Menu

Nawigacja

Odnosniki

Za nami kolejne mecze

Młode siatkarki z Gruty okazały się najlepsze podczas Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w siatkówce w ramach Międzygminnego Współzawodnictwa Sportowego Powiatu Grudziądzkiego, które odbyły się 10 stycznie br. w Łasinie. Zwyciężczynie zawodów z dużą przewagą w setach wygrały dwa mecze w grupie B, a w finale ograły 2:1 siatkarki z Łasina.

O trzecie  miejsce na podium  walczył zespół  z Piask i Świecia nad Osą. Rywalizacja była wyrównana, dopiero trzeci set zadecydował o wygranej zawodniczek ze Świecia. Poza podium rywalizację ukończyły zawodniczki z Rogóźna oraz Radzynia Chełmińskiego.

Rozgrywki chłopców odbyły się w czwartek (11 stycznia br.). Na pierwszym miejscu, po zaciętej walce uplasował się zespół z Mokrego. Gospodarze z Łasina zajęli drugie miejsce, a trzecie zawodnicy ze Świecia nad Osą. W finale siatkarze dostarczyli sporych emocji. Po pierwszym secie na prowadzenie wyszli chłopcy z Mokrego. Drugą partię wygrali siatkarze z Łasina,  a trzeci set należał do zawodników z Mokrego.

Komunikaty końcowe znajdują się w załącznikach.

Wszystkie uczestniczące drużyny otrzymały dyplomy, a zwycięzcy puchar dla szkoły, ufundowany przez Starostę Grudziądzkiego. Zawodnicy zwycięskich drużyn u dziewcząt i chłopców indywidualnie nagrodzono złotymi medalami.

• autor: Hanna Lotarska, data: 2018-01-16