstawowych i gimnazjów naszego powiatu spotkała się w Zespole Szkół i Placówek nr 1 w Świeciu nad Osą i przeszła szkolenie pod kierunkiem doświadczonych przyrodników.

Warsztaty dla nauczycieli

W miniony weekend odbyły się, zorganizowanie wspólnie przez Starostwo Powiatowe w Grudziądzu i Ośrodek Doskonalenia i Doradztwa Zawodowego Nauczycieli w Grudziądzu warsztaty ekologiczne "Nauka przyrody w terenie".

"1000 drzew na minutę"

W piątek, 7 kwietnia na terenie leśnictwa Biały Bór odbyła się akcja edukacyjna pod nazwą "1000 drzew na minutę". Zorganizowało ją Nadleśnictwo Jamy

Głosuj na dąb „Józef”!

Reprezentant naszego kraju, dąb „Józef” z Wiśniowej, który zdobył tytuł Drzewa Roku 2016 w Polsce, startuje w Konkursie Europejskim „Drzewo Roku 2017”. Zwycięzca finału konkursu europejskiego zostanie wyłoniony w głosowaniu internetowym, które trwa od 1 do 28 lutego br. na stronie www.treeoftheyear.org.

Upiększają nasz powiat

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Grudziądzu w piątek 9 grudnia br. odbyło się podsumowanie powiatowego etapu konkursu "Piękna Zagroda"

X Powiatowy Turniej Ekologiczny

W czwartek, 24 listopada w Szkole Podstawowej nr 18 w Grudziądzu odbył się jubileuszowy, X Powiatowy Turniej Ekologiczny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu grudziądzkiego oraz miasta Grudziądza.

Jesienne warsztaty ekologiczne

W miniony weekend 40 uczniów z 4 szkół podstawowych powiatu grudziądzkiego uczestniczyło w wyjazdowych warsztatach ekologicznych zorganizowanych w ramach Europejskich Dni Ptaków.

Podsumowanie ekologicznych zmagań

W miniony piątek w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Nowej Wsi odbyło się podsumowanie Międzypowiatowych Warsztatów Ekologicznych

komentarze (0) (Podsumowanie ekologicznych zmagań)

Warsztaty ekologiczne

W dniach 13 i 14 maja 2016 r. odbyły się kolejne Międzypowiatowe Warsztaty Ekologiczne. Tym razem bazę stanowiła Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Nowej Wsi. Udział w nich wzięło ponad 120 uczestników reprezentujących 20 szkół podstawowych oraz 7 gimnazjów z terenu powiatu grudziądzkiego, miasta Grudziądza oraz powiatu działdowskiego

Finał Powiatowego Turnieju Ekologicznego

W czwartek, 3 grudnia w Zespole Szkół i Placówek w Świeciu nad Osą odbył się Drużynowy Finał Powiatowego Turnieju Ekologicznego dla szkół podstawowych. Wzięły w nim udział czteroosobowe reprezentacje szkół z Lisnowa, Nowej Wsi, Piask, Radzynia Chełmińskiego, Rogóźna i Świecia nad Osą.

Nagrody dla młodych ekologów

W czwartek, 26 listopada w sali nr 1 Starostwa Powiatowego w Grudziądzu odbyło się podsumowanie IX Powiatowego Turnieju Ekologicznego. Laureaci otrzymali nagrody, ufundowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, Nadleśnictwo Jamy i Powiat Grudziądzki.

Powiatowy Turniej Ekologiczny

W miniony czwartek, 19 listopada w Szkole Podstawowej nr 18 im. Bohaterów Westerplatte w Grudziądzu odbył się już dziewiąty finał Powiatowego Turnieju Ekologicznego. Wzięło w nim udział 51 uczestników reprezentujących 12 szkół podstawowych i 6 gimnazjów z terenu powiatu grudziądzkiego i miasta Grudziądza

Powiatowy Turniej Ekologiczny

Przypominamy szkołom, że jeszcze do piątku, 13 listopada można zgłaszać reprezentacje do Powiatowego Turnieju Ekologicznego. Zmagania międzyszkolne odbędą się w czwartek, 19 listopada w Szkole Podstawowej nr 18 im. Bohaterów Westerplatte w Grudziądzu przy ul. Dąbrówki 7. Regulamin konkursu w załączeniu.

Powiatowy Turniej Ekologiczny 2015

19 listopada w Szkole Podstawowej nr 18 w Grudziądzu już po raz dziewiąty odbędzie się finał Powiatowego Turnieju Ekologicznego. Uczestniczyć w nim mogą reprezentacje szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu grudziądzkiego, miasta Grudziądza oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie.

Powiat grudziądzki pod Grunwaldem

Zakończył się XLIV Ogólnopolski Zlot Grunwaldzki. Tradycyjnie wzięli w nim udział przedstawiciele powiatu grudziądzkiego. Już po raz dziesiąty jego uczestnikom prezentowane były walory naszej "małej ojczyzny". Materiały promocyjne oraz dokładniejsze informacje dostępne były w namiocie Izby Tradycji Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich.

Ostatni Piknik Ekologiczny w Węgrowie

W czwartek, 27 maja na terenie Szkoły Podstawowej w Węgrowie odbył się XIX Gminny i XIII Powiatowy Piknik Ekologiczny. Wzięło w nim udział 15 sześcioosobowych ekip reprezentujących szkoły podstawowe ze wszystkich gmin powiatu grudziądzkiego

Warsztaty ekologiczne

W dniach 8-9 maja już po raz jedenasty odbyły się warsztaty ekologiczne dla uczniów szkół z terenu powiatu grudziądzkiego, których współorganizatorem jest Starostwo Powiatowe w Grudziądzu. Wzięło w nim udział ponad 100 uczniów reprezentujących 26 szkół.

Podsumowanie rywalizacji młodych ekologów

W poniedziałek, 8 grudnia w siedzibie Starostwa Powiatowego w Grudziądzu odbyło się podsumowanie ósmej edycji Powiatowego Turnieju Ekologicznego. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu grudziądzkiego oraz miasta Grudziądza.

Powiatowy Turniej Ekologiczny

W czwartek, 27 listopada w Szkole Podstawowej nr 18 w Grudziądzu odbył się etap regionalny Powiatowego Turnieju Ekologicznego. Wzięły w nim udział reprezentacje 15 szkół podstawowych oraz 6 gimnazjów z terenu powiatu grudziądzkiego i Grudziądza.

Turniej Ekologiczny

Już po raz siódmy Starostwo Powiatowe w Grudziądzu zaprasza uczniów szkół z terenu powiatu grudziądzkiego oraz uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z Grudziądza do udziału w Powiatowym Turnieju Ekologicznym.

Piknik ekologiczny w Węgrowie

We wtorek, 27 maja w Węgrowie odbył się kolejny, XVIII piknik ekologiczny organizowany przez tamtejszą Szkołę Podstawową. Po raz dwunasty współorganizatorem tej imprezy było Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

XX spotkanie młodych ekologów

W dniach 9 – 10 maja na terenie powiatu grudziądzkiego odbyły się warsztaty ekologiczne, w których uczestniczyło ponad 120 uczniów szkół z terenu naszego powiatu oraz gminy Lidzbark z powiatu działdowskiego. Tydzień później, 16 maja w Lidzbarku Welskim odbył się XX Międzypowiatowy Ekologiczny Przegląd Twórczości Artystycznej, podczas którego przeprowadzono konkursy podsumowujące warsztaty.

Pomoc "bezdomnym" ptakom

Jesienią ubiegłego roku przebudowany został most na Kanale Głównym w Szynychu. W szczelinach starego mostu gniazdowały różne gatunki ptaków. Aby zrekompensować naszym skrzydlatym przyjaciołom stratę miejsc dogodnych do założenia gniazd, w miniony wtorek pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg na drzewach rosnących wzdłuż kanału rozwiesili budki lęgowe.

Finał Powiatowego Turnieju Ekologicznego

W środę, 4 grudnia w Szkole Podstawowej w Węgrowie odbył się ostatni już etap Powiatowego Turnieju Ekologicznego - Drużynowy Finał Szkół Podstawowych. Zakwalifikowały się do niego szkoły z: Nowej Wsi, Piask, Radzynia Chełmińskiego, Rogóźna, Szembruczka, Świecia nad Osą oraz gospodarze - Węgrowo.

komentarze (0) (Finał Powiatowego Turnieju Ekologicznego)

Młodzi miłośnicy ekologii nagrodzeni

W poniedziałkowe popołudnie w siedzibie Starostwa Powiatowego odbyło się podsumowanie międzyszkolnego etapu Powiatowego Turnieju Ekologicznego. Nagrody, ufundowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Starostwo Powiatowe w Grudziądzu i Nadleśnictwo Jamy wręczył laureatom Starosta Grudziądzki Marek Szczepanowski.

komentarze (0) (Młodzi miłośnicy ekologii nagrodzeni)

Zmagania młodych ekologów

Już po raz siódmy w Szkole Podstawowej nr 18 im. Bohaterów Westerplatte w Grudziądzu odbył się regionalny etap Powiatowego Turnieju Ekologicznego. Wzięło w nim udział 66 uczniów reprezentujących 14 szkół podstawowych i 9 gimnazjów z terenu powiatu grudziądzkiego i Grudziądza.

komentarze (0) (Zmagania młodych ekologów)

W trosce o środowisko i... potrzebujących

W środę, 16 października w Starostwie Powiatowym w Grudziądzu z inicjatywy Starosty Grudziądzkiego Marka Szczepanowskiego odbyło się spotkanie przedstawicieli gmin naszego powiatu z Dyrektorem Caritas Diecezji Toruńskiej Ks. prałatem Danielem Adamowiczem.

komentarze (0) (W trosce o środowisko i... potrzebujących)

Powrót „Pana Samochodzika”

W miniony weekend w Radzyniu Chełmińskim odbył się VI Rajd Przyrodniczo-Historyczny „Śladami Pana Samochodzika i Templariuszy”. Wzięło w nim udział ponad 200 harcerzy reprezentujących 18 drużyn z czterech hufców ZHP: Grudziądz i Toruń z Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej oraz Lidzbark Welski i Hufiec Warmiński z Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej.

komentarze (0) (Powrót „Pana Samochodzika”)

Powiatowy Piknik Ekologiczny

Tradycyjnie w ostatni roboczy czwartek maja w Szkole Podstawowej w Węgrowie odbył się Piknik Ekologiczny. Wzięły w nim udział sześcioosobowe reprezentacje 21 szkół podstawowych - 18 z wszystkich gmin powiatu grudziądzkiego oraz 3 z terenu gminy Lidzbark z powiatu działdowskiego. Uroczystego otwarcia imprezy dokonali Starosta Grudziądzki Marek Szczepanowski i Wójt Gminy Grudziądz Jan Tesmer

komentarze (0) (Powiatowy Piknik Ekologiczny)

Wystawa powarsztatowa

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Lidzbarku Welskim czynna jest wystawa fotografii, wykonanych przez uczestników kwietniowych warsztatów ekologicznych "Patrzeć w serce Ziemi". Współorganizatorem cyklicznych warsztatów jest od 9 lat Starostwo Powiatowe w Grudziądzu. Dzieła młodych fotografów przyrody po zakończeniu prezentacji w Lidzbarku zostaną przywiezione do Grudziądza i będą wystawione w Klubie Centrum Spółdzielni Mieszkaniowej.

komentarze (0) (Wystawa powarsztatowa)

XIX Międzypowiatowe Warsztaty Ekologiczne

W dniach 18 - 19 kwietnia odbyły się XIX Międzypowiatowe Warsztaty Ekologiczne dla uczniów szkół podstawowych z terenu powiatów grudziądzkiego i działdowskiego. Łącznie uczestniczyło w nich 82 młodych miłośników ekologii z 13 szkół podstawowych i 5 gimnazjów

komentarze (0) (XIX Międzypowiatowe Warsztaty Ekologiczne)

Podsumowanie zmagań młodych ekologów

W minionym tygodniu odbyły się ostatnie już w tym roku kalendarzowym spotkania młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów powiatu grudziądzkiego, uczestniczącej w Powiatowym Turnieju Ekologicznym. W czwartek, 6 grudnia, nagrody z rąk Starosty Grudziądzkiego odebrali laureaci etapu międzyszkolnego, a w piątek, 7 grudnia w szkole w Węgrowie odbył się Powiatowy Finał Turnieju w kategorii szkół podstawowych

komentarze (0) (Podsumowanie zmagań młodych ekologów)

Rywalizacja młodych ekologów

We wtorek, 20 listopada w Szkole Podstawowej nr 18 w Grudziądzu odbył się po raz kolejny etap regionalny Miedzyszkolnego Konkursu Ekologicznego. Wzięło w nim udział 68 uczniów reprezentujących 15 szkół podstawowych i 8 gimnazjów z terenu powiatu grudziadzkiego oraz z Grudziądza.

komentarze (0) (Rywalizacja młodych ekologów)

Jubileuszowy Piknik Ekologiczny

W czwartek, 24 maja w Szkole Podstawowej w Węgrowie odbył się XVI Gminny i X Powiatowy Piknik Ekologiczny. Wzięły w nim udział reprezentacje 20 szkół podstawowych – 17 z terenu powiatu grudziądzkiego oraz 3 z gminy Lidzbark, powiat działdowski

komentarze (0) (Jubileuszowy Piknik Ekologiczny)

XVIII Międzygminny Ekologiczny Przegląd Twórczości Artystycznej

W piątek, 27 kwietnia w Kiełpinach koło Lidzbarka Welskiego odbył się XVIII Międzygminny Ekologiczny Przegląd Twórczości Artystycznej. Wzięli w niej udział uczniowie z 6 szkół podstawowych i 4 gimnazjów z terenu powiatu grudziądzkiego, 6 szkół podstawowych i 2 gimnazjów z terenu gminy Lidzbark oraz wychowankowie Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Wydrznie

komentarze (0) (XVIII Międzygminny Ekologiczny Przegląd Twórczości Artystycznej)

Finisz młodych ekologów

W minioną środę, 7 grudnia w Szkole Podstawowej w Węgrowie odbył się Finał Powiatowego Turnieju Ekologicznego dla Szkół Podstawowych. Młodym miłośnikom przyrody wręczono ostatnie w tym roku kalendarzowym nagrody, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Grudziądzu, Nadleśnictwo Jamy oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu

komentarze (2) (Finisz młodych ekologów)

"Piękna Zagroda 2011"

Podsumowano kolejną edycję Powiatowego Konkursu "Piękna Zagroda". Nagrody najwyżej ocenionym przez komisję konkursową oraz podziękowania wszystkim uczestnikom wręczyli Starosta Grudziądzki Marek Szczepanowski i Wicestarosta Grudziądzki Edmund Korgol w asyście Przewodniczącego Komisji Kazimierza Sobótki.

komentarze (0) ("Piękna Zagroda 2011")

Młodzi ekolodzy nagrodzeni

We wtorkowe popołudnie w Starostwie Powiatowym w Grudziądzu odbyło się podsumowanie V Powiatowego Turnieju Ekologicznego. Nagrody, ufundowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, Starostwo Powiatowe oraz Nadleśnictwo Jamy laureatom wręczył Starosta Grudziądzki Marek Szczepanowski.

komentarze (0) (Młodzi ekolodzy nagrodzeni)

Miedzynarodowy Rok Lasów

W piątek, 10 czerwca na ścieżce dydaktycznej „Białochowo” odbyło się zorganizowane przez Nadleśnictwo Jamy z okazji Międzynarodowego Roku Lasów spotkanie z przedstawicielami władz samorządowych oraz współpracujących z Nadleśnictwem lokalnych firm.

komentarze (0) (Miedzynarodowy Rok Lasów)

Potyczki ekologiczne

W czwartek, 19 maja w Szkole Podstawowej w Węgrowie odbył się XV Gminny IX Powiatowy Piknik Ekologiczny. Wzięły w nim udział reprezentacje 21 szkół podstawowych - 18 z terenu powiatu grudziądzkiego oraz 3 z terenu gminy Lidzbark, powiat działdowski.

komentarze (1) (Potyczki ekologiczne)

Zmagania młodych ekologów

W piątek, 29 kwietnia w Kiełpinach koło Lidzbarka Welskiego odbył się Finał XVII Międzygminnego Ekologicznego Przeglądu Twórczości Artystycznej, którego współorganizatorem było Starostwo Powiatowe w Grudziądzu. Przypomnijmy, że poprzedzony on był dwudniowymi warsztatami, które odbyły się w dniach 15-16 kwietnia na terenie powiatu grudziądzkiego.

komentarze (2) (Zmagania młodych ekologów)

IV Łasińskie Spotkania Ekologiczne

W piątek i sobotę ( 15-16 kwietnia) w ramach IV Łasińskich Spotkań Ekologicznych odbyły się warsztaty ekologiczne dla uczniów szkół z terenu powiatu grudziądzkiego oraz gminy Lidzbark (powiat działdowski)

komentarze (0) (IV Łasińskie Spotkania Ekologiczne)

Drużynowy finał zmagań ekologicznych

W miniony wtorek w Szkole Podstawowej w Węgrowie odbył się drużynowy finał Powiatowego Turnieju Ekologicznego Szkół Podstawowych. Wzięły w nim udział trzyosobowe reprezentacje szkół z Piask, Radzynia Chełmińskiego, Rogóźna, Świecia nad Osą i Węgrowa

komentarze (0) (Drużynowy finał zmagań ekologicznych)

Nagrody dla młodych ekologów

W środę, 24 listopada w siedzibie Starostwa Powiatowego w Grudziądzu odbyło się podsumowanie IV Międzyszkolnego Konkursu Ekologicznego, który jest częścią Powiatowego Turnieju Ekologicznego

komentarze (0) (Nagrody dla młodych ekologów)

Otwórzmy Oczy

Wczoraj, w jednym z ważniejszych ośrodków grudziądzkiego życia kulturalnego – Klubie Spółdzielni Mieszkaniowej „Centrum” przy ulicy Moniuszki 13 o godz. 18.00 odbyło się otwarcie wystawy zdjęć fotograficznych wykonanych przez uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu grudziądzkiego i działdowskiego

komentarze (0) (Otwórzmy Oczy)

Piknik ekologiczny

W czwartek, 27 maja 2010 roku w Szkole Podstawowej w Węgrowie odbył się XIV Gminny i VIII Powiatowy Piknik Ekologiczny. Organizatorem imprezy była Szkoła Podstawowa w Węgrowie przy współudziale samorządu gminnego i powiatowego.

komentarze (0) (Piknik ekologiczny)

Przyroda obrazem i poezją malowana

18 maja br. o godz. 11oo w Bibliotece Miejskiej im. Wiktora Kulerskiego Filii nr 13 i Ośrodka Czytelnictwa Niepełnosprawnych przy ul. Mikołaja z Ryńska 1/7 w Grudziądzu odbyło się spotkanie pn. „PRZYRODA OBRAZEM I POEZJĄ MALOWANA”. Spotkanie to było okazją do promocji walorów przyrodniczych naszego powiatu.

komentarze (0) (Przyroda obrazem i poezją malowana)

Zmagania młodych ekologów

Już po raz siódmy uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu grudziądzkiego brali udział w warsztatach ekologicznych oraz Międzygminnym Ekologicznym Przeglądzie Twórczości Artystycznej (MEPTA). Imprezy te organizowane są wymiennie co dwa lata w Łasinie oraz w Kiełpinach koło Lidzbarka Welskiego. Współorganizatorem imprez jest Starostwo Powiatowe w Grudziądzu.

komentarze (0) (Zmagania młodych ekologów)

Światowy Dzień Wody

Dnia 22 marca 2010 roku po raz kolejny obchodzony był Światowy Dzień Wody. Został on ustanowiony 22 grudnia 1992 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych podczas Szczytu Ziemi 1992 (UNCED)

komentarze (1) (Światowy Dzień Wody)

Wypoczywali aktywnie

Dobiegły końca zimowe ferie młodzieży szkolnej. Dla wielu młodych ludzi był to czynny odpoczynek od nauki szkolnej. Wszystkie szkoły naszego powiatu proponowały zajęcia rekreacyjne dla chętnych. Odbyły się także wyjazdowe biwaki harcerskie.

komentarze (1) (Wypoczywali aktywnie)

Edukacja ekologiczna w powiecie
Edukacja ekologiczna jest bardzo ważnym instrumentem realizacji strategii ekorozwoju, czyli rozwoju społecznego, ekonomicznego i przyrodniczego realizowanego w sposób zapewniający przyszłym pokoleniom możliwość optymalnego korzystania z zasobów środowiska

komentarze (1) (Edukacja ekologiczna w powiecie)

Finał Powiatowego Turnieju Ekologicznego
W dniu 14 grudnia 2009 roku w Szkole Podstawowej w Węgrowie odbył się Finał Powiatowego Turnieju Ekologicznego. Organizatorem było Starostwo Powiatowe w Grudziądzu, a współorganizatorami: Szkoła Podstawowa w Węgrowie oraz Nadleśnictwo Jamy

komentarze (0) (Finał Powiatowego Turnieju Ekologicznego)

Rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Ekologicznego
W dniu dzisiejszym rozstrzygnięto Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu grudziądzkiego oraz miasta Grudziądza otrzymali dyplomy oraz nagrody.

komentarze (0) (Rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Ekologicznego)

Piknik ekologiczny w Węgrowie
XIII Gminny i VII Powiatowy Piknik Ekologiczny to impreza zorganizowana przez Szkołę Podstawową w Węgrowie. Współorganizatorami był Urząd Gminy w Grudziądzu i Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

komentarze (0) (Piknik ekologiczny w Węgrowie)

Finał turnieju ekologicznego
W Kiełpinach koło Lidzbarka 30.04.2009r. odbył się jubileuszowy, XV Ekologiczny Przegląd Twórczości Artystycznej. Dzieci i młodzież powiatów: grudziądzkiego i działdowskiego zgromadziły się na corocznym turnieju, którego gospodarzem była Szkoła Podstawowa w Kiełpinach

komentarze (0) (Finał turnieju ekologicznego)

III Łasińskie Spotkania Ekologiczne
W miniony piątek i sobotę (17-18 kwietnia) odbyły się kolejne Warsztaty Ekologiczne dla dzieci i młodzieży z terenu powiatu grudziądzkiego oraz gminy Lidzbark Welski. Bazę zapewnił Zespół Szkół Publicznych w Łasinie.
Szkolenie „Ochrona klimatu”
W środę, 11 lutego w siedzibie Starostwa odbyło się organizowane przez Zarząd Polskiego Klubu Ekologicznego Okręg Pomorsko-Kujawski oraz Starostwo Powiatowe w Grudziądzu szkolenie „Ochrona klimatu”

komentarze (0) (Szkolenie „Ochrona klimatu”)

Ekomikołajki
W okresie przedświątecznym w szkołach naszego powiatu odbywały się spotkania opłatkowe połączone z prezentacją przygotowywanych przez uczniów i nauczycieli przedstawień jasełkowych.

komentarze (0) (Ekomikołajki)