Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Poniedziałek 18 Stycznia 2021

Imieniny

Małgorzaty, Piotra, Bogumiła

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Finał przeglądu „Złote usta”

Siedemdziesięciu młodych artystów wystąpiło w powiatowym przeglądzie poezji pn. „Złote usta”. Przegląd odbył się 18 marca w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Łasinie.

Przegląd „Złote usta” stwarza  dzieciom i młodzieży z naszego powiatu możliwość zaprezentowania swoich talentów aktorskich przed szeroką publicznością. Udział w konkursie uwrażliwia na piękno ojczystego języka oraz uczy najmłodszych patriotyzmu i miłości do sztuki.

Tegoroczna, XII już, edycja przeglądu - podobnie jak poprzednie odsłony- cieszyła się dużym zainteresowaniem. W konkursie organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Grudziądzu i Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Łasinie wzięło udział 70 osób.

Jury obradowało w składzie: Krzysztof Klonowski (przewodniczący), Ewa Paszkowska i Rafał Rogowski. Przyznano następujące nagrody:

w kategorii I (przedszkola, zerówki): Bartosz John z SP Zawda w Gminie Łasin (I m-ce), Aleksandra Bochra z Przedszkola Samorządowego Radzyń Chełmiński (II miejsce), Jakub Olech z Przedszkola Miejskiego Łasin (III m-ce). Wyróżnienie w tej kategorii trafiło do Filipa Wantocha-Rekowskiego z Przedszkola Mełno w gminie Gruta.

- w kategorii II (klasy I-II): Adrianna Brzyska z SP w Grucie (I m-ce), Szymon Goryński z SP w Łasinie (II m-ce), Emilia Schodowska ze Szkoły Filialnej w Radzyniu Chełmińskim (III m-ce). Wyróżnienie w tej kategorii odebrała Agata Gronek z SP Łasin,

- w kategorii III (klasy III-IV): Natalia Maksim z SP Wydrzno (I m-ce), Anna Rajnik z SP w Radzyniu Chełmińskim (II m-ce), Angelika Supińska z SP w Grucie (III m-ce). Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Maja Wiśniewska z SP Łasin. 

- w kategorii IV ( klasy V-VI): Oliwia Korzeń z SP Radzyń Chełmiński (I m-ce), Agata Gorczewska z SP Wydrzno (II m-ce), Monika Kurzyńska z SP w Łasinie (III m-ce). Wyróżnienie w tej kategorii wręczono Alicji Materce z SP Nicwałd.

- w kategorii V (szkoły gimnazjalne): Jagoda Brylińska z Gimnazjum w Radzyniu Chełmińskim (I m-ce), Aleksandra Florkiewicz z Gimnazjum Nr 2 w Jankowicach (II m-ce) oraz Klaudia Pryc z Gimnazjum Nr 1 w Łasinie (III m-ce). Wyróżnieniem nagrodzono Martę Chociaj z Gimnazjum w Grucie.

- w kategorii VI (szkoły ponadgimnazjalne): Patrycja Pliszczyńska (I m-ce), Dominika Zawacka (II m-ce) oraz Weronika Marynowska (III m-ce) z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie. Wyróżnienie przyznano Mai Mikulskiej, z tej samej szkoły.

Sponsorem nagród było Starostwo Powiatowe.

komentarze (0) (Finał przeglądu „Złote usta”)

  • autor: Justyna Osiewicz
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

« wstecz