Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Poniedziałek 18 Stycznia 2021

Imieniny

Małgorzaty, Piotra, Bogumiła

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Połamania piór!

W całym kraju rozpoczęły się matury. Wczoraj abiturienci z Zespołu Szkół Ponadgimnajalnych w Łasinie pisali egzamin z języka polskiego. Dzisiaj łasińscy maturzyści musieli wykazać się znajomością języka angielskiego.

W tym roku do egzaminu maturalnego, czyli tzw. „nowej matury” z języka polskiego przystąpiło 42 abiturientów z ZSP w Łasinie.
- Uczniowie mieli do napisania wypracowanie na jeden z dwóch podanych tematów: „Sen jako sposób przedstawienia postaci literackiej” na podstawie utworu „Lalka” Bolesława Prusa oraz „Młodzi i ich stosunek do pokolenia ojców” w oparciu o wiersz „Oda do młodości” Adama Mickiewicza". Na maturze była także analiza artykułu publicystycznego Igora Jankego,  zatytułowany „Nieznośna szybkość bloga” – mówi dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnajalnych w Łasinie, Bernadeta Klonowska.
Dzisiaj kolejny dzień zmagań. Ośmioro uczniów ZSP rozwiązywało test z języka angielskiego.  W kolejnych dniach na abiturientów czekają jeszcze egzaminy - z  wybranego przez siebie przedmiotu oraz dwa obowiązkowe ustne.
Dzisiaj w godzinach popołudniowych egzaminem pisemnym z języka polskiego rozpocznie się również „stara matura”. Przystąpią do niej słuchacze Uzupełniającego Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych.
Wszystkim łasińskim abiturientom życzymy połamania piór i osiągnięcia jak najlepszych wyników na maturze!.

 

drukuj (Połamania piór!)

  • autor: Justyna Osiewicz, data: 2008-05-06

« wstecz