Menu

Nawigacja

Odnosniki

Gimnazjaliści z Powiatu Grudziądzkiego grali w Łasinie w siatkówkę

Pewnym triumfem siatkarek z Gruty zakończył się turniej dziewcząt. Zwyciężczynie całych zawodów były niepokonane w grupie, a w finale ograły 2:0 gospodynie z Łasina. W całym turnieju Gruta nie straciła nawet seta. Wygrała rywalizację w grupie A, gdzie drugie miejsce zajął zespół z Radzynia Chełmińskiego, natomiast trzecie z Mokrego.

W grupie B rywalizowały tylko dwie ekipy. Zespół z Łasina pokonał 2:1 Gimnazjum w Świeciu nad Osą i to on zameldował się w finale. Tym drugim pozostała walka o miejsca 3-5, zresztą zakończona powodzeniem. Poza podium rywalizację ukończyły zawodniczki z Radzynia Chełmińskiego oraz Mokrego.

Znacznie więcej emocji towarzyszyły rozgrywkom chłopców. W grupie B Świecie nad Osą pewnie ograło Radzyń Chełmiński i czekało na finałowego rywala, ale w grupie A wyniki układały się tak, że przed ostatnim meczem każdy scenariusz był możliwy. Ostatecznie chłopcy z Gruty poszli w ślady swoich koleżanek i awansowali do finału, natomiast Łasinowi i Piaskom pozostała walka o lokaty 3-5.

Gospodarze ostatecznie uplasowali się na najniższym stopniu podium, poza nim rywalizację ukończyły szkoły z Piask oraz Radzynia Chełmińskiego. Wielki finał natomiast dostarczył sporych emocji. Po pierwszym, dość pewnie wygranym secie na prowadzenie wyszli chłopcy ze Świecia nad Osą. W drugiej partii też prowadzili, choć walka trwała punkt za punkt. W samej końcówce Grutę stać było jeszcze na zryw i doprowadzenie do stanu 23:23. Nerwy lepiej opanowali rywali i to oni – wygrywając dwie ostatnie piłki – sięgnęli po pierwsze miejsce w całym turnieju.

W załącznikach porcja zdjęć z tej imprezy oraz komunikaty końcowe.

Wszystkie uczestniczące drużyny otrzymały dyplomy, a zwycięzcy puchar dla szkoły, ufundowany przez Starostę Grudziądzkiego. Ponadto, triumfatorów u dziewcząt i chłopców indywidualnie nagrodzono złotymi medalami.

• autor: Karol Piernicki, data: 2017-01-20