Menu

Nawigacja

Odnosniki

I Spławikowe Zawody Wędkarskie o Puchar Starosty Grudziądzkiego

W ubiegłą niedzielę, 9 lipca br., na jeziorze Rudnickim Wielkim przeprowadzone zostały I Spławikowe Zawody Wędkarskie o Puchar Starosty Grudziądzkiego. Organizatorami zawodów było Starostwo Powiatowe w Grudziądzu wraz z Okręgiem Polskiego Związku Wędkarskiego w Toruniu – Rejon Grudziądz.

Przy słonecznej pogodzie w szranki stanęło 22 wędkarzy reprezentujących 11 kół wędkarskich zrzeszonych w Polskim Związku Wędkarskim z Rejonu Grudziądz i Łasin oraz dwóch strażników Państwowej i Społecznej Straży Rybackiej. Zawodnicy rywalizowali indywidualnie w dwóch kategoriach: największa masa złowionych ryb oraz największa ryba. Sędziami zawodów byli Andrzej Maroszek i Marek Szmidt.

Podczas czterogodzinnego połowu z wód jeziora udało się wędkarzom wyłowić blisko 41 kg ryb, a zaznaczyć należy iż zgodnie z regulaminem zawodów minimalny wymiar złowionej ryby ustalono na 15 cm.

Zwycięzcą zawodów, w kategorii na największą masę złowionych ryb, został Wacław Tomaszek z Koła Nr 27 Karaś w Grudziądzu, który złowił 5,79 kg ryb, II miejsce zajął Grzegorz Broda z Koła Miejskiego w Grudziądzu z wynikiem 4,52 kg, III miejsce zajął Piotr Piotrowicz ze Straży Rybackiej z wynikiem 4,02 kg. Największą rybę złowił Grzegorz Broda i był to leszcz o długości 52 cm.

Wszysycy uczestnicy zawodów otrzymali nagrody rzeczowe w postaci sprzętu wędkarskiego, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Grudziądzu, natomiast laureaci dodatkowo puchary i dyplomy, które wręczyli Starosta Grudziądzki, Edmund Korgol oraz Wiceprezes Zarządu Okręgu PZW w Toruniu, Zbigniew Byczyński.

Największa ryba zawodów oficjalnie mierzona
  • Starosta Grudziądzki, Edmund Korgol w towarzystwie...
    Starosta Grudziądzki, Edmund Korgol w towarzystwie Wiceprezesa Okręgu PZW w Toruniu, Zbigniewa Byczyńskiego
  • Nagrodę za największą rybę otrzymuje Grzegorz Broda
    Nagrodę za największą rybę otrzymuje Grzegorz Broda
  • Puchar za największą masę złowionych ryb otrzymuje Wacław...
    Puchar za największą masę złowionych ryb otrzymuje Wacław Tomaszek
  • Grzegorz Broda zajął również drugie miejsce w kategorii na...
    Grzegorz Broda zajął również drugie miejsce w kategorii na największą masę złowionych ryb
  • Ciężko czasem jest wybrać nagrodę...
    Ciężko czasem jest wybrać nagrodę...
  • Piotr Piotrowicz, przedstawiciel Straży Rybackiej,...
    Piotr Piotrowicz, przedstawiciel Straży Rybackiej, otrzymuje puchar za zajęcie III miejsca