Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Poniedziałek 18 Stycznia 2021

Imieniny

Małgorzaty, Piotra, Bogumiła

Menu

Nawigacja

Odnosniki

„ Jeszcze w 2020 roku otrzymamy pieniądze dla Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Łasinie”

Dnia 25 listopada 2020 roku pomiędzy Wojewodą Kujawsko-Pomorskim a Powiatem Grudziądzkim   została podpisana umowa dotacji o wsparcie finansowe ze środków budżetu państwa w ramach realizacji Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury  oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnej na lata 2020-2024- „Aktywna tablica” w roku 2020.

 

Powiat Grudziądzki w odpowiedzi na złożony wniosek otrzymał dofinansowanie w wysokości 14.000,00 złotych na zakup dwóch interaktywnych monitorów dotykowych jako pomoc dydaktyczną do nauczania w Technikum w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Łasinie.

Przewagą interaktywnych urządzeń jest możliwość zaznaczania, podkreślania czy  oznaczania obiektów pojawiających się na ekranie. Efekt ten  aktywizuje wszystkich uczniów, sprawia ze odważnie i chętnie podejmują  wyzwania a szkołę czyni inspirującą.

Zakupiony sprzęt będzie narzędziem aktywizującym uczniów do aktywnego udziału w zajęciach i współpracy z  nauczycielami co przyczyni się do rozwinięcia kompetencji uczniów , wzmocni kompetencje zawodowe nauczycieli a w efekcie przyczyni się do poprawy jakości kształcenia.  

  • autor: Danuta Kuczera, data: 2020-12-07

« wstecz